Přejít na obsah

Manuální klimatizace - nefukční, poruchy, závady


Pavel412

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
Měl jsem stejný problém - ventilátory nejely - vyřešila to nová plíšková pojistka v krabici nad baterkou!

Diky vsem za rady,byla to pojistka v krabici nad baterkou ;)

hmmm....trochu to svědčí o kvalitě sevisu v kterém jsi byl. Já když jsem byl v servisu škoda v Klatovech s tím,že mi nejde klima (POTŘEBOVALA DOPLNIT) mechanik mi řekl,že tam žádnou klimu nemám. PC mu ji prý neukázal tak tam nemůže být!!!

(je manuální). Když jsem mu ukázal kompresor a zeptal se co je tady tohle, koukal jako blb. To byla moje poslední nevštěva v tomhle "pokusném zařízení"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém - ventilátory nejely - vyřešila to nová plíšková pojistka v krabici nad baterkou!

Diky vsem za rady,byla to pojistka v krabici nad baterkou ;)

hmmm....trochu to svědčí o kvalitě sevisu v kterém jsi byl. Já když jsem byl v servisu škoda v Klatovech s tím,že mi nejde klima (POTŘEBOVALA DOPLNIT) mechanik mi řekl,že tam žádnou klimu nemám. PC mu ji prý neukázal tak tam nemůže být!!!

(je manuální). Když jsem mu ukázal kompresor a zeptal se co je tady tohle, koukal jako blb. To byla moje poslední nevštěva v tomhle "pokusném zařízení"

tak to je tragický :smich: kontorlovat auto podle toho, jakou má výbavu z výroby. Prostě škoda servis ti opraví jen to, co vyjelo z linky. Ještě, že nejsme všichni z Klatov, to by ten servis asi neměl co opravovat, maximálně karoserii, jelikož většina lidí tady má něco do auta přidaného.

Toto je obrázek toho, kam až může zajít kombinace servisáka a počítače, co nevidí na monitoru, to neopraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém - ventilátory nejely - vyřešila to nová plíšková pojistka v krabici nad baterkou!

Diky vsem za rady,byla to pojistka v krabici nad baterkou ;)

hmmm....trochu to svědčí o kvalitě sevisu v kterém jsi byl. Já když jsem byl v servisu škoda v Klatovech s tím,že mi nejde klima (POTŘEBOVALA DOPLNIT) mechanik mi řekl,že tam žádnou klimu nemám. PC mu ji prý neukázal tak tam nemůže být!!!

(je manuální). Když jsem mu ukázal kompresor a zeptal se co je tady tohle, koukal jako blb. To byla moje poslední nevštěva v tomhle "pokusném zařízení"

Tak to je fakt smutný. A takovéhle lemply necháme šahat na naše miláčky. Zavřít by ho zato mneli!!! U nás máme neco podobnýho, ješte dávnejší sem byl z feldou na roční prohlídce a ty lemply to delali skoro 3 a púl hodiny( práce pro normálního mechanika asi tak hodka). Od tý doby si tam nenechám vymnenit ani ventilek na koloběžce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Ostravě taky máme jedno pokusné zařízení !! Nechal jsem si tam namontovat tempomat a když jsem přijel domů tak jsem zjistil, že mi nebliknou směrovky při zamčení, tak jsem jel zpět. Příjímací technik řekl že to bude chvilka ať se posadím. Po hodině přišel a řekl, že na to nemůžou přijít. Nemohl jsem už dál čekat tak jsme dohodli další termín. Když mi auto přivezli tak řekl, ža taky ten alarm nějak divně funguje jestli to taky nezlobí !! To jsem šel do kolen a raději už jel !! Doma mi to nedalo, rozhodil jsem spodek palubky u řidiče a šel po relátku , které cvaká při zamykání, dál po kabelovém svazku, který vedl nahoru do palubky kde jsem narazil na další pojistky ( né ty co jsou na boku palubky ale někde za budíkama ), ty jsem zatlačil a vše funguje do dnes jak má !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Ostravě taky máme jedno pokusné zařízení !! Nechal jsem si tam namontovat tempomat a když jsem přijel domů tak jsem zjistil, že mi nebliknou směrovky při zamčení, tak jsem jel zpět. Příjímací technik řekl že to bude chvilka ať se posadím. Po hodině přišel a řekl, že na to nemůžou přijít. Nemohl jsem už dál čekat tak jsme dohodli další termín. Když mi auto přivezli tak řekl, ža taky ten alarm nějak divně funguje jestli to taky nezlobí !! To jsem šel do kolen a raději už jel !! Doma mi to nedalo, rozhodil jsem spodek palubky u řidiče a šel po relátku , které cvaká při zamykání, dál po kabelovém svazku, který vedl nahoru do palubky kde jsem narazil na další pojistky ( né ty co jsou na boku palubky ale někde za budíkama ), ty jsem zatlačil a vše funguje do dnes jak má !!!

A jak se jmenuje to pokusne zarizeni v OV ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A't nezákládám zbytečně nové téma: Blbne mě klimačka mechanická, naplněná je a nechladí, občas se na chvilku zapne a po chvilce zas vypne. V servisu mě řekli ,že je nejspíš pryč jednotka dochlazování. Než začnu shánět novou jednotku, může být problém i v pojistkách? Prosím o radu.

Editováno: , autor: beeson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A't nezákládám zbytečně nové téma: Blbne mě klimačka mechanická, naplněná je a nechladí, občas se na chvilku zapne a po chvilce zas vypne. V servisu mě řekli ,že je nejspíš pryč jednotka dochlazování. Než začnu shánět novou jednotku, může být problém i v pojistkách? Prosím o radu.

Máš ruční řízení nebo klimatronic ?

Pokud ti na chvilku sepne, možná by mohl být problém s tlakovým spínačem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych přidal svojí trošku do mlýna :)

Loni mi klima nějak utekla, tak jsem ji letos nechal naplnit. Chladí v pohodě. Ale občas se z pod palubky ozývají velmi nepříjemně zvuky (jako by tam něco vybrovalo). Poslechem je to na 100% interiér a na 100% to není ventilátor v topení. Běžně se stane, že celý den nic a když zastavím a vypnu motor, tak se to po chvíli rozdrnčí (proto jsem vyloučil ventilátor).

Mám podezření na výparník, ale netuším, co by s tím mohlo být.

Než to dám do servisu, netušíte co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A't nezákládám zbytečně nové téma: Blbne mě klimačka mechanická, naplněná je a nechladí, občas se na chvilku zapne a po chvilce zas vypne. V servisu mě řekli ,že je nejspíš pryč jednotka dochlazování. Než začnu shánět novou jednotku, může být problém i v pojistkách? Prosím o radu.

Máš ruční řízení nebo klimatronic ?

Pokud ti na chvilku sepne, možná by mohl být problém s tlakovým spínačem.

Mám manuální klima. Pořád se to zhoršuje, teď už sepne třeba jen jednou za půl hodiny ,hodinu ,na pár vteřin a zase vypne.

Mám podezření že je pryčř dochlazovací jednotka. Ventilátor se netočí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A't nezákládám zbytečně nové téma: Blbne mě klimačka mechanická, naplněná je a nechladí, občas se na chvilku zapne a po chvilce zas vypne. V servisu mě řekli ,že je nejspíš pryč jednotka dochlazování. Než začnu shánět novou jednotku, může být problém i v pojistkách? Prosím o radu.

Máš ruční řízení nebo klimatronic ?

Pokud ti na chvilku sepne, možná by mohl být problém s tlakovým spínačem.

Mám manuální klima. Pořád se to zhoršuje, teď už sepne třeba jen jednou za půl hodiny ,hodinu ,na pár vteřin a zase vypne.

Mám podezření že je pryčř dochlazovací jednotka. Ventilátor se netočí.

jESTLI TI NEJDE VENTILÁTOR V TOPENÍ TAK TO JE TO CHYBA- MUSÍ JÍT JINAK TI TO "ZAMRZNE" A VYPNE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2:beeson - zacal bych tlakovym spinacem..

Jinak se mi stava, ze kdyz se roztoci vetraky, tak do interieru vnika v porovnani s druhou OI daleko vetsi hluk a pocitove i vibrace. Jako kdybych mel druhej motor. Cim to muze byt?

Ja to mam ted taky a je to spojka na klimakompresoru.Nytovani je vymlaceny a dela to bordel.Vyresil jsem to tim,ze jsem do spojky nastrikal vazelinu ve spreji,ted to mlati uz jenom na volnobeh.To resim zatnutim zubu,zesilenim radia a cekanim na novou spojku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém - ventilátory nejely - vyřešila to nová plíšková pojistka v krabici nad baterkou!

Diky vsem za rady,byla to pojistka v krabici nad baterkou ;)

hmmm....trochu to svědčí o kvalitě sevisu v kterém jsi byl. Já když jsem byl v servisu škoda v Klatovech s tím,že mi nejde klima (POTŘEBOVALA DOPLNIT) mechanik mi řekl,že tam žádnou klimu nemám. PC mu ji prý neukázal tak tam nemůže být!!!

(je manuální). Když jsem mu ukázal kompresor a zeptal se co je tady tohle, koukal jako blb. To byla moje poslední nevštěva v tomhle "pokusném zařízení"

V Praglu máme taky minimálně jedno pokusné zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém - ventilátory nejely - vyřešila to nová plíšková pojistka v krabici nad baterkou!

Diky vsem za rady,byla to pojistka v krabici nad baterkou ;)

hmmm....trochu to svědčí o kvalitě sevisu v kterém jsi byl. Já když jsem byl v servisu škoda v Klatovech s tím,že mi nejde klima (POTŘEBOVALA DOPLNIT) mechanik mi řekl,že tam žádnou klimu nemám. PC mu ji prý neukázal tak tam nemůže být!!!

(je manuální). Když jsem mu ukázal kompresor a zeptal se co je tady tohle, koukal jako blb. To byla moje poslední nevštěva v tomhle "pokusném zařízení"

V Praglu máme taky minimálně jedno pokusné zařízení.

budu hádat Autodružstvo Praha, a Auto Jarov??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém - ventilátory nejely - vyřešila to nová plíšková pojistka v krabici nad baterkou!

Diky vsem za rady,byla to pojistka v krabici nad baterkou ;)

hmmm....trochu to svědčí o kvalitě sevisu v kterém jsi byl. Já když jsem byl v servisu škoda v Klatovech s tím,že mi nejde klima (POTŘEBOVALA DOPLNIT) mechanik mi řekl,že tam žádnou klimu nemám. PC mu ji prý neukázal tak tam nemůže být!!!

(je manuální). Když jsem mu ukázal kompresor a zeptal se co je tady tohle, koukal jako blb. To byla moje poslední nevštěva v tomhle "pokusném zařízení"

V Praglu máme taky minimálně jedno pokusné zařízení.

budu hádat Autodružstvo Praha, a Auto Jarov??

No já mám otřesnou zkušenost s Auto Branka na Proseku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[hmmm....trochu to svědčí o kvalitě sevisu v kterém jsi byl. Já když jsem byl v servisu škoda v Klatovech s tím,že mi nejde klima (POTŘEBOVALA DOPLNIT) mechanik mi řekl,že tam žádnou klimu nemám. PC mu ji prý neukázal tak tam nemůže být!!!

(je manuální). Když jsem mu ukázal kompresor a zeptal se co je tady tohle, koukal jako blb. To byla moje poslední nevštěva v tomhle "pokusném zařízení"

V Praglu máme taky minimálně jedno pokusné zařízení.

budu hádat Autodružstvo Praha, a Auto Jarov??

Jo, tak ti jsou v Praze vyhlášení ...

Kolegovi nešel zadní stěrač, tak říkali že bude asi vadný motor tak že ho objednají, pak mistři zjistili, že tam je vypadlý kabel ...

Editováno: , autor: destructor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Měl jsem stejný problém - ventilátory nejely - vyřešila to nová plíšková pojistka v krabici nad baterkou!

Diky vsem za rady,byla to pojistka v krabici nad baterkou ;)

Mal som podobny problem , klima nesla .Mechanik v service tvrdil ze to je snimac ktory mi ochotne objedna a vymeni.

Dnes rano som tu nasiel tento navod a bolo to presne to , poistka v ....................

Stalehttp://forum.skodahome.cz/style_emoticons/default/icon_lol.gif mi chodi po rozume zavolat do servicu a dat si objednat snimac a som strasne zvedavy komu ho potom namontuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem nefunkční klimačku už vyřešil, po kompletní kontrole elektriky, snímačů a pojistek aby se vyloučilo všechno možný ,se nakonec potvrdila špatná jednotka dochlazování. Už to funguje jak má.

Editováno: , autor: beeson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz sem to tady na foru psal, tenhle problem resim od ty doby co auto mam - 6 let. Prvni dve opravy byly v zaruce dalsi sem platil - 10 000Kč. Po nastartovani zahrateho motoru a pusteni klimatizace se oba ventilatory toci cca 20vterin a stoji. A zadnej servis to neni schopnej opravit. Minulej rok sem jim rikal ze chci vymenit jednotku dochlazovani. Oni ji prej opravili, jenze ted to blbne znova. Kdyz stojim s nastartovanym motorem tak to vibruje a huci, myslim ze je to zpusobeny zvysenym tlakem v potrubi klimatizace, kterej tam je protoze se kapalina prehriva. V tu chvili pusobi ochrana kompresoru a rozepne se spojka, ktera ale behem chvili opet sepne, protoze tlak poklesl. Uz s tim takle jezdim 6let a uz me to sere. Volal sem i do Bolky a ty to prej nejak vyresej...Tak sem na Skodovku a jeji super servis zvedavej :-(

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2:beeson - zacal bych tlakovym spinacem..

Jinak se mi stava, ze kdyz se roztoci vetraky, tak do interieru vnika v porovnani s druhou OI daleko vetsi hluk a pocitove i vibrace. Jako kdybych mel druhej motor. Cim to muze byt?

Ja to mam ted taky a je to spojka na klimakompresoru.Nytovani je vymlaceny a dela to bordel.Vyresil jsem to tim,ze jsem do spojky nastrikal vazelinu ve spreji,ted to mlati uz jenom na volnobeh.To resim zatnutim zubu,zesilenim radia a cekanim na novou spojku ;)

To nebude tim, klimakompresor je funglovka. Vibrace zacnou az po zapnuti ventilatoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...