Přejít na obsah

Výměna bubnů za kotouče


arijv

Doporučené příspěvky

jo ten jsem četl ale mám možnost mít RS brzdy kotouče+třmeny na přední i zadní nápravu a jde mi o to co všechno musím vyměnit jako trubičky, lanovod,.. a co na předku když ty třmeny jsou větší. Pokuď to bude komplikovaný tak seženu komplet zadní kotoč. nápravu a udělám to podle toho návodu( jinak ten návod je super udělanej :specool: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

rád bych vyměnil na své OI 1.6/74kW stávající kotouč/buben za kotouč/kotouč z RS nebo 1.8.20V a nevím co všechno je potřeba vyměnit(mimo třmenu a kotoučů :D )

díky za radu

Minimalne potrebujes 16" kola aby se to na predku vlezlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prej to nejde ,taky jsem chtěl tuto výměnu udělat ,ale mechanik mi řekl že z RS to na normální octu nepasuje

Nepasuje to tak možná dozadu na 4x4, jinak všude bez problémů.

Vepředu budeš muset vyměnit i těhlice, kvůli uchycení jiného třmenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha takže původní dotaz byl ,když mam brzdy RS tak jestli mi tam půjdou - a to si myslim že ne ,samozřejmě po různej úpravách se to dá napasovat ,ale pochybuju že ten kdo koupí za 4000,- nápravu tak dá další balík třeba za kola aby mu to tam šlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten zadek sem dal, presne na motoru jako mas ty, sezen si zadni napravu s kotouci a lanovody, treba ze silnyho tdi, sundej z toho kotouče s náboji a lanovody a na ty stary co mas udelej to samy ale sundej bubny, vsechno to je totozny, na svy naprave uz mas pripraveny drzaky na trmeny, co se tyce hadicek, vse pasuje, jestli mas abs to taky prehodis jako prd ty cidla, ovzdusnis a valis, trvato tak jedno dopoledne kdyz to vsechno de.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zadní náprava je mi jasná. Ale poraďte s přední: našel jsem v chytrý knížce že na OI se dávaj třmeny FS-III a pro nejsilnější benzín/nafta FN-3, ale pro ty třmeny FS-III jsou na mí auto(1.6 74kW) kotouče 256mm průměr ale na silnější se na třmeny FS-III dávaly kotouče 280mm průměr , pro oba průměry jsou stejný typy destiček i typ třmenu ale otázka je jestli tam ten větší průměr dám???a nebo jestli tam je nějaká úprava na těhlicích?? ( to už tam pak můžu dát těhlice na FN-3 a dát tam komplet RS - akorát nevim kde na to vemu :( )

Díky za radu -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím

a prosím o radu ohledně zadní kotoučové nápravy na O1.Chtěl bych zadní bubny vyměnit za kotouče.Musím měnit celou nápravu,nebo stačí vyměnit náboje s kotouči, třmeny a lanovody?Je nějaký rozdíl mezi kotoučovou nápravou z kombika a ze sedanu?Předem děkuji za odpověd. zdenouch :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

a prosím o radu ohledně zadní kotoučové nápravy na O1.Chtěl bych zadní bubny vyměnit za kotouče.Musím měnit celou nápravu,nebo stačí vyměnit náboje s kotouči, třmeny a lanovody?Je nějaký rozdíl mezi kotoučovou nápravou z kombika a ze sedanu?Předem děkuji za odpověd. zdenouch :palec2:

nie je rozdiel medzi combikom a sedanom a ked nechces nemusis menit celu staci vymenit veci, co si spominal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

a prosím o radu ohledně zadní kotoučové nápravy na O1.Chtěl bych zadní bubny vyměnit za kotouče.Musím měnit celou nápravu,nebo stačí vyměnit náboje s kotouči, třmeny a lanovody?Je nějaký rozdíl mezi kotoučovou nápravou z kombika a ze sedanu?Předem děkuji za odpověd. zdenouch :palec2:

nie je rozdiel medzi combikom a sedanom a ked nechces nemusis menit celu staci vymenit veci, co si spominal

Být tebou bych si na geometrii nechal změřit jak na tom ta stará náprava je a podle toho sehnal buďto celou nebo jen části, já třeba budu měnit celou kvůli tomu že mám na jedný straně odklon 1st. a na druhý 2st.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

a prosím o radu ohledně zadní kotoučové nápravy na O1.Chtěl bych zadní bubny vyměnit za kotouče.Musím měnit celou nápravu,nebo stačí vyměnit náboje s kotouči, třmeny a lanovody?Je nějaký rozdíl mezi kotoučovou nápravou z kombika a ze sedanu?Předem děkuji za odpověd. zdenouch :palec2:

Pohledej si to ve starších tematech. Už se to tu tolikrát probíralo. Daleko jednodušší a i levnější (třeba nákup tady na foru) je výměn acelé nápravy . Je to otázka tak 1,5 hodiny.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi bude lepší sehnat kompletní zad.nápravu ,bude to jednodušší .Koukni do bazaru tam se dá sehnat .já už jí mam .A jsem spokojenej

Jak to prošlo na STK???

Taky jsem měnil celou nápravu,STK bez problému.V techničáku není druh brzd uveden.

V lehky zavade mam "prevod rucni brzdy", jinak vse proslo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

čau chlapy.. mam octu 1.6 74kw 98 a chtel bych vyměnit bubnovou napravu za kotoučovou ale nevim jestly se musej menit tlumiče kdyby se tam dala naprava z octy 1.8 92kw... před mesicem sem tam daval novy tlumiče tak bych je nechtel menit za jiné.. predem diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...