Přejít na obsah

Manuální klimatizace - nefukční, poruchy, závady


Pavel412

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám octavia tour 1.9.TDI r.v cca 2005 s klimatronikem a před pár dny mi přestala fungovat klimatizace, jak to už asi znáte, když jí člověk nejvíc potřebuje , tak prostě nefunguje.Když jsem zapl klimačku, tak mi mírně poklesli otáčky motoru, tak si říkám kompresor je v pohodě, tak nejspíš je třeba vyměnit náplň.Dnes jsem byl v sevisu a tam mi řekli že mi chybí spojka kompresoru, že tam prostě není.Tudíž se Vás zkušených chci zeptat, jak je možné přijít o nějaký kus železa a zda je to vůbec možné......Děkuji za případné informace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne myslí koupit deziseční sprej na čištění klimatizace na odstranění zápachu-bakterií na výměniku a nastříkat ho do ventilace podle návodu na použití popřípadě i výdechy z palubky.Pokud si na to netroufáš navštiv servis klimatizací tam to vypucujou a budě ti to i vonět.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi to před dvěmi roky stalo.Dovezl jsem si talíř na plastovém krytu motoru až z Chorvatska a matka nikde.

JJ to se mi stalo taky, spojka byla na plastovém krytu, volal jsem do servisu zda je použitelná a řekli mi že nejspíš bude poškozená, no namontoval jsem ji zpátky, ale pro změnu mi zase nechodí ta elektromagnetická cívka, takže mě stejně čeká výměna.Ještě musím přijít jak to celé demontovat, ale nejdřív se mrknu jestli jde do ní vůbec šťáva. Je mi divné , že celou dobu klimoška šla a po tom odpadnutí spojky najednou vůbec nic.Nechal jsem si jí aspon vyčistit a naplnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim vas pomozte mi

Kupil som si Fabiu 1.4 16V 55KW rok vyroby 6/2001

Hned vten den som zbadal ze nejak ta klima nechce vypnut darmo som ju ja vypol hodil som si ju na diagnostiku a tam mi vyslo kod 00898 Proste skrat na vodicoch alebo Rj jednotka vadna atd

Docital som sa na tomto fore o jednotke ktora sa nachadza na nosniku pod akumlatorom

Zohnal som si ju a hajde na to v cera a dnes a nic

Akonahle otocim klucikom u na kompresore sa objavy 12V a klima ani neni zapnuta

Vymenil som tu jednotku a taktiez nic

Zmeral som odpor cievky vstup na kompresor 11,6 ohmov mislym ze to je OK

Uz som rozobral pristrojovku a skontroloval som si tie 3 rele co tam su rozobral som ich a su ok ale zbadal som ze jedno rele co je samo na vrchu v lavo sivej farby ten sa trosku hreje a je stale zopnuty aj ked neni otoceny kluc no ale sklimou to nema nic spolocne aspon si mislim

Presiel som po kabelazi od kompresora az pod akumlator drziak a vyzera byt vsetko OK

Prosim vas pomozte mi ja uz neviem uz nemam dalsie napady

Je mozne ze by prepojili predosli majitelia na aute kabel aby ta klima isla vzdy lebo tam mohli mat chybu napr cidlo vyparnika a neslo im klima a vyriesily to takto alebo ja uz neviem a kto vie ked cidlo vyparnika je KO ci by stym uspeli ze by ta klima sa rozbehla

Akonahle stiahnem dole z kompresora 12V napajanie tak klima prestane fungovat . Je normalne ze tam tych 12 V je aj ked klima nie je zapnuta ???

Ale napriklad ked stiahnem dole kontakty z RJ pod nosnikom ventilatory sa netocia ale ta zasrata klima bezi ja uz som bezradny napiste mi niekto co mam dalej robit Prosim

Dakujem

Ps Dopocul som sa ze ta klima ma bezat aj ked je vypnuta na niekolko % ma bezat je to pravda

Ale jednoznacne tam nieco mam lebo vag pisal 00898

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...