Přejít na obsah

Rezavějící Fabia


lukino200

Doporučené příspěvky

No, někteří lidi o tom už ví....no poslali jsme dopis do škodovky a vadí jim že jsem jeden rok vynechal garanční prohlídku a tak nám nepřiznají reklamaci....nevíme co s tím.Jestli je dát do pořadu na vlastní oči a řešit to a nebo to nechat plavat.Nerezne nám to jen na jedno místě ale z obou stran prahu kde sou spary mezi přednim blatnikem a prahem a ještě na patych dveřích...Jak by jste se zachovaly??Poradte prosím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych si to opravil na vlastní náklady a držel bych hubu. :) V záručních podmínkách je myslím dobře uvedeno, že se automobil musí pravidelně servisovat dle servisních předpisů, takže já se škodovce vůbec nedivím, že nechce tohle uznat jako reklamaci. ;) Musíš si sám vybrat, jestli auto servisovat pravidelně ve škoda servisu a pak mít tu záruku nebo ušetřit a dělat některé opravy např. sám, ale pak budeš bez záruky. Ty jsi si vybral tu druhou verzy, tak nechápu, proč nyní chceš, aby ti to škodovka opravily na jejich náklady.

A myslím, že by tohle ani v pořadu na vlastní oči nevzali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych si to opravil na vlastní náklady a držel bych hubu. :) V záručních podmínkách je myslím dobře uvedeno, že se automobil musí pravidelně servisovat dle servisních předpisů, takže já se škodovce vůbec nedivím, že nechce tohle uznat jako reklamaci. ;) Musíš si sám vybrat, jestli auto servisovat pravidelně ve škoda servisu a pak mít tu záruku nebo ušetřit a dělat některé opravy např. sám, ale pak budeš bez záruky. Ty jsi si vybral tu druhou verzy, tak nechápu, proč nyní chceš, aby ti to škodovka opravily na jejich náklady.

A myslím, že by tohle ani v pořadu na vlastní oči nevzali.

No ja nešel na prohlídku z toho duvoduže mam tu fabii 7 let a najel jsem 50 000 km, což mi přišlo zbytečný měnit olej když skoro nic nenajela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Unuc: Bohužiaľ, čierneho Petra máš v rukách ty - nedodržal si podmienky na uznanie záruky... Bohužiaľ ľudia kvôli tomu, aby ušetrili pár korún na servisnej prehliadke, olej vymenia u Lojzu garážnika a takto to potom končí. Môžeš skúsiť hocičo, ale obávam sa, že ťa pošlú všade na lampáreň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Unuc: Bohužiaľ, čierneho Petra máš v rukách ty - nedodržal si podmienky na uznanie záruky... Bohužiaľ ľudia kvôli tomu, aby ušetrili pár korún na servisnej prehliadke, olej vymenia u Lojzu garážnika a takto to potom končí. Môžeš skúsiť hocičo, ale obávam sa, že ťa pošlú všade na lampáreň.

Hoši pozor, jsou dva druhy prohlídek, výměna oleje a servisní prohlídka, podmínkou záruky je provádění servisních prohlídek - tedy servis po 30.000km, výměnu oleje po 15.000km ti může udělat kdokoli, ovšem s řádným zápisem do servisky, toto je model klasického intervalu, prodloužený chodí jen po 30.000km.

Když jsem četl záruční podmínky tak jsem to takhle pochopil, musí být provedeny všechny servisní prohlídky - po 30.000km,

jinak je na zvážení, jestli má cenu sypat deset let peníze ofiko servisu jen kvůli záruce na kastli, myslím, že škodovky jsou v tomto držáci a pokud se někde něco objeví, tak se to dá opravit za míň peněz než za deset let servisu, ovšem záleží na počtu najetých km, s mým nájezdem 50-60.000km za rok se to nevyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže pokud nenajedeš 30.000 km za rok, tak musíš jít na servisní prohlídku - roční.

to máš pravdu, on se taky po roce musí olej vyměnit,to může provést někdo jiný a servis udělá zbytek z roční prohlídky,

osobně jsem si vždy měnil olej jinde a pokaždý mi servisku při 30.000km prohlídce potvrdili dál,

nejsem si jistý jestli u nových FII a Roomů není náhodou už roční prohlídka jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych si to opravil na vlastní náklady a držel bych hubu. :) V záručních podmínkách je myslím dobře uvedeno, že se automobil musí pravidelně servisovat dle servisních předpisů, takže já se škodovce vůbec nedivím, že nechce tohle uznat jako reklamaci. ;) Musíš si sám vybrat, jestli auto servisovat pravidelně ve škoda servisu a pak mít tu záruku nebo ušetřit a dělat některé opravy např. sám, ale pak budeš bez záruky. Ty jsi si vybral tu druhou verzy, tak nechápu, proč nyní chceš, aby ti to škodovka opravily na jejich náklady.

A myslím, že by tohle ani v pořadu na vlastní oči nevzali.

Nemám co bych dodal a udělal přesně to, co píše KaJe.. Lépe bych to nenapsal.

Platí prostě "neco za něco"..

p.s. KaJe, asi bych napsal lépe jedno slovíčko: "verzy" bych napsal s měkkým i :palec2::smich:

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám co bych dodal a udělal přesně to, co píše KaJe.. Lépe bych to nenapsal.

Platí prostě "neco za něco"..

p.s. KaJe, asi bych napsal lépe jedno slovíčko: "verzy" bych napsal s měkkým i :palec2::smich:

Jó čeština, ta mi vždycky dávala zabrat. :D

Je fakt, že většina lidí jezdí na ty prohlídky do té doby, než jim zkončí záruka na motor atd., a na záruku kastle již kašlou, to se fakt moc už nevyplácí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej ti může v autě vyměnit kdokoliv, důležitá je roční prohlídka, ta musí být ve škodovce, nedávno jsem se tam na to ptal a toto mi bylo sděleno

Zdravím ,já servisuji auto v auto Štangl a bylo mi řečeno ,že když je servisováno u nich,tak se o záruku nepřichází ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano je pravda ze pri dodrzani podmienok davaju zaruku karoseriu ale povedzme si uprimne ako niekedy ten ich origo servis lajdaci na autach, to kde aky lojzo v garazi spravi kvalitnejsie. zrovna teraz pri prezuvani som cistil pod plastovymi podblatnikmi a aj tu dutinu v prahu od dvery po podblatnik plne bordelu. nech mi niekto povie ze s tymto by sa servis babral, ani nahodou. toto robia iba blazni alebo poctivci :)

p.s.: pri kupe novej skodovky by som priplatil za zaruku 4 roky a to by muselo 4 roky slapat ako hodinky bez chybicky inak by sa v servise zblaznili aj kazdy treti den by som tam mohol byt az by mi vyrobca vratil prachy za auto ze uz nechce aby som bol jeho zakaznik :p

p.s.s.: bud rad ze ti fabia hrzavie az po 7 rokoch si vezmi feldu a podobne tam za 7 rokov si menil 2-krat piate dvere ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p.s.: pri kupe novej skodovky by som priplatil za zaruku 4 roky a to by muselo 4 roky slapat ako hodinky bez chybicky inak by sa v servise zblaznili aj kazdy treti den by som tam mohol byt az by mi vyrobca vratil prachy za auto ze uz nechce aby som bol jeho zakaznik :p

věř mi, že by jsi nebyl až tak spokojený, z vlastní zkušenosti vím, že ti vrátí o 20% míň než auto stálo, odečtou ti totiž amortizaci za ujeté kilometry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vim ze uz jsem to tady hazel.Fotil jsem to u jelinka v teplicich,mozna nekdo to nabořil ale jseme tak koukali tak nebyla hnuta :) rv 2002 a jak to kvetlo. ale podle me musela bejt hnutá :)

Mám rok 2000 a rezlo mi to přesně tak jako je to na tý fotce. Auto bouraný nebylo, opravili to na záruku(vyměnili blatníky+oprava prahu). U novějších modelů (cca2002) už by mělo být udělaný opatření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše KaJe, plná záruka je za dodržení stanovených podmínek, což v případě; nejenom Škody; je běžná věc. I naše firma poskytuje garance, ale ty jako zákazník musíš dodržet podmínky garance, ne že budeš opravovat u garážníků (nic proti nim, sám jsem byl jedním z nich), a budeš chtít záruky firmy za partnery, které firma nezná?

Chceš ušetřit, ale šetříš na nesprávném místě!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano je pravda ze pri dodrzani podmienok davaju zaruku karoseriu ale povedzme si uprimne ako niekedy ten ich origo servis lajdaci na autach, to kde aky lojzo v garazi spravi kvalitnejsie. zrovna teraz pri prezuvani som cistil pod plastovymi podblatnikmi a aj tu dutinu v prahu od dvery po podblatnik plne bordelu. nech mi niekto povie ze s tymto by sa servis babral, ani nahodou. toto robia iba blazni alebo poctivci :)

p.s.: pri kupe novej skodovky by som priplatil za zaruku 4 roky a to by muselo 4 roky slapat ako hodinky bez chybicky inak by sa v servise zblaznili aj kazdy treti den by som tam mohol byt az by mi vyrobca vratil prachy za auto ze uz nechce aby som bol jeho zakaznik :p

p.s.s.: bud rad ze ti fabia hrzavie az po 7 rokoch si vezmi feldu a podobne tam za 7 rokov si menil 2-krat piate dvere ;)

Kecáš - já měl feldu 11 let a s jedněmi zadními dveřmi, sice rezavěly, ale byly pořád původní, takže nemel o nečem co jsi nevyzkoušel,měl jsi vidět staré škodovky, nejen je, jak hnily, takže nenadávej a buď rád za to co je!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mě by zajímalo co by řekli na záruku mě, protože chodím na roční prohlídky + olej, razítka v servisce mám, ale to je asi tak všechno co si nechám ve škodovce dělat...protože jinak mám pak v auto v dobrých rukou krále Miroslava lol. Musím zatím zaklepat na plech, 4,5 roku a 65 tis.km po rezu ani památky (mimo výfuku kterej jsem měnil). Jezdim nonostop zima léto, auto nezná garáž ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...