Přejít na obsah

Manuální klimatizace - nefukční, poruchy, závady


Pavel412

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Mám problém s manuálnou klímou v Roomster 1.4 16V motor BXW. Klíma prestala fungovať, v servise vymenili hadicu klímy ostatné diely sú vraj OK.

Klíma funguje, ale po dlhšom jazdení bez prestávky klíma prestane chladiť a začne púšťať teplý vzduch. Po vypnutí motora klíma znovu nabehne, ale po čase sa to znovu opakuje.

Viete poradiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den, mám Octavia I, rv 1999, kód motoru ahf, 1.9 TDI. Při zapnutí klimatizace po čase začne silně vibrovat trubka v motorové prostoru která vede od expanzní ventilu. Drnci to silně v interiéru do pedálu atd. Zda se mě že se ani ne pouští druhá rychlost dochlazovani větráku. Jednotka klimatizace a větráky jsou nové. Co může způsobit tyhle vibrace trubky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj, mám jen jednu rychlou otázku. Na mé Octávce 1 s manuální klimou mi nefunguje ventilátor topení. Předchozí majitel tam namontoval nějaký spínač, který ventilátor zapne naplno takže ventilátor sám o sobě je funkční. Vyntal jsem tedy předřadný odpor a proměřil jsem ho multimetrem. Očekával jsem odpory 8k, 80K a 25K, nenaměřil jsem na nich ale nic. Test kontinuity mi ukazuje že všechny čtyři piny jsou propojené (žádný odpor) znamená to že je ten odpor špatný, nebo jsem to špatně proměřil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Potřeba napsat,jaké auto.Pokud se nesepnou ventilátory,nerozběhne se klima.problém v pojistkách na ventilátory-jejich pouzdra bývají vytavené,špatný jeden z ventilátoru,tlakový spínač klimatizace.Všechno tohle nesepne klimatizaci.

V adre.01 se dá občas něco zjistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, cosby napsal:

Potřeba napsat,jaké auto.Pokud se nesepnou ventilátory,nerozběhne se klima.problém v pojistkách na ventilátory-jejich pouzdra bývají vytavené,špatný jeden z ventilátoru,tlakový spínač klimatizace.Všechno tohle nesepne klimatizaci.

V adre.01 se dá občas něco zjistit.

Ke kompresorů a k tlakovemu spínací jde pouze 0,01V, pojistky na baterce skontrolovane, kontakty očištěné, jednotka pro ventilátory vyměněna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, cosby napsal:

Samozřejmě že se nespojí,Manu klima se nedá u O1 diagnostikovat.O1 trpí na pouzdra jak jsem psal.Jinak odchází kompresor a jeho magnet.spojka.

 

Pouzdra jsem skontroloval nic jim není, kompresor jsme napojil na přímo na baterii a spina normálně, měl jsem u toho nastartovana motor ale i tak ventilátory nezačali chladit, klima foukal studený vzduch ale jen pouze když byl kompresor napojeny přímo na baterku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Honza651224 napsal:

Pouzdra jsem skontroloval nic jim není, kompresor jsme napojil na přímo na baterii a spina normálně, měl jsem u toho nastartovana motor ale i tak ventilátory nezačali chladit, klima foukal studený vzduch ale jen pouze když byl kompresor napojeny přímo na baterku

Pokud tam už není nic co by mohlo bránit proudu na kompresor a čidlo tlaku tak to asi vzdávám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Honza651224 napsal:

Děkuji, ještě jedna věc, dejme tomu že ventilátor je ok co Teda řídí nebo pouští proud do konektoru jak k cidlu tak ke kompresorů?  Když tam je pouhých 0,01V 

Ikdyby byl ventilátor klimy ko ale dochlazovani motoru funguje i tak by to mělo fungovat ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...