Přejít na obsah

Foto havarovaných FII


Igor

Doporučené příspěvky

Snimace na obsadenie spolujazdcovej sedacky su uplne bezna zalezitost. Akurat, ze nie v tejto triede. Ono to totiz nieco stoji. ;)

U Fabie je moznost objednat vypinatelny airbag spolujazdca klucom (tusim je ten zamok v schranke pre spolujazdcom).

Poznam system pre Porsche Cayenne II, pretoze s tym teraz robim. Nie je to az take jednoduche ako to vyzera, pretoze to vyzaduje pridavnu riadiacu jednotku, upravene peny a pod. Samotny snimac je len folia nalepena na pene, ale najst ten optimalny tvar aby fungoval spravne nie je sranda, pretoze tu CAD systemu moc nepomahaju, alebo len ciastocne, takze to znamena postavit vela prototypov a tie testovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s 3 měsíční Fabií vlítnul pod náklaďák. Bohužel tu nárazovou tyč měl moc vysoko a se zapasoval pod něj.

Takže jsem očesal i motor. Dával jsem za ni 280 tis a oprava stála 208 tis.

A teď po čtyřech letech nemám žádný problém, který by byl spojen s nehodou...

Pokud se to dobře opraví, nemusíš se bát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranki: A na základe toho, ako sa vyhodnotí obsadenie sedadla sa aj aktivujú airbagy? Alebo to len slúži na upozornenie, aby sa ľudia pripútali - pretože toto je bežná vec, má to napr. Ceed. Ale airbagy vyletia tak či tak, či je sedadlo obsadené, alebo nie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem či si myslel všeobecne alebo len Škodovku či VW group, ale na BMW máš snímač obsadenia spolujazdcovho sedadla napojený na airbaovú rj

Montyk: Samozrejme, nie je nijak sledované, či je dané sedadlo obsadené, alebo nie. Pokiaľ dobre viem, v žiadnom aute sa neaktivujú airbagy podľa toho, či na danom mieste niekto sedí alebo nie.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranki: A na základe toho, ako sa vyhodnotí obsadenie sedadla sa aj aktivujú airbagy? Alebo to len slúži na upozornenie, aby sa ľudia pripútali - pretože toto je bežná vec, má to napr. Ceed. Ale airbagy vyletia tak či tak, či je sedadlo obsadené, alebo nie...

Tento snímač ovláda len airbag. Upozornenie na nezapnutý pás je riešené cez snímač v zámku pásu. Ale samozrejme, ono to spolupracuje navzájom. Nebude to upozorňovať na nezapnutý pás spolujazdca keď na tom sedadle nikto nesedí.

Snímač obsadenia sedadla (nemci to volajú Bladder) dokáža rozpoznať lahšie predmety od sediaceho človeka a dokonca aj deckú sedačku.

Ale toto je systém, ktorý sa používa v koncerne Das Auto u drahších modelov (Superb ho napríklad nemá pokial viem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak se mi podařilo ťuknout Roomstera, je prasklý nárazník a asi i nějaký krycí plast, ale v servisu mi řekli cenu za opravu 15-18 tisíc, nějak se mi to zdá moc, nebo je to normální cena? (když přední nárazník stojí asi 3500)

crs.jpg

Editováno: , autor: blackjohn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, měl jsem na FII odřený zadní nárazník a promáčklé 5 dveře, takže vyrovnání + lakování obou dílů (metalíza) v autorizovaném servisu mě stálo komplet 10 500 Kč. Jestli ten nárazník stojí to co píšeš, tak si myslím že je to moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blackjohn: No záleží od toho, aký silný náraz to bol a čo všetko sa za nárazníkom poškodilo. Samotný nárazník je plastový a dosť pružný, no zväčša zapruží až moc dozadu a poškodé sa aj výztuha, v tom horšom prípade aj predná stena. A to potom už ide do peňazí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď to dáš do servisu, tak povedz, že chceš byť pri tom, keď dajú dole predný nárazník - alebo minimálne nech ti pošlú foto emailom...

Proste aj tých 15tisíc je moc, čo ti povedali. Ak to bol náraz v takej malej rýchlosti, a len do betónového výstupku, nemala by byť poškodená ani výstuha, ani polystyrénový tlmič nárazu. Mriežky sa dajú použiť, takisto klaksón je ok, lebo nevytlačil pravú mriežku pri prepružení pri náraze, môžno ale budú poškodené plasty pod motorom. Ak to bude naozaj len samotný nárazník, musí sa to vrátane práce aj lakovania zmestiť do 5-6tisíc Kč!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mi říct takovou sumu tak jim tam vynadám a okamžitě se otočím a jdu do ........... Pokud je to jenom nárazník,což na takový malý ´tukanec vypadá,tak to s tou cenou přehnali.Nevím jestli to máš přes pojistku nebo jak,ale já bych si koupil nárazník a vyměnil ho sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

tak i já se přidávám mezi ty "štastlivce" , kteří bourali. poškozeno bylo: nárazník, blatník, ulomené světlo a pár plastů. celková škoda i s lakováním byla 31 000,-kč!!!! naštěstí mám spoluučast jen 1% tak to bylo v pohodě! :palec2:

a když už to lakovali, tak jsem si nechal nalakovat i spodní spojler do metalízy. doufám že nějakou chvilku vydrží. líbí se to někomu víc oproti černýmu? mě teda moc!!! :palec2:

post-22278-1239290030_thumb.jpg

post-22278-1239290046_thumb.jpg

post-22278-1239290062_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...