Přejít na obsah

Pojištění proti odcizení


Hektor

Doporučené příspěvky

zájímavá myšlenka kombinovat mech. zabezpečení s alarmem, investice alarmu s GSM, příp. GPS podle mě ideální. ta smska přijde majitely auta prakticky okamžitě. A co dál? To je otázka. Vybrat nějakou firmu službu nebo podobně, která by v případě že budu od auta 10km něco podnikla. Ano sms o poplachu mám na telefonu, ale co můžu dělat, když se k autu dostanu za půl hodiny.......

Používáte někdo něco podobného? Pochopitelně i rozumně s cenou?

co můžeš dělat? Z vlastní zkušenosti vím, že nejlepší je v tomot případě zavolat na 158 a popisovat operačnímu, kde se v současné době auto pohybuje, volání máš zadarmo a PČR bude jenom ráda, když ti zachrání auto ve kterém navíc bude i pachatel, bo čárkový systém u PČR funguje všude a chycený pachatel je vždy to nejdůležitějšní, nehledě na to, že díky jeho výpovědi se třeba můžou najít další kradená auta...ale to už sem nepatří, a jedna z dalších možností se kterou mám zkušenost je, že si platíš firmu, která ti do auta nainstalovala GPS systém na vyhledávání a více méně o vše se v případě krádeže starají oni. Ale možností je fůra.

PS: nevím jak to je s pojištěním proti odcizení u aut které mají po splaceném leasingu, ale nedávno jsem poslouchal rádio, kde mluvil tiskový mluvčí ČP, který říkal, že jak si všichni myslí, když v platbě leasingu mají zahrnuto pojištění proti odcizení, tak jim pojišťovna musí to auto zaplatit, pokud dojede jeho docizení. Dle jeho slov je to blbost, řekl, že pojiš´tovna zaplatí poměrnou část vozu, ale ten dotyčný co platí leasing, jej musí pořád platit dál, ikdyž auto již nemá a poté, co dosplácí nějakou poměrnou část(už nevím jak je tato vysoká), tak mu pojišťovna něco dá nazpět, ale je to zanedbatelná částka. Dále řekl, že kdyby došlo k výše popsanému, tak nejlepší pro dotyčného je "když mu auto ukradnou v době, kdy už se blíží konec splácení leasingu" to dostane nejvíc peněz.

Poté co jsem tohle slyšel (nejsem pojišťovák a nemám žádné jiné pojištění kromě poviného ručení), ale tak mi přijde, že jestli má cenu vůbec si auto proti krádeži pojišťovat?? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj já mám zamykání zpátečky a nechal jsem si udělat pojištění od UNIQUA, tj: povinné ručení včetně pojištění předního skla a KASKO komplexní havarijní pojištění, které Vás chrání pro případ nehody, vandalismu, před pádem věci na vůz, před živelními škodami a odcizením, za rozumný peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
zájímavá myšlenka kombinovat mech. zabezpečení s alarmem, investice alarmu s GSM, příp. GPS podle mě ideální. ta smska přijde majitely auta prakticky okamžitě. A co dál? To je otázka. Vybrat nějakou firmu službu nebo podobně, která by v případě že budu od auta 10km něco podnikla. Ano sms o poplachu mám na telefonu, ale co můžu dělat, když se k autu dostanu za půl hodiny.......

Používáte někdo něco podobného? Pochopitelně i rozumně s cenou?

no já jsem zas přemyšlel, že misto tady toho drahyho pojištění bych si nechal namontovat "dálkovej start" ...dostaneš k tomu ten joystick či co to je..krom toho,že budeš moct startovat na dálku tak to má v sobě aji GPS a vidíš, kde máš auto......stojí to cca 4000,- a 1500,- montáž...

http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy...novy-model.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
mam 02 1.4 50kW ocenenu poistovnou na 380 tis :D

Ako to bude podla vas prebiehat v pripade kradeze?

(platim 5400 polrocne + 450 povinna strvrtrocne)

No nahlásís na policajty a pojišťovnu,až ti policie sdělí,že případ odkládájí tak ti pojišťovna znovu ocení vůz (pokud nemáš pojištění na novou hodnotu) cena by měla být zhruba taková aby sis mohl koupit stejný vůz někde v bazaru,od tý ceny ti odečtou spoluúčast a to ti pošlou na účet,po ukončení šetření si pak můžeš zrušit povinné ručení,havarijko by ti měli zrušit automaticky po vyplacení,ale ověř si to,u České pojišťovny už se mi stalo ,že klient dostal složenku na odcizený a vyplacený vůz :-),na slovensku by mohli být nějaký rozdíly v postupu....

Editováno: , autor: Tomáš Boček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pristi rok jsem si nechal dat povinne + asistencni sluzby na poruchu (vzhledem ke stari rv 2000, 1.4 44kW), vyhodil jsem havarijko, protoze za to chteli cca 6000 Kc (CP) a hodnotu auta odhadli na cca 50 000,- takze sice v pripade kradeze nedostanu nic (doufam ze nebudu resit), ale na havarii to skoro nemelo smysl, pri cene nahradnich dilu je skoro kazda nehoda potom totalka..

Doufam ze jsem neprohloupil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vrkal:

Pojištěné auto v Leasingu,má jednak vinkulaci pro leasingovku,tzn že pojišťovna plní leasingové společnosti,obecně je problém s novými auty kdy si koupíš auto např. za 400k a když ti ho za půl roku ukradnou tak pojišťovna v lepším případě plní na 300k,leasingovka ti odečte plnění a zbytek musíš doplatit, když bereš auto za 400k tak přeplácíš minimálně 100k takže i po odečtení plnění od pojišťovny pořád leasingovce dlužíš 200 000,-kč...Některé smlouvy jsou,ale postavené tak že zaplatíš spoluúčast cca 20% dostaneš nové auto a pokračuješ ve splácení.

No a jestli má cenu pojišťovat havarijně auto ? No záleží jak máš hluboko do kapsy,obecně si myslím ,že auto nad 80 000,-kč už stojí za to pojistit,zvlášť Škodovku /2% spoluúčast / platíš sice necelé 3000 ,ale v případě krádeže nebo havárky si můžeš koupit další auto,pokud potřebuješ být mobilní a nemáš pořád 100k nachystané na nové auto tak se to vyplatí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Na pristi rok jsem si nechal dat povinne + asistencni sluzby na poruchu (vzhledem ke stari rv 2000, 1.4 44kW), vyhodil jsem havarijko, protoze za to chteli cca 6000 Kc (CP) a hodnotu auta odhadli na cca 50 000,- takze sice v pripade kradeze nedostanu nic (doufam ze nebudu resit), ale na havarii to skoro nemelo smysl, pri cene nahradnich dilu je skoro kazda nehoda potom totalka..
Doufam ze jsem neprohloupil..


Hm, já mám u ČP pojištění proti krádeži a živelné pohromě (FI Combi 1.4 74 kW r.v. 2004), odhad ceny 160 000 (leden 2009) a výsledná cena pojistky byla 3181 Kč (s mým bonusem 30% jsem zaplatil 2227 Kč).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nedávno jsem si pořídil Škodu Fabii Combi 1.9 TDi 74kW Elegance (r.v.2002), povinné ručení včetně pojištění skel mám uzavřené u Generali (s 15% bonusem za předchozí auto) za cca 6,5 tisíce Kč ročně. Nyní uvažuji o havarijním pojištěním. Jelikož vozidlo z poloviny budu splácet, tak abych v případě krádeže něco dostal (teda úvěrová společnost). Koukal jsem na havarijka u ČP a Generali. Máte někdo havarijko u jedné z těchto pojišťoven? Pokud ano, jaká je spokojenost. Řeším zda by bylo výhodnější havarijko u Generali, když už u něj mám na to samé auto povinné ručení či povinné nechat u Generali a havarijko u jiného subjektu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím,

 

Před 14ti dny mi ukradli auto. Měl jsem ho naštěstí pojištěné proti krádeži. 

 

Pojišťovna zatím bohužel dělá mrtvého brouka a není schopna mi říct co všechno mám dodat aby se škoda mohla řešit a není schopna mi ani říct jak dlouho to bude trvat. A v podstatě jediné co jsem se dozvěděl z jejich podmínek, že na řešení mají 3 měsíce.

 

Má někdo zkušenost s tím jak to funguje, jakým způsobem se vypočítává odškodnění a tak.

 

samozřejmě každá pojišťovna to má jinak. Já bych jen rád věděl Vaše zkušenosti atd.

Já mám pojistku u Kooperativy.

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj.

Tak jak si dopadl ohledně té pojistky?

Zajímá mě to,narovinu řeknu že dělám fin.poradce a vždy jsem zvědavej jak lidi dopadnou když si to řešej samy.

Dík za odpověd.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dopadlo to dobře tak na půl. Můj fin poradce, který mi udělat pojistku se na všechno vy.ral a volal mi až bylo vyplaceno plnění aby mi mohl udělat novou pojistku, takže jsem ho poslal někam. 

 

Kooperativa je kapitola sama pro sebe. Ano co se týče allrisku 5% tak je nejlevnější. Měl jsem to ročně za 9000,-. I tak je to dost na to aby se chovali seriózně. Žádný kontakt s nimi, infolinka zabitá, ženské tam znají akorát produkty jako básničku, ale řešení probému nic. Vyplacení trvalo 2měsíce a byla mi vyplacena nižší částka než jaká mi byla oznámena likvidátorem (ten se ozval po 6ti týdnech od nahlášení). Ptal jsem se ho zda ty peníze jsou už s odečtenou spoluúčastí a řekl mi ano. Nakonec mi došlo o 8tisíc méně jelikož spoluúčast tam nebyla započítána. Každopádně jsem rád, že jsem nějaké peníze dostal, ale absolutní nespokojenost s přístupem a neprofesionálním chováním, jak na pobočkách, tak na infolince. sečteno podtrženo mi s autem uteklo přibližně dalších 20 000,-, ale jak říkám, taky nemuselo být nic. 

 

Je to má první zkušenost s pojišťovnou, takže mám možná růžové brýle a takhle to prostě chodí, ale to budu moct hodnotit pokud se mi neděj bože něco podobného stane znova.

 

Nyní mám Allianz allrisk 1% za 4500,- na půl roku. Nutno podotknout, že tuto pojistku už nemám psanou na sebe, jinak bych to měl cca za 16000,- ročně. Ale Allianz v případě odcizení dává měsíc zdarma náhradní vůz a údajně vyplácí plnění do 1měsíce. A pokud mi 9 lidí z 10ti řekne, že Allianz je drahý, ale nejlepší, tak raději budu platit víc a mít kvalitnější služby, než šetřit na pojistce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přátelé okřídleného šípu,

já mám F1 -  1.9 TDi PD 74kW  r.v. 2002. Jsem u Wustenrot. Za povinné ručení platím 1577 Kč + rozšíření asistence 300 Kč a ještě jsem si připojistil vozidlo proti krádeži

700 Kč. Je tam sice spoluúčast 5000 Kč, ale pořád dostane člověk nějakou korunu, když přijde o svého miláčka. Raději, ale na to nemyslet a dělat vše pro to, aby ti naši kasavci stáli stále na tom samém místě! Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Podle poslední zkušenosti s pojistkou proti krádeži mohu říci, že cena vozu se vypočte podle momentální ceny vozu na trhu.

Pakliže máte vůz r.v. 2002 tak se podívejte co by jste za něj dostal /v bazaru/ a jste přibližně doma.

To Bonder - ...4.500,- na půl roku či 16.000,- ročně i za novou Fabii je naprostá blbost i když se vyplácí plnění do 1měsíce.

Otázkou je jakou cenu má momentálně vůz. Nevěřím že za vůz /třeba po 5ti letech provozu/ Vám vyplatí cenu vozu nového vozu.
To jsem si mysle také. Pokud má někdo jinou zkušenost - tak se podělte........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...