Přejít na obsah

Letní pneumatiky


Jeff

Doporučené příspěvky

Bát se toho nemusíš ;) Jak psal kolega nademnou.. 100x lepší nová Číňanka, než jetá Dunlopka. Ty značkové pneu nejsou taky žádné extrasuper. Komentáře typu "sedí jak přibitý", "na vodě bezkonkurenční" atp.. jsou více, než zavádějící. Každý máme svůj styl jízdy a někomu vyhovuje toto, jinému zas tamto.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jsem si loni koupil 2ks jetých pneu zn. SUNNY (China) a naprostá spokojenost, ač jsem na nich najezdil cca 7.500 km. K tomu jsem koupil 2ks jetých pneu Yokohama A520 a nastalo nemilé překvapení, kdy mi ve 170km/h bouchla a následně odkráčela - levá přední.

Rozměr gum byl 205/40/17.

Po této zkušenosti, kdy jsem si málem rozbil hubu, jdu na jaře jen a pouze do nových, byť i Čínských.

Za gumy věhlasných značek, jako např. Dunlop, Michelin, Pirelli atd.. se mi nechce vyhazovat 2-3.000,- Kč / kus, kor když životností jsou více-méně srovnatelné s pneumatikami méně "prestižních" značek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekoupil bych to.Nedovedu si představit,že při teplotě + 35 pojedu někde do Chorvatska 150km/h po dálnici.Neměl bych dobrý pocit.Stačí se podívat na crash testy těch jejich aut.Mám rád rodinu tak raději přidám a koupím osvědčenou značku.Nevěřím,že v Chině probíhají nějaké kvalitní testy a atesty pneu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekoupil bych to.Nedovedu si představit,že při teplotě + 35 pojedu někde do Chorvatska 150km/h po dálnici.Neměl bych dobrý pocit.Stačí se podívat na crash testy těch jejich aut.Mám rád rodinu tak raději přidám a koupím osvědčenou značku.Nevěřím,že v Chině probíhají nějaké kvalitní testy a atesty pneu

jasný no.. právě.. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí se podívat na testy pneu - ADAC, nebo další. Nicméně krom dobrých brzd je dobrá pneu hodně důležitá.

testy jsou sice hezké - http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=testy...mp;obdobi=letni ale v každém testu je výsledek trochu jiný... trochu mi to připadá jak kdyby si gumárny dělali testy pro sebe.

Pro nás je největší problém ten, že neexistuje test pneu 205/40/17 a proto lze jen odhadovat z výsledků gum přibližně stejně velkých.

Nejprokazatelnější jsou asi názory jejich uživatelů, ale i ty se liší a každý od gum vyžaduje něco jiného,

a i každá guma se chová jinak v různých rozměrech i když je to stejný výrobce a stejná směs

P Zero (2600,-) nechci jelikož jsou to až moc velká lepidla k silnici a komfort nic moc - vím to ze 16"

Michelin Pilot Exalto - (4300,-) dle snad všech testů na vodě nic moc a ta cena je šílená

...na druhou stranu i s nejlepší gumou na světě se člověk může vyválet v příkopě...

Od 2 lidí zde z fora vím, že v rozměru 205/40/17 docela dobře fungují, mají nižší valivý odpor a nižší opotřebení - pneu Barum Bravuris

V některém z testů dokonce lepší než Michelin, Toyo, Goodyear, Firestone, BF Goodridge, Fulda, Yokohoma, Nokia, Hankook, Vredestai, Sava, Kleber. Samozřejmě, že záleží na rozměru pneu - viz. odkaz na testy výše.

Kdo chce perfektní sezení a NEZÁLEŽÍ mu na spotřebě tak by měl volit Dunlop, Bridgestone, Goodyear a nebo Continental (3300,- - 4000,-).

Já stále uvažuji nad Barumama Bravuris...

Editováno: , autor: Fíla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barumy prý hučej.. já je měl na dvou autech 15" a byly v poho... žádné extrékní hučení jak se o tom píše jsem nepozoroval..

S těma pneu je to ošemetný.. pomalu začínám zjišťovat, že ani michelin není to nej co člověk na auto může dát.. a vo tom to prostě je..

Chce to se nebát vyzkoušet a člověk pak třeba přijde na to, že gumy za třetinovou cenu jsou na tom stejně jako ty drahé, značkové..

V práci na služebních jsou matadory a to je opravdu hnus největší.., klouže to jak na ledě, neskutečný prostě.. tu značku bych na auto nikdy nedal.. já mám zimní barumy a spokojenost největší.. zabíraj, neprokluzujou, držej stopu, nehučej, brzděj..

Na léto koupím buď dunlop sp sport maxx 215/40 R17 nebo za 1/3 ceny infinity 205/40 R17 a za ušetřené peníze snížení podvozku pružinama.. a bude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si děláte srandu? Auta za statisíce a šetříte na pneu? No já nevím, jak vy, ale já nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Kolik je nájezd na těch pneu? Píšou 40 000km. Opravdu tomu věříte? Obujte značkové pneu a zkuste několikrát proletět jednu zatáčku co nejrychleji. Pak obujte infinity a zkuste to znovu. Jestli vylezete bez modřin, tak smeknu.

Ještě na seatu jsem jezdil barum brilantis. Přední byly made in cz, zadní made in tuším romania. Jednou jsem jich přehodil a nastal hukot a zhoršená říditelnost.To samé mi potvrdil známý na felicii.

A v neposlední řadě připomínám, že koupí těchto pneu přímo podpoříte asijskou ekonomiku. Která se rozesírá po světě a bere práci a kvalitní výrobky nejen

v naší zemi.

No ale pokud nakupujete jednou týdně v lidlu a jedete celou cestu (7km) šedesátkou na svých 225/40/17, tak vám určo vydrží i 60 000 km. A pak můžete napsat svůj komentář, že sedí jak přibitý. A za cenu 1330 je výkon/cena superbombastický. Nehledě na to, že v tom lidlu nakoupíte banány za 6,90.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si děláte srandu? Auta za statisíce a šetříte na pneu? No já nevím, jak vy, ale já nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Kolik je nájezd na těch pneu? Píšou 40 000km. Opravdu tomu věříte? Obujte značkové pneu a zkuste několikrát proletět jednu zatáčku co nejrychleji. Pak obujte infinity a zkuste to znovu. Jestli vylezete bez modřin, tak smeknu.

...nevim jaké máš ještě zkušnosti, ale já mohu porovnat Michelin Premacy dodávané origo na FRS a moje obutí SUNNY XL (pro někoho čínský šmejdy) a rozdíl jsem na suchu žádný nepoznal. Auta se chovala stejně - Michelin obuto na 1.4MPI a SUNNY na 1.2HTP oboje na diskách 16" z FRS. Na mokru ty SUNNY drží také dobře (...kdyžmají vzorek stejný jako Dunlop). Rozdíl, v ceně je markantní a po najetí víc než 8tkm je vzorek přes 7mm takže výdrž 40tkm by neměl bát problém lol

Nejsem taky zstánce činských výrobků, ale z finančních důvodů jsem si koupil tyto pneu a po roce používání můžu tvrdit že jsem neprohloupil. Až budu volit další obutí, možná zvolim právě INFINITY INF 050. Bohužel kvůli mémumotoru nemůžu dávat posouzení jak se to chová když opakovaně brzdím z 200km/h a jakou mají výdrž když letim po dálnici co to dá :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si děláte srandu? Auta za statisíce a šetříte na pneu? No já nevím, jak vy, ale já nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Kolik je nájezd na těch pneu? Píšou 40 000km. Opravdu tomu věříte? Obujte značkové pneu a zkuste několikrát proletět jednu zatáčku co nejrychleji. Pak obujte infinity a zkuste to znovu. Jestli vylezete bez modřin, tak smeknu.

Ještě na seatu jsem jezdil barum brilantis. Přední byly made in cz, zadní made in tuším romania. Jednou jsem jich přehodil a nastal hukot a zhoršená říditelnost.To samé mi potvrdil známý na felicii.

A v neposlední řadě připomínám, že koupí těchto pneu přímo podpoříte asijskou ekonomiku. Která se rozesírá po světě a bere práci a kvalitní výrobky nejen

v naší zemi.

No ale pokud nakupujete jednou týdně v lidlu a jedete celou cestu (7km) šedesátkou na svých 225/40/17, tak vám určo vydrží i 60 000 km. A pak můžete napsat svůj komentář, že sedí jak přibitý. A za cenu 1330 je výkon/cena superbombastický. Nehledě na to, že v tom lidlu nakoupíte banány za 6,90.

Čoveče ty jseš kolík, fakt vtipnej článek :smich: Značkové pneu jsem obouval, myslím že i celkem dost značek a právě ty infinity jsem měl také....jak ve značkových tak v těch infiniti jsem více než několikrát zatáčkou prolítl a světe div se bez modřin - už smekáš? :) Ono je dneska těžký nepodporovat asijskou ekonomiku, když i většina značkovejch fy přesouvá, nebo již dávno přesunula výrobu právě do asijských zemí ;) Ty jsi taky jeden z těch co věří že v Čínský restauraci přidává obsluha do jídla brom, abychom nemohli mít děti a oni ovládli svět viď ;):smich: Já si myslím, že všeobecně pokud jezdíte normálně a nesnažíte se prolítavat zatáčky co nejrychlejc, tak ty pneu nějakej ten desetitisíc km vydrží. PS: když se někdo bude snažit dokázat že ve značkových pneu to líp sedí a bude chtít proletět zatáčku co nejrychlejc, tak ať si v ČR první najde nějakou zatáčku co nemá rozbitej povrch - přeju příjemný hledání :) PPS: neobhajuju asijské výrobky, ale co sám nevyzkouším nehatím.....jo a banány v lídlu tuším 19,90 kč/kg, jel jsem 50km/h protože Lídl máme ve městě lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nevim jaké máš ještě zkušnosti, ale já mohu porovnat Michelin Premacy dodávané origo na FRS a moje obutí SUNNY XL (pro někoho čínský šmejdy) a rozdíl jsem na suchu žádný nepoznal. Auta se chovala stejně - Michelin obuto na 1.4MPI a SUNNY na 1.2HTP oboje na diskách 16" z FRS. Na mokru ty SUNNY drží také dobře (...kdyžmají vzorek stejný jako Dunlop). Rozdíl, v ceně je markantní a po najetí víc než 8tkm je vzorek přes 7mm takže výdrž 40tkm by neměl bát problém lol

Nejsem taky zstánce činských výrobků, ale z finančních důvodů jsem si koupil tyto pneu a po roce používání můžu tvrdit že jsem neprohloupil. Až budu volit další obutí, možná zvolim právě INFINITY INF 050. Bohužel kvůli mémumotoru nemůžu dávat posouzení jak se to chová když opakovaně brzdím z 200km/h a jakou mají výdrž když letim po dálnici co to dá :p

Jenže u tebe je "měření" hoodně zavádějící. Poněvadž pneu asi 205/16, nebo co tam máš obuté je na trošku jinou váhovou kategorii,než je 1,2 htp.

Jinak zkušenosti: barum brilantis, michelin pilot, pirelli p5000drago, p6000, p6,p7, gy ug7, amtel nordmaster, kormoran winter,pneu vranik, dunlop sp, semperit

Srovnávání pneu po jednom roce užívání je taky rizikovým sportem. Tím chci říct, že ta či ona guma může po jednom či dvou rocích pěkně ztvrdnout, neb naopak, může si zachovat své vlastnosti i po 3,4 letech.

No a samozřejmě odzkoušeno plno neznačkových pneu z obchoďáků atd. Značky už si nepamatuju.

Editováno: , autor: don carlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...podle tvého hodnocení ti pneu víc jak jednu sezónu nevydrží, tak nevim proč tě zajímají vlastnosti po víc letech. Nevím proč pneu 205/45R16 mají být na jinou váhovou kategorii. Se mrkni do techničáku kolik máš pohotovostní hmotnost a kolik má 1.2. Můj odhad je že rozdíl s FRS a 1.2HTP bude max. 200kg :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čoveče ty jseš kolík, fakt vtipnej článek :smich: Značkové pneu jsem obouval, myslím že i celkem dost značek a právě ty infinity jsem měl také....jak ve značkových tak v těch infiniti jsem více než několikrát zatáčkou prolítl a světe div se bez modřin - už smekáš? :) Ono je dneska těžký nepodporovat asijskou ekonomiku, když i většina značkovejch fy přesouvá, nebo již dávno přesunula výrobu právě do asijských zemí ;) Ty jsi taky jeden z těch co věří že v Čínský restauraci přidává obsluha do jídla brom, abychom nemohli mít děti a oni ovládli svět viď ;):smich: Já si myslím, že všeobecně pokud jezdíte normálně a nesnažíte se prolítavat zatáčky co nejrychlejc, tak ty pneu nějakej ten desetitisíc km vydrží. PS: když se někdo bude snažit dokázat že ve značkových pneu to líp sedí a bude chtít proletět zatáčku co nejrychlejc, tak ať si v ČR první najde nějakou zatáčku co nemá rozbitej povrch - přeju příjemný hledání :) PPS: neobhajuju asijské výrobky, ale co sám nevyzkouším nehatím.....jo a banány v lídlu tuším 19,90 kč/kg, jel jsem 50km/h protože Lídl máme ve městě lol

[/quote

Já čekal, kdo se na to ozve. Ta výroba je samozrejmě přesunutá u všech větších firem. Protože každý chce víc. Zdražovat se nedá, tak se musí snížit náklady.Jak jinak, než levná pracovní síla. Fígl je v tom, že 80 procent zisku jde firmě např. v Evropě, 20 procent náklady v Asii. Když je výroba v evropě, pak je to 60:40(zisk nákady). Čísla jsem si vymyslel, pač nemám po ruce statistiku.

K těm pneu. Poměrně dlouho jsem se zabýval autoslalomem a než nám povolili závodní pneu, byla odzkoušena obrovská řada pneu. Nejlíp z toho vycházely yokohamy, které se ale strašně sjížděly. Ovšem rozdíly v časech byly markantní, když sis ložil na kole 700m/ 2 sek. Z tohoto vychází mé zkušenosti s pneu. A ne z ježdění po nákupech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...podle tvého hodnocení ti pneu víc jak jednu sezónu nevydrží, tak nevim proč tě zajímají vlastnosti po víc letech. Nevím proč pneu 205/45R16 mají být na jinou váhovou kategorii. Se mrkni do techničáku kolik máš pohotovostní hmotnost a kolik má 1.2. Můj odhad je že rozdíl s FRS a 1.2HTP bude max. 200kg :p

No máš v podstatě pravdu. Letní pneu mi málokdy vydrží víc než sezonu. Vlastnosti jsem vyzdvihl proto, aby jste si uvědomili, jestli ta guma bude za 3 roky použitelná. Jestli myslíte ekonomicky a víte, že než tu gumu sjedete, uplyne 6 let. Tak stejně si po 4řech letech koupíte novou, pač (možná) zestárne. Takže finančně to vyjde možná na stejno, jak dražší guma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkná reakce speedy...jak je patrné don carlos je evidentně závodník a požaduje po gumách jen opravdu ty nejlepší vlastnosti..potom se nedivím,že šáhne po gumách jako YOKOHAMA...ono ostatně kdo by po nich nešáhl když jsou finance,že ?

Editováno: , autor: Lugo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

don carlos: Bohužel pokud dobře čtu, tak jvees nechtěl poradit závodní pneu, ale pneu na normální ježdění, takže Tvoje reakce, že se značkovými pneu dosáhneš lepších výsledků, jsou v tomto vlákně zcela mimo. ;)

a než nám povolili závodní pneu, byla odzkoušena obrovská řada pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brácha má tyhle infinity na octě 1.9 TDI a nejsou vůbec špatný. Před tim tam měl obytý Bridgestone a seděj ůplně stejně jako ty Infinity. Nebál bych se. Dneska je stejně jedna fabrika, má tam dvě linky . Na jedný jedou Michelinky a na druhy třeba nějaky Kormorány lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...