Přejít na obsah

Olej do Fabie 1,4 16V 74 kW


Brizka

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim, chtěl bych se zeptat, je vhodné při výměně oleje použít nějaký ten odstraňovač usazenin v motoru. Trochu se toho bojím auto má nalítáno údajně 170 000 km a nevěřím tomu že by to někdo předemnou dělal. Při poslení výměně oleje se měnila i olejová vana. Mam strach aby se tam neuvolnil nějakej sajrajt a někde se to neucpalo. Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, nic tam nelej, tak jak říká Mirku835. Já dávám Shell Helix 10W-40 na syntet. bázi, 222 tis. najeto, měním po 15tis. a vpohodě. Tys ani nenapsal , co tam dávali, a chceš radu. Napiš jaký tam byl olej a jaký dáváš a určitě ti někdo poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu měnit olej na tátově octavii 1,6 74kW (vím že jsem v sekci fabia,ale původní dotaz byl všeobecný) předtím tam byl tuším mogul 10W40, teď tam chce dát Havoline 10W40, ale zarazilo mě že ten olej má normu 501.01 a 505.00, bude v tom nějakej problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, nechci zakládat nové téma a podobný dotaz jsem nenašel. Nevíte někdo jaký rozdíl je na měrce oleje mezi min a max? Jsou tam takové mřížky. Já měnil olej, je na horní části mřížky a zajímalo by mě kolik ubyde až se hladina dostane na spodní část mřížkování. Snad jsem to popsal srozumitelně :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...