Přejít na obsah

Olej do Fabie 1,4 16V 74 kW


Brizka

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

Koupil jsem si Fábii 1,4 16V 74kW, r.v. 2000 a chci do tohoto vozu koupit kvalitní olej. Nevím, ani jaký je předepsaný olej pro tento vůz, tak žádám majitelé tohoto vozu o radu, který kvalitní olej mám koupit.

Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam mám polosyntetiku a dokonce mi i jeden mechanik v servisu řekl, že plná syntetika je zbytečná, zvlášť, když tento motor má zvýšenou spotřebu oleje. Ale je to na každém z nás, co si do toho dá :)

noo ten servisak je z tych mudrejsich a sikovnejsich B)

S tymto plne suhlasim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim,

Po predchozim majiteli mam ve fabii 1,4 16V 74 kw, r.k. 2003 polosynteticky motorovy olej TOTAL QUARTZ 7000 10W40 (VW 500.00). S tímto olejem nebyl doposavad žádný problém. Chtel bych se vas zeptat, zda-li mužu tento olej používat nadále.

Nevim jestli neni vhodnejsi pouzit synteticky olej TOTAL QUARTZ 9000 5W40 (VW 502.00) či Castrol TXT Softec 5W-40 (VW 502.00) nebo Castrol Magnatec 5W-40 (VW 502.00). Předem děkuji za odpověd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

Po predchozim majiteli mam ve fabii 1,4 16V 74 kw, r.k. 2003 polosynteticky motorovy olej TOTAL QUARTZ 7000 10W40 (VW 500.00). S tímto olejem nebyl doposavad žádný problém. Chtel bych se vas zeptat, zda-li mužu tento olej používat nadále.

Nevim jestli neni vhodnejsi pouzit synteticky olej TOTAL QUARTZ 9000 5W40 (VW 502.00) či Castrol TXT Softec 5W-40 (VW 502.00) nebo Castrol Magnatec 5W-40 (VW 502.00). Předem děkuji za odpověd.

já osobně bych pokračoval v tom 10W-40, pokud teda podle chytré knihy může být VW 500.00, jakože určitě jo. Pokud dáš 5W-40, může se stát, že ti začne motor brát olej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

Po predchozim majiteli mam ve fabii 1,4 16V 74 kw, r.k. 2003 polosynteticky motorovy olej TOTAL QUARTZ 7000 10W40 (VW 500.00). S tímto olejem nebyl doposavad žádný problém. Chtel bych se vas zeptat, zda-li mužu tento olej používat nadále.

Nevim jestli neni vhodnejsi pouzit synteticky olej TOTAL QUARTZ 9000 5W40 (VW 502.00) či Castrol TXT Softec 5W-40 (VW 502.00) nebo Castrol Magnatec 5W-40 (VW 502.00). Předem děkuji za odpověd.

Ahoj.Preco ho chces menit??? Pokial s nim nemas problemy tak bi som ostal pri povodnom oleji ktory tam daval povodny majitel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi zustanu pri tom oleji TOTAL QUARTZ 7000 10W40. Pouze sem se chtel ujistit jestli pro tento motor neni vhodnejsi jiny olej třeba 5W-40.

Ahoj.Preco ho chces menit??? Pokial s nim nemas problemy tak bi som ostal pri povodnom oleji ktory tam daval povodny majitel.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sbx: ak je auto naucene na olej 10W40 tak ostan pri nom, ved normu splna, nedavaj 5W40 moze ti ho zacat papat.

p.s.: tusim ze mame rovnaku farbu :)

Myslim, ze za skusku nic neda. Moj motor ma 0W30 a studene starty mu tym padom tak nevadia. Mozno aj klesne spotreba prave pri castejsich studenych startoch. Ak ale zacne zrat olej tak by som to vratil spat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tyto motory jsou nenasytné na spotřebu oleje. Proto mě zajímá jestli někdo vypozoroval jestli se liší spotřeba oleje od ruzných výrobců. Tedy s jakou značkou oleje jste měli nejnižžší spotřebu oleje? Pište svoje spotřeby a typ oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...