Přejít na obsah

1.6 55 kW - spotřeba, zkušenosti, nemoci a vlastnosti


TomášT

Doporučené příspěvky

to TomasT: chápu že je to tvé první auto a jseš z něj nadšenej, chválím krásně čistej motor a opravdovej zájem ale ... proboha trochu soudnosti

Ted to tu vypadá že je to ten nejlepší motor. Pochop že psát tu o tom jak to neuvěřitelně jede a skoro nežere je v kontextu s tím že je to nejslabší motor dodávaný do Okty pro ostatní min úsměvné. Mám TDi 66kW a nestydím se říct že to není žádná střela (a to mám o mám o 20% víc výkonu a o 100% víc točivého mom). Dyť ti co tu mají 74, 81, 96, 110 nebo dokonce 132kW by nemohli psát o ničem jiném než jak to tahá.

Nemyslím to vůbec zle, fandím tvému zápalu, závidím čas kterej můžeš věnovat motora sledování palubního PC :) ale přeji ti cestovat pár set km s min 100kW motorem. Uvidíš že si pak trošku upravíš názor.

(jo já začínal s Formanem 43kW a doteď na něj vzpomínám jako na nejlepší auto, jelo jak vzteklý, žralo málo a zvuk motoru to byl šepot květi :D:D:D dnes bych se s tím bál dál jak 30km)

Zdravím a hodně šťastných km ;)

Počkej zas to tak nedramatizuj. Nikdo tu z tohodle motoru nedělá kdovíjakou střelu. Nevím proč by se o něm ale nedalo napsat, že slušně tahá a zas tak moc nechlastá. Teď jsem jel s Octou 81 kw do Německa a že bych z toho byl vyplesklej jak to jede oproti mojí 55 kw teda nejsem. Já už měl auta 4 a všechny byly silnější a taky si myslím, že 55kw táhne pěkně na to jaká to je lůza motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím čím jsem se tak provinil, ale že jako jezdí líp než TDI 81Kw, 1,8T jsem tu pokud vím nikde nepsal. Jen by mě zajímalo co bych o AEE měl tak psát abych byl "soudnější". Že zrychlení z nuly na sto udělá do tří minut? Že při klidné jízdě bere 20l/100? Při razantní 40l/100?? Že jsem s ní ještě nikdy nedojel do cíle po "svých", ale na laně? Že mám při každám startu hrůzu co se zase pos..e??.....

Ještě poznámku k TDi 66Kw. Když si ho kamarád pořídil díval jsem se na hodnoty zrychlení a docela mě to zaujalo. Jen tak pro srovnání: TDi 66Kw ve faceliftu má zrychlení z 0 na 100 za 13s a max. ryclost 182Km/h. 1,6 55Kw v předfaceliftu a výbavě GLX má zrychlení z 0 na 100 za 14,6s a max. rychlost 170Km/h. Rozdíl je celkem zanedbatelných 1,6s. Ano pravda pružnost bude u obou motorů odlišná a spotřeba taky(TDI +- 5l/100 a 1,6 55Kw +-7l/100)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím čím jsem se tak provinil, ale že jako jezdí líp než TDI 81Kw, 1,8T jsem tu pokud vím nikde nepsal. Jen by mě zajímalo co bych o AEE měl tak psát abych byl "soudnější". Že zrychlení z nuly na sto udělá do tří minut? Že při klidné jízdě bere 20l/100? Při razantní 40l/100?? Že jsem s ní ještě nikdy nedojel do cíle po "svých", ale na laně? Že mám při každám startu hrůzu co se zase pos..e??.....

Ještě poznámku k TDi 66Kw. Když si ho kamarád pořídil díval jsem se na hodnoty zrychlení a docela mě to zaujalo. Jen tak pro srovnání: TDi 66Kw ve faceliftu má zrychlení z 0 na 100 za 13s a max. ryclost 182Km/h. 1,6 55Kw v předfaceliftu a výbavě GLX má zrychlení z 0 na 100 za 14,6s a max. rychlost 170Km/h. Rozdíl je celkem zanedbatelných 1,6s. Ano pravda pružnost bude u obou motorů odlišná a spotřeba taky(TDI +- 5l/100 a 1,6 55Kw +-7l/100)

já po tobě proboha nechtěl ať píšeš že 0-100 za 3min ... nepřeháněj zase.

Pokud by jsi četl pozorně a nereagoval až na reakci na můj příspěvek (to ses probudil až teď nebo nevěděl co napsat???) tak uvidíš že jsem tě pochváli - krásný auto a zájem o něj.

"Soudností" jsme myslel nevychvalování do nebes vlastnosti které jsou podle mě normální až podoprůměrné, nebo že bys měl šetřit slovy typu táta točil až 3500ot a nebudete tomu věřit spotřeba byla Xl/100km. (nepřesná citace) protože to že se motor točí je naprosto normální u každého kdo jen nesleduje okamžitou spotřebu.

prosím ber to v klidu, nechci se nikoho dotknout jen jsem prostě neodolal reagovat na tvé příspěvky. Jinak stále platí že chápu tvůj zápal a nadšení, je mi jasné že každý (i já) má tendence přechvalovat své věci a je to vidět i v příspěvcích o spotřebě, kde každý druhý jezdí do 4l/100 ...

měj se a doufám že to nevyvolá vlnu hádání a trapného tahání za slovíčka co kdy kde kdo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale však já to beru naprosto, ale naprosto v pohodě. Jen jsem přidal trochu nadsázky a ty jsi to nejspíš nepochopil-jako legraci!!!!! Čili co teď??? Na tvůj příspěvek jsem neregoval, jelikož jsem na něj v podstatě zapoměl-celé dny nesedím jen u www.forum.skodahome.cz........

Jinak si opravdu nejsem vědom nějakého přehánění. To že auto jede "relativně slušně" na to že má papírově jen 55Kw mi potvrdí určitě více lidí, ale raketu z toho nedělám-jestli ano, tak kde konkrétně? To že i při ostřejší jízdě(ve vyšších otáčkách) a plně naloženém autě spotřeba nepřesáhla 8l(žádné PC-výpočet!!!) je pro mě malý zázrak-opět ne ve stylu "jedna paní povídala", ale praktická zkušenost, protože na no name diskuzích pořád slýchám otřesné hodnoty že by jich nedosáhl snad ani 3,0 V6...to že se točí i jiné motory samozřejmě vím...

Ještě k té spotřebě. Tady rozhodně nepřechvaluji. Zimní průměr 7.5l/100(výpočet-ne PC)-pohádky že AEE jezdí za 5,5l/100 neberu-na co by se pak vyráběli TDi že? Je fakt, že jsem nedávno měl na PC hodnotu 5,4l/100 ale v dlouhodobém průměru se to ztratí jako kapka v moři a vyváží to jedno courání po městě. Letní spotřeba zatím 7,2l/100(výpočet-ne PC). Takže resumé- když je to slabší motor mohl by mít teda o něco málo lepší spotřebu, ale záleží na více faktorech(délka jízd, profil cesty, obsazení auta...)

Takže první část příspěvku ber jako sarkastickou poznámku ;) spíš k pobavení-jinak ani myšlena nebyla.

Ve druhé části jsem si dovolil srovnat některé jízdní parametry 1,6 55Kw a 1,9TDi 66Kw. A je to relativně zajímavé srovnání. Ještě jsem dohledal hodnoty zrychlení TDi 66Kw v předfaceliftu: 13,5s ve výbavě GLX a 13,7s ve výbavě SLX. Dal jsem si tu práci, protože jsi napsal že máš o 20% více výkonu a 100% více toč. momentu-což je pochopitelně pravda. Jenže pokud vezmeme hodnoty od výrobce, tak1,6 55Kw zaostává v tomto parametru za 1,9 TDI 66Kw o celkem zanedbatelnou hodnotu +- 1-1,5s. Samozřejmě že TDi je na tom lépe v pružnosti, spotřebě a i některých dalších věcech. Nic méně si dovolím říct, že na to že 1,6 55Kw chybí oproti 1,9TDi objem i turbodmychadlo drží se vcelku statečně...

Závěrem bych ještě připoměl, že já i ostatní čtenáři(např. zájemci o koupi, kteří hledají nějaké informace) uvítají pestřejší paletu názorů, ale zase uvažujme jestli se tu budeme dohadovat nebo psát zkušenosti z reálné ho provozu této motorizace.

Na závěr perlička: přečetl jsem si onehdá na jednom diskuzním fóru, že "1,6 55Kw má strašně KRÁTKOU převodovku a proto hrozně žere"...ponechávám už bez komentáře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsem se teda dneska zakoukal do tématu 1,6 55kW tak by mě zajímalo jetli to někdo má chiplé. U CIMBU je to snad ten nejlevnější chip a výkon vzroste na 61kW a 141Nm a to už jsou celkem zajímavý čísla ...

Navíc se ten výkon zvedá hlavně ve vyšších otáčkách kde série právěže uvadá (ať zas nevyvolám lavinu nemám z vlastní hlavy, nikdy jsem s tím motorem nejel ale cituji SM "při předjíždění mu náhle dojde dech")

Pokud ano jaká spokojenost? je to poznat při jízdě i u stojanu na pumpě ??? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsem se teda dneska zakoukal do tématu 1,6 55kW tak by mě zajímalo jetli to někdo má chiplé. U CIMBU je to snad ten nejlevnější chip a výkon vzroste na 61kW a 141Nm a to už jsou celkem zajímavý čísla ...

Navíc se ten výkon zvedá hlavně ve vyšších otáčkách kde série právěže uvadá (ať zas nevyvolám lavinu nemám z vlastní hlavy, nikdy jsem s tím motorem nejel ale cituji SM "při předjíždění mu náhle dojde dech")

Pokud ano jaká spokojenost? je to poznat při jízdě i u stojanu na pumpě ??? díky

já jsem jeden z vlastníků chipu od Cimbu.... co k tomu dodat, po dlouhé době mám benzínový motor. Přikláním se tady k většině názorů, že pokud člověk není závodník, určitě mu tento motor stačí. Já jsem býval každý den na silnici - tedy s jiným vozem a pokud bych si mohl vybrat, asi bych sáhl po něčem silnějším. Ale jen z důvodu potřeby koníků při předjíždění v hustém provozu a prostě jako zálohu v případě nutnosti.

Jinak dnes jsem většinou ve městě a v okolí města a tam mi stačí naprosto v pohodě. Nechci tady chválit - mám své výhrady, jsou to jen poznatky. Každopádně se jeho motorické vlastnosti po chipu zlepšily. opět říkám není to letadlo, ale pokud potřebuji rychleji vypálit z křižovatky, zařadit se do pruhu, předjíždět a pod, tak tam to znát je. Spotřeba ? Nevidím žádný rozdíl, někdo psal, že mu klesla o 0,5 lt/100 km. Nevím, pokud jedu rozumně, tak se pohybuji kolem 6,2 lt. Je pravda, že v německu jsem jel po okrskách při rychlosti 110km/hod za 5,7 lt....s německým benzínem. To je taky hodně znát, záleží kde tankuješ, potom není problém mít spotřebu o 1 lt větší na 100 km když tam dáš nějaké sračky...-vlastní zkušenost. No a pokud se trochu chci svézt, dám tam benzín 98 a jede jako šlak, ale opět, nejsem závodník jen prostě chci jet plynule - někdy i svižně... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsem se teda dneska zakoukal do tématu 1,6 55kW tak by mě zajímalo jetli to někdo má chiplé. U CIMBU je to snad ten nejlevnější chip a výkon vzroste na 61kW a 141Nm a to už jsou celkem zajímavý čísla ...

Já jsem měl tento motor ve Feldě Combi, čiplý od Cimbu. Za 10 let jsem neměl žádnou závadu na ŘJ-mění se některé komponety-není to jen přehrání SW.Felda i v kombíku je lehčí auto a tak dynamika byla velice pěkná-zlepšení bylo hlavně v nízkých a středních otáčkách, dlouhodobou spotřebu jsem měl 6,4l.Osobně jsem byl s motorem i čipem velice spokojený.V Okině se čip asi tolik neprojeví v důsledku větší váhy vozu ale nějaké zlepšení by nastat mělo.Osobně bych řekl, že než nárůst kW je důležitější nárůst Nm, hlavně v nižších otáčkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát ta cena je trochu vyšší. 170 000Kč za tuto motorizaci-no za to se dá pořídit slušné TDi. Ale zase je ta 1,6 facelift no.

K tomu čipování 1,6 55Kw: díval jsem se na stránky Cimbu ty varianty jsou dvě. Levnější=cca 61Kw za 3500Kč a dražší za 13 000Kč ovšem už i s výměnou vačkového hřídele atd.

Můj názor je ten, že se do Felície měla dávat tak jak je tzn. 55Kw a do Oktávky mohli udělat chiptuning už ve fabrice a montovat ji s řekněme 62Kw. Ušetřilo by se spousta posměšků na její adresu a asi by maličko poklesl prodej "stokoňky" :)

Jinak tu levnější verzi čipování bych chtěl časem vyzkoušet taky. Za ty peníze se to dá. Ne že bych z toho chtěl mít trhače asfaltu, ale spíš ze zvědavosti. Myslím že ten motor na těch +-62Kw má s přehledem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta cena by sa vzhľadom na ceny u nás v SR a po prerátaní na naše dala zniesť! Škoda, že nemá strešné- to už by bol pre mňa úplne masaker :)!Čo sa týka tých posmeškov a vôbec tu prebiehajúcej diskusie o tejto motorizácii, tak tú považujem úplne za detinskú! 1.6 55kW bola riadnou súčasťou ponuky a nie je dôvod ju nejakým spôsobom zavrhovať! Nikto netvrdí, že je to závoďák, ale nie je to ani žiadny lenivec! Mal som možnosť prevetrať prakticky celú ponuku benzínových motorov vo fabči1 a roomstri a motor 1.2HTP určite nie je lepší ako táto 1.6! Možno ju porovnávať skôr so 1.4 ale aj tak sa mi zdalo že 1.6 bola v určitých momentoch pružnejšia! Takže všetci inak vieme že Škoda dnes ponúka aj menšie motory a ľudia sú spokojný. Dnes hrajú nízko objemové a zároveň nízkonákladové autá veľkú rolu v predaji automobilov, takže reši ako že: sa zbadáš pri predbiehní, zošlapneš plyn a ono to nejde a nezmysly podobného rázu mi idú na nervy! Viem odhadnúť svoje možnosti a možnosti auta a keď viem, že auto na taký manéver jednoducho nemá, tak vyčkám a urobím to inak! - tzn že keď vidím, že oproti ide auto a predbiehať auto, ktoré je predomnou je vzhľadom na výkon auta riskantné, tak počkám - a to je všetko! Inak keď sme pri tých slabších motorizáciach, tak mám ešte jednu skúsenosť - 1.6 55kW nie je prvá octa, ktorú sme mali! Predtým sme mali totiž 1.9 SDI LX - rv 2000 - absolúna spokojnosť! Otec na nej robil viac ako 60tis ročne a nič sa mu nestalo- tzn- nedostatok výkonu ho nezabil! Dokonca má hladký nafťák opäť vo VW CADDY! Takže by som bol rád, keby táto téma slúžila opäť k diskusii o vlastostoach a skúsenostiach a riešení problémov 1.6 55kW!

Takže čo sa čipu týka týka by to mohla byť celkom zaujímavá vec a tá cena tiež nie je nejaká brutálna, takže by aj stálo za to to skúsiť! Inak by som sa chcel spýtať - má niekto z vás skúsenosti s ďaľšími úpravami tohto motoru? Čítal som o felde s týmto motorom, ktorá bola obohatená o turbíčko! Takže chalanom sa podarilo z feldy splu s ďaľšími úpravami vytiahnuť celkom zaujímavých 99kW :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tento motor ve Feldě a po úpravách Cimbu jsem s ním najezdil přes dva roky a 25tKm, pak šla z domu (rez kastle). Auto jsem upravoval celkem pozdě, tuším při 150tKm (koupil jsem při 143), a volil jsem zrovna úpravu s vačkou + sportovní filtr a později ještě hladký střed. Byl jsem maximálně spokojený, protože auto v otáčkách nad 3500 výrazně ožilo a na rozdíl od sériového motoru, který ve 4500 umře, se po úpravách dalo točit až k 6000, což znamenalo o dost lepší akcelaraci na II. a III a možnost později řadit při předjíždění. Úpravou motor dostal mimo výrazně vyššího výkonu ve vysokých otáčkách také celkově vyrovnanější průběh nárůstu výkonu. Spotřeba mi po úpravách lehce stoupla, asi o 2 deci, ale to bylo tím, že jsem auto víc honil. Ale celkově se s autem jezdilo mnohem příjemněji. Maximálka vzrostla ze 170 na 182.

Kámoš v Praze měl podobné úpravy, jen bez hladkého středu, a na brzdě mu naměřili 70,5kW (jeho kolega měl i razantnější mechanické úpravy a ten se dostal dokonce na 84,5kW). Když si měřil sprint, tak zlepšení bylo o cca. 2s. U Okty, která je o 2,5 metráku těžší samozřejmě zlepšení nebude tak velké, ale i tak okamžitě poznatelné. A v případě použití ostré vašky, popř. dalších úpravách se auto skoro nebo úplně vyrovná stokoňce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Akorát ta cena je trochu vyšší. 170 000Kč za tuto motorizaci-no za to se dá pořídit slušné TDi. Ale zase je ta 1,6 facelift no.

K tomu čipování 1,6 55Kw: díval jsem se na stránky Cimbu ty varianty jsou dvě. Levnější=cca 61Kw za 3500Kč a dražší za 13 000Kč ovšem už i s výměnou vačkového hřídele atd.

Můj názor je ten, že se do Felície měla dávat tak jak je tzn. 55Kw a do Oktávky mohli udělat chiptuning už ve fabrice a montovat ji s řekněme 62Kw. Ušetřilo by se spousta posměšků na její adresu a asi by maličko poklesl prodej "stokoňky" :)

Jinak tu levnější verzi čipování bych chtěl časem vyzkoušet taky. Za ty peníze se to dá. Ne že bych z toho chtěl mít trhače asfaltu, ale spíš ze zvědavosti. Myslím že ten motor na těch +-62Kw má s přehledem ;)

Ale to neni pravda ze 100konka je nejprodavanejsi.

Ta 55kW tech je dost, nekdy se me zda ze snad prevladaji jak na silnici tak i v bazaru. Mozna to je cenou zakladni vybavy, ale tech 100 konovek zase moc v okoli ja neznam a nevim o nich :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja tu ted asi prisypu bezdymny prach do ohne.

Tadyhle si hosi ve Svedsku hrajou s dynamometrem a meri si na nem vykony aut. Podstatny je, ze maji porad stejnej dynamometr (no dobre, jako kazdy meridlo se prubezne rozjizdi a musi se kalibrovat) a merej ruzny auta. Jako statisticky vzorek je to sice slabsi, ale da se na leccos usuzovat.

Kdyz se podivam na vysledky mereni pro koncernovy motor 1,6 55 kw zjistuj, ze ten motor v prumeru tech 55kw ma, jeho bracha 1,4 44kw (montoval se do Pola a Ibizy/Cordoby) ma tech 44kw. Kdyz se podivam na motor 1,6 74kw (Audi,VW,Seat,Skoda) vidim, ze namerili v prumeru 66kw. U blizkeho pribuzneho 1,6 75kw namerili v prumeru okem 67 kw. Takze neco je asi nekde jinak, nez se nam kdosi od koncernu snazi namluvit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže se taky napojím na vaše vlákno , mám taktéž AEE 55kw , a na poklidnou , ale opravdu poklidnou jízdu v pohodě stačí . Jen to nutné, občasné předjetí je ale někdy horor .

Totiž faktem u tohoto motoru je , že opravdu absolutně postrádá jakoukoliv výkonovou špicu , což jsem snad u žádnýho jinýho motoru nezažil ( a že už jsem jich projel) . Fakticky má průběh výkonu jak diesel bez turba . Slušně od spodu , ale v otáčkách kde nic tu nic.

Spotřeba mimo město při opravdu poklidné, předpisové jízdě v pohodě do 6 - 6,5 , po dovolené Praha - Beskydy - Praha + semtam vysoké kopce , dohromady cca 800km jsme dojeli v průměru za 6,7 ( po dálnicích rychlostí 130 - 140 km ) - což je myslim vynikající .

Neduhy ? Nepochopil jsem např., proč tolik osvědčený a léty prověřený klasický plechový termostat byl v tomto motoru nahrazen exotem z umělý hmoty , který se mě dost natrápil . Když vezmu v úvahu , že je to poměrně dost důležitá součástka a dost fatální pro zničení motoru, nechápu, že na tomhle soudruzi z SRN šetřili ... :)

Z toho vyplývá rada pro všechny , aby se netrápili jako já - pokud u tohoto motoru měníte termostat ( zejména modely kolem roku 97,98,99 ) poprvé! , rozhodně jej měňte i s tím protikusem termostatu ( je tam opora pro tyčku termostatu ) , dá se to koupit i v kompletu za cca 300-400,-

No , to je asi vše , jinak s Okťulí spokojenost , mimochodem , dnes jsem v ní měnil odešlou cívku ( zapalovací modul - předevčirem totálně odešel - AutoKelly - 1047,- Káčí ) , a už zase holka šlape .

Mějte se a všem Okťulím ZDAR !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja tu ted asi prisypu bezdymny prach do ohne.

Tadyhle si hosi ve Svedsku hrajou s dynamometrem a meri si na nem vykony aut. Podstatny je, ze maji porad stejnej dynamometr (no dobre, jako kazdy meridlo se prubezne rozjizdi a musi se kalibrovat) a merej ruzny auta. Jako statisticky vzorek je to sice slabsi, ale da se na leccos usuzovat.

Kdyz se podivam na vysledky mereni pro koncernovy motor 1,6 55 kw zjistuj, ze ten motor v prumeru tech 55kw ma, jeho bracha 1,4 44kw (montoval se do Pola a Ibizy/Cordoby) ma tech 44kw. Kdyz se podivam na motor 1,6 74kw (Audi,VW,Seat,Skoda) vidim, ze namerili v prumeru 66kw. U blizkeho pribuzneho 1,6 75kw namerili v prumeru okem 67 kw. Takze neco je asi nekde jinak, nez se nam kdosi od koncernu snazi namluvit...

Tak to je zaujímavé s tým výkonom! Nepočul som ešte o tom. Tak 1.6 74kW som mal možnosť odskúšať v Golfe IV, no je o niečo ostrejší ale golfík je aj ľahší ale nemám problém mu s octou stíhať! :palec2: Inak niečo sa mi marí že ten 1.4 44kW mal byť aj v octe ale nikdy som sa s takým niečim osobne nestretol! Inak pre zaujímavosť- mám tu originál výstrižok s časopisu Autožurnál 1/1995 a píše sa tu že octu mal poháňať istý motor o objeme 1,7l s výkonom 70k a nejaký ten 2,0l s výkonom 90k! Asi nastala zmena plánu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem s tímto motorem spokojenej pro někoho líná káča, ale já jezdím slušně, dle předpisů motor často netrápím ve vysokých otáčkách, i když občas to chce vyhnat pavouky z vejfuku. Mám s tímhle motorem najeto zhruba 6000km. Auto kupovaný z bazaru ale asi mě potkalo štěstí, musím zaklepat nic se zatim nevysralo, kromě termostatu, olej neubil ani o milimetr od doby co jsem to koupil, brzy dojde servisní interval a bude výměna. Jediná závada co se mi zatím vyskytla že mi chcípal motor při brzdění u kruháče, stalo se mi to 3x, vyměnil jsem vzduchovej filtr a je to v pořádku. Jak tu plno lidí co píše, že je to srajda, není to žádnej svalovec, ale na standart pojezd je to bezva.Táta má 1,2 HTP ve fabii, takže bych to asi nejlíp srovnal s tím. HTP ve F je je podobnej jizdní zážitek jako 55kW v O1, někdo na to nadává že se to sere a podobně že to nejede a jinej to vychvaluje. Za sebe říkám že pro mě, moji paní a malýho šmudlu se sedačkou to je uplně v pohodě svezení. Několikrát jsme byl v praze autem a po dálnici pro mě nebyl problém udělat 150km/h víc jsem to nezkoušel, ale jelo by to. Spotřeba do Prahy a zpět, při 130km/h 7.1L, cesta Trutnov - HK cca 55km, cesta tam včera 5.3L zpátky 6.1L, ze zimníma gumama zhruba o litr víc. cesta Trutnov - Jičín taky cca 60km 5.6L zpátky 6.0L. Tyto dvě trasy jezdím často, a od doby kdy jsme auto koupil jsem se s ním tak nějak zžil, že výsledkem jsou pro mě celkem si myslím slušný hodnoty a nejsou vymyšlený. Když jsem auto kupoval byl jsem zhruba o 1.5L vejš, což pro mě bylo docela dost, pamatuju jak jsme si tehdá říkal že je to nějak moc, jestli nění něco v hají, ale v háji byla moje noha ze škody 105L a následně P205:-). Na předjíždění s jistotou volnýho protisměru tohle auto není, ale nějakej žebrák na silnici to taky není. Já si myslím že pro rodinu, nenáročného jezdce začátečníka, přesedlajícího ze žigula a pod. je to přijatelný poměr, cena/výkon. Pokud je auto v pořádku, nikde se nic nesere, pak bych ho doporučil. Vzhledem k tomu že na motoru není moc elektroniky, já osobně jsem rád, že na motoru je vše tak nějak postaru a dá se lecos vyšmoulit při poruše na místě. Nikdy jsem nejel v jiný octě krom TDI PD s nějakým čipem, kolik měla kW nevím, protože v tý době mě to nezajímalo. Ale to byl jinej tanec, uznávám že proti tomu 55kW zaostává.

Editováno: , autor: tommys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár dalších postřehů z reálného provozu a částečně i reakce na některé názory:

1.6 55Kw dosahuje max. výkon při pouhých 4600 otáčkách. To je důvod proč nemá žádnou výkonovou špičku. Během několik cest jsem zjistil, že nemá smysl motor tahat na 4000ot. Je to prostě zbytečný a krom nehezké spotřeby a řevu se tím ničeho nedosáhne. Pokud chci rychlejší rozjezd, tak je asi nejlepší toto: dvojku vytočit do nějakých 3200-3400 otáček a přeředit výš. Pokud by se držela dvojka až do 5000 ot. auto už nezrychluje, ale spíš tak nějak udržuje rychlost. Takže dvojku vytočit do+-3200otáček a pak hned za tři. Pokud si myslíte, že se motor zadusí mýlíte se. Trojka bude táhnout opravdu znatelně líp(ač se otáčky dostanou tak na 2500) než vytočená dvojka. Kdo nevěří ať zkusí. Důvod? Prostě silný spodek :palec2: To samé pak i výš, takže trojka do 3200ot a za čtyři 3200ot. a za pět. Bavím se teď samozřejmě o autě obsazeném dvěma lidmi a něco málo vkufru. Pět lidí+plný kufr vyžaduje motor ne na 3200 ale tak na 3800ot. Taktéž vyzkoušeno.

Další věc předjíždění. Při nedávné cestě z Boleslavi jsem se držel za kamionem. Jel slušně těch 95-100 tak proč se někam hnát. na PC 6,2l/100 takže pohodička. Ať mi razí cestu. Nikam nespěcháme. Pak přišlo stoupání a náhle se objevili dva stoupací pruhy. kamion uhnul do pravého a já měl jedinečnou šanci. Tak jsem šlápnul a šel na věc. Jenže co to? Okta jako zrychlovala, jenže opravdu velmi vláčně. Držel jsem si odstup za kamionem tak jsem se sunul kupředu a začal si říkat jestli náhodou ten druhý stoupací pruh nebude konči, protože já byl tak v úrovni kabiny. Nakonec se povedlo, ale trochu jsem se zapotil. Říkám si že by přece jen mrcha líná? Ale chyby byla mezi volantem a sedačkou. Já tam totiž nechal pětku no a proti kopci akcelerovat na pětku z rychlosti cca 70Km/h. já vím no řeknete si řidič=blbec a máte pravdu. ale chtěl jsem to vyzkoušet jak si s tím okta poradí. Je zajímavé že v tomto případě se tah od spodu moc neprojevuje, ale je to tím že pětka je dost dlouhá a slabý motor v kopci prostě pořádně potrápí. Jak by to bylo správně? Jednoduše. Měl jsem hodit za čtyři-čtyřku podržet do +-3500ot. a pak hodit za pět a bylo by to dááááleko svižnější předjíždění.

Zdechlina motor? Možná, ale v tomto případě to byla chyba moje. Prostě 1,6 55Kw vyžaduje trochu spolupráce skrz převodovku. Pak je to v pohodě. Ale člověk pořád zjišťuje co si nechá líbit a co naopak ne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda , TomášiT , máš to zmáklý , tu 1.6ku . Až mi připadáš až jako analytik psycholog přes motory . Ale nic ve zlym , jen si uvědom , že tohle auto je pro drtivou většinu lidí nezapálených pro leštění svýho autí jen dopravní prostředek , od kterýho něco očekávaj . A pokud mají už nějaký zkušenosti s předešlýma autama ( já třeba za 13 let ježdění mám ) v podobný třídě ( nižší střední ) tak mi daj za pravdu , že to auto je prostě slabý , líný a nemá žádnou špici . A rozhodně nebudou číst v techničáku a zjišťovat , proč je tomu tak , áha , tak proto , max.moment je jen ve 4600tisot. atd. .

Ne , tyhle lidi budou prostě jen konstatovat , že s tím autem předjíždět je prostě semtam horor, na svou třídu je prostě slabý .

Mimochodem,je až s neuvěřením , jak nízký výkony mělo VW group na svejch benzínech v letech cca 93 - 98 . Myslim, že absolutním " trhákem " byla benzín 1.8 55kW , kterej cpali do Venta a Golfu ( porovnej to s vysokootáčkovejma motorama Honda/Mitsubishi , třeba , a přitom životnost je u nich taky slušná )

No nic, hele , já tu Okťuli s AEEčkem mám taky , hanět jí nechci , je to slušný betelný auto , ale ten motor zase prosim Tě nepřechvalme , tak moc si to nezaslouží . Prostě tam je , nic víc, nic míň , a řešit , jestli budu řadit v 3185 ot. +- 68 ( nezlob se za ty jednotky ) , to aby člověk civěl na otáčkoměr a zatím se někde vymáz .... slabej prostě je , nic naplat , v přepočtu cca 1kW / 20 kg (při plnym obsazení 1kW/30kg!!) je prostě málo ...

Ale, v každym případě jsem rád, žes tohle vlákno pro nás , 55kWatáře založil ...dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jůůůů psycholog přes motory-to zní hezky. Asi si to dám do podpisu :smich: ..... ehm teď vážně. Není to o psychologii je to o tom poznat možnosti a schopnosti dané motorizace a případně některé nedostatky umět chytře "obejít".

Na otáčkoměr samozřejmě už dávno nekoukám proto u všeho říkám +- autobus-ono stačí motor trochu poslouchat a člověk si odhad udělá aniž by koukal na otáčkoměr....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se tu do toho nechci cpat, už sem to tu taky dost pohanobil, ale když sem tu četl ty poslední příspěvky jak to nejede atd tak sem si vzpomněl na moje začátky, nějak od 15 jsem jezdil s otcovou felckou (na vesnici :-) ) a pak jsem měl možnost jezdit s touto motorizací oktou, to byli první modeli oktávek, si pamatuju co to byly za káry.No a když sem s tím jezdil tak mě ani nenapadlo že by to chtělo nějaký silnější motor nebo že by to nestačilo, prostě to jelo a svezení bylo pohodlný.Ale jak člověk okusí něco dravýho, tak pak už zanevře nad tím co bylo dřív v pohodě. Otec pak koupil TDi, to už se dalo, pak koupil ještě silnější a já si pak pořídil taky docela stádo a taky teď řeknu co je to za hrůzu že bych to nehtěl a nejede to, a to je fakt, ale jak si vzpomenu na ty starý časy tak mi došlo že něco takovýho nemá smysl řešit. pokud člověk jezdí normálně tak to asi stačí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že výkon motoru a jeho slabost, nebo silnost je prostě relativní. Důležitou roli hraje především předcházející motorizace a zvyk. Pokud člověk přesedne do Oktávky 1,6 55Kw řekněme ze Š 120, nebo Favorita 135-musí si připadat jak v sedmém nebi. Teď nemluvím o interiéru, jízdních vlastnostech, komfortu, ale spíš o síle zátahu a kultivovanosti motoru. Kdo přesedne z Feldy 1,3MPi 50Kw, tak asi zůstane zhruba tak na stejno co se týče síly motoru. Větší objem, výkon a kroutící moment pokryje jen hmotnostní rozdíly mezi Feldou a Oktávkou. I ze vzpomínaného žigula patnáctistovky to bude do O 1,6 55Kw postup výš i co se týče výkonů motoru. No a když hold někdo jezdil v zahraničním voze s objemem 2,0l a více, tak je jasné že je to propad dolů, ale znám dost lidí, kteří vystřídali pár zahraničních šrotů, prodělali kupu peněz a pak si koupili starší feldu, nebo i Oktu se slabším motorem a jsou spokojeni až na "půdu". Poslední případ-ten můj- je když před tím člověk nevlastnil a neřídil žádné auto. Jak už jsem jednou psal: pro začátečníka je Oktávka 1,6 55Kw až moc dobré auto a ne každý měl a má možnost učit se na tak "moderním" autě. Táta například začínal se Š 100 a to se vážně nedá srovnávat. Těžko si to dneska s automatickým "sytičem" servořízením, posilovačem brzd, ABS a dalšími vymoženostmi představuju.

Jinak ty jsi začínal s feldou 1,3 a pak s Oktávkou se stejným motorem...to znamená s Oktávkou 1,4 MPi 44Kw???? Je pravda že oproti 1,4 44Kw je zase 1,6 55Kw o ten pověstný stupínek výš. No a pak si člověk vyzkouší 1,8T a je vymalováno...

Prostě je to relativní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Cauky. Taky prihodim par postrehu k me 1,6 55KW. Mam ji dva roky kupoval jsem ji v 6 mesici 2006. Nebyla od prvniho majitele takze ani jsem nevedel jak s ni bylo zachazeno. Za tu dobu jsem vymenil spojku , rozvody a takove ty bezne veci jako oleje, koupil nove kola atd. Ted k auto samotnemu. Motor je pro normalni jezdeni naprosto dostacujici a to ze ma nejakych 55Kw asi hodne lidem lezi v zaludku spis proto, ze jsou zvykli na silna auta kde je to tlaci do sedacky a kdyz slysi neco o 55Kw maji duvod se projevit. Nedelejme z octavy nejakeho BOHA protoze proste je to bezne auto stejne jako kazde aspon trosku slusne auto.Ted se nebavim o motorech ale celkove o octavce. Ja mam skodovky od octavek po superby moc rad a nedam na ne dopustit, ale nekdy mi pripada, ze proste mam octuli 1,8T a vy ostatni jste zamnou (nechci se tim dotknout tech co maji 1,8T) Je to proste typicka ceska natura porad opakovat sracky tohoto typu ze nejaky motor se nekomu libi a druhemu ne a proto si mysli ze ma jen on pravdu.Prakticka moje zkusenost: jeli jsme do Plzne z druheho konce republiky pres 500Km jelikoz jsme to po D1 vzali pred Prahou doleva ale to je jedno.... spotreba prumerna do Plzne 5,7L. Nabral jsem plnou nadrz a v Plzni tam byla polovina. Pro nekoho je to mozna stejne velka spotreba, ale pro me vic jak prijemna! To jen prakticka zkusenost na dalku s timto motorem. Dale co se tyce jizdy po dalnici absolutne zadny problem.Ze by motor nejak hucel nebo delal rachot ja osobne s timto problem nemam mozna proto, ze sebemensi problem na aute okamzite resim.Jsem v tomhle puntickar a tak mi to auto mozna taky tak vraci.Kdyz se neco nekde uvolni nebo zacne vrzat okamzite to resim.Nenechavam to do doby az to odpadne.Proste osobne mi Octavka jako auto vyhovuje a dokonce jestli nekomu vyhovuje obsah 1.4 klidne.Je to kazdeho vec a uz vubec nechapu proc tady pisou nekteri rejpalove s 2x silnejsimi motory a misto napsat neco normalniho tak kritizuji a mysli si ze jsou megaborci.Az budete mit nekdy AUDI S8 za 3 800 000,- pak budu cumet.Pak jo, ale ne ze maji vsichni tady octuli a jeste jeden se vyvysuje nad druhe.Tohle je ale v ceske nature normalni.Me by nikdy nenapadlo vlizt do tematu skoda felicie a kritizovat tam treba vzhled nebo ja nevim co..... Preju vsem at jim jezdi prave to jejich auti a at takovych temat je cim dal vic...Fora jsou od toho aby tam kazdy nasel toho zprizneneho cloveka se kterym muze probrat prave tu svou motorizaci... Jinak posilam par fotek. Jedna je jako dukaz foceny pred plzni ohledne te spotreby a dalsi jsou motor hned po koupi a ted. Pak jeste jedna fotka souhry cisel na kilometrovniku... Ahoj vsem

post-3680-1215374767_thumb.jpg

post-3680-1215374863_thumb.jpg

post-3680-1215374883_thumb.jpg

post-3680-1215374899_thumb.jpg

post-3680-1215375004_thumb.jpg

Editováno: , autor: Bery
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...