Přejít na obsah

Manuální klimatizace - nefukční, poruchy, závady


Pavel412

Doporučené příspěvky

Cawes kluci

Kdyz uz se bavime o te klime.

Asi pred mesicem jsem byl doplnit klimu. Vsechno fakalo OK a potom zacal problem s ovladanim. Kdyz zapnu klimu a ventilator dam do polohy 1 tak slape bez problemu a chladi normalne. Kdyz prepnu ventilator do polohy 2,3,4, ventilator bezi dal ale klimu mi to odpoji. Nevite co stim? jestli treba skocit za nejakym elektrikarem nebo servisovat klimu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Přestala mi fungovat klima. Tlak tam mám a podle diagnostiky jsou čidla ok. Vůbec nespíná kompresor, tak přepokládám, že je v háji el.mag. spojka. Nevíte někdo, jestli jde nějak vyzkoušet ta spojka bez demontáže, popřípadě jestli nejsou ještě někde nějaký pojistky na klimu ( myslím jiný než v pojistkový skříni).

díky, sEVIGE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Rolbar, viděl bych to stejně dochlazovací jednotka je mrtvá, mě se to stalo před 2 měsíci, měl jsem naprosto stejný příznaky. Pokud se nebude točil ventilátor je to asi jasný. Ale nech si pořádně projít celou elektriku. Oprava stojí cca 4500,- za novou ŘJ dochlazování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

načíst VAGem měřeny hodnoty skupina 001 pole 1 a tam je důvod odpojení klimy pokud je OK (kód 0) tak kontrolovat vedení ke kompresoru.

netočí se vrtule . vyměníme jednotku dochlazování tím je to na 100% to je hláška jak ze Škoda servisu

a když to nepůjde tak sme se spletly žejo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

načíst VAGem měřeny hodnoty skupina 001 pole 1 a tam je důvod odpojení klimy pokud je OK (kód 0) tak kontrolovat vedení ke kompresoru.

netočí se vrtule . vyměníme jednotku dochlazování tím je to na 100% to je hláška jak ze Škoda servisu

a když to nepůjde tak sme se spletly žejo.

se pleteš Vašo, ve škoda servisu by ti vyměnili i ty vrtule :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestala mi fungovat klima. Tlak tam mám a podle diagnostiky jsou čidla ok. Vůbec nespíná kompresor, tak přepokládám, že je v háji el.mag. spojka. Nevíte někdo, jestli jde nějak vyzkoušet ta spojka bez demontáže, popřípadě jestli nejsou ještě někde nějaký pojistky na klimu ( myslím jiný než v pojistkový skříni).

díky, sEVIGE

Do tej spojky môžeš kludne napojiť prúd priamo z baterky a uvidíš či klepne ,alwebo môžeš merákom zmerať ohmicky či má obvod.Ak už budeš mať konektor z komresoru dole tak si môžeš skúšačkou,alebo meracím prístrojom zmerať či tam dostávaš prúd po naštartovaní a zapnutí klímy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

nastartuj auto

mrkni na vrtule na chladiči - měly by stát - nestojí nech schládnout motor

zapni klimu - vrtule by se měli roztočit - netočí se na 90% nemáš naplněnou klimu

- točí se vrtule - mrkni na klimakompresor jestli se točí i "trojúhelník" z čela řemenice při sepnutí by mělo být slyšet cvaknutí

pokud se netočí spojka (trojúhelník) chyby vedení ke kompresoru nebo vadná spojka nebo je teplota pod 5 st.C

pokud se točí spojka máš nízkej tlak v klimatizaci sice vše funguje ale moc slabej výkon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nastartuj auto

mrkni na vrtule na chladiči - měly by stát - nestojí nech schládnout motor

zapni klimu - vrtule by se měli roztočit - netočí se na 90% nemáš naplněnou klimu

- točí se vrtule - mrkni na klimakompresor jestli se točí i "trojúhelník" z čela řemenice při sepnutí by mělo být slyšet cvaknutí

pokud se netočí spojka (trojúhelník) chyby vedení ke kompresoru nebo vadná spojka nebo je teplota pod 5 st.C

pokud se točí spojka máš nízkej tlak v klimatizaci sice vše funguje ale moc slabej výkon

Tedy Vašo uklidni se, tolik nových věcí a jen u manuální klimy? Kur.á kdo si to má pamatovat? lol

O těchto věcech nemám ani tucha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny.

Mám asi měsíc Oktávku. 1,9 tdi. Těšil jsem se na klima která tam je, ale bohužel nejde.

Je to manuální klima. Tlačítko klima se rozsvítí, ale tím to končí. Díval jsem se na

větráky u motoru, ale ty se netočí. Ani žádný zvuk to nikde po zapnutí nevydává.

Prostě nic.

Nevíte někdo co by s tím mohlo být nebo na co bych se mohl podívat abych nějak zjistil

co je asi v pytli ?

Díky za každou radu a názor.

Editováno: , autor: StandaOctavia2000
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.

Mám asi měsíc Oktávku. 1,9 tdi. Těšil jsem se na klima která tam je, ale bohužel nejde.

Je to manuální klima. Tlačítko klima se rozsvítí, ale tím to končí. Díval jsem se na

větráky u motoru, ale ty se netočí. Ani žádný zvuk to nikde po zapnutí nevydává.

Prostě nic.

Nevíte někdo co by s tím mohlo být nebo na co bych se mohl podívat abych nějak zjistil

co je asi v pytli ?

Díky za každou radu a názor.

řekl bych že nemáš médium = zkontrolovat naplnění klimy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, mam taky problém s klimou.... Mam climatronic. Loni v září jsem nechal naplnit klimu a vše chodilo jak má, jenže po zimě se nějak nechce rozeběhnout. Náplň tam nejspíš je, ale problém bude někde v tý spojce na kompresoru. řemenice se točí ale ten komresor nejspíš nee. Jak ta spojka funguje? Poradíte někdo? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...