Přejít na obsah

Taky už vám rezne buben?


martin 1_2 HTP

Doporučené příspěvky

Udělám to asi až v srpnu, na chalupě u našich. Bude na to celý den. Přední kola po jednom, po nátěru lehce zaschnout a šup tam kolo. Zadní bubny - zvednu celý zadek auta, obě z.kola dolů a v klidu natřu, nechám klidně 2 hod zaschnout a pak zpět kola. A třeba až druhý den to vyvezu a pořádně "probrzdím" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Udělám to asi až v srpnu, na chalupě u našich. Bude na to celý den. Přední kola po jednom, po nátěru lehce zaschnout a šup tam kolo. Zadní bubny - zvednu celý zadek auta, obě z.kola dolů a v klidu natřu, nechám klidně 2 hod zaschnout a pak zpět kola. A třeba až druhý den to vyvezu a pořádně "probrzdím" :)

Tak už jsi na to vletěl? Taky jsem hodně zvědavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Natřeno Alkytonem. Když už jsem to umýval, tak celé auto, kola zevnitř, pneumatiky ošetřil Regumem (proto tak hezky lesklé) a leštěnka na auto + plasty přípravkem od Tempo-Druchemy (Cocpit něco). Vyzkoušeno probrzděním, vše v pohodě.

post-13998-1218891273_thumb.jpg

post-13998-1218891363_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tak bohužel mám také malinko rezavé bubny po první zimě a to jsem parkoval hlavně garáži a spodek auta často oplachoval. Rez na bubnech mi teda také překvapila, osobně se do opravy pouštět nebudu a v rámci servisní prohlídky to svěřím odborníkům, navíc jim přidám i závadu na Maxidotě, přestal zobrazovat informace z autorádia. Alespoň si vydělají korunky ze Škoda Auto. :-) Snad to budou poslední závady na Škodovce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rez, že není závada? Chceš mi říci, že je tedy normální, že auto po ani ne roce provozu má rezavé bubny? To snad ne! Při kupování auta jsem s tímto faktem nebyl seznámen, takže to považuji jednoznačně za závadu, kterou budu reklamovat. Uvidíme, jak to dopadne v každém případě to není moc hezký pohled. Po druhé zimě by to mohlo vypadat už daleko hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze s reklamaci neuspejes. Tak jako ti rezne vyfuk, tak vlivem uzivani dochazi ke korozi brzdovych bubnu. Neni to nic, co by ovlivnovalo funkcnost.

Doporucuju hodit na hever, odrbat dratenym kartacem, poraden odmastit ( ja to doslova vymachal v technickym benzinu) a natrit nejakou odolkou barvou. Existuji barvy odolne teplu urcene primo na to, nebo i ten hammerite je docela dobrej. Dalsi rok ev. premaznes tubky, co se obevi. Tak jako na predke auta muzes chytit kaminek, tka ti do zadnich kol muze nejaky vlitnout a sedrit trochu barvy az na kov, ktery pak koroduje. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já sem se po první zimě (auto 4 měsíce staré) při pohledu na bubny taky zhrozil,. no a teď po druhé zimě už je to orezlé poměrně výrazně :feve:

jinak v servu, když sem se ptal na reklamaci rezavého výfuku, tak to prý nevemou, takže bubny už vůbec ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bubny nemam, ale stejna situace byla s OI. Ty zacaly reznout taky hned. Nevim, proc s tim Skoda neco neudela. Vypada to hnusne. OI bude v rijnu 10 let a az ted se zacinaji po krajich ulamovat kousky zeleza. Takze na funkci to u vas nebude mit jeste nakej cas vliv. U FI to vypada lip, ta je po trech letech skoro cela ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj presne u R je mam natreny a jsou tam jen mistecka, kde to je "zaspinene" rzi. U sluzebni FI na to kaslem a za 4,5 roku co ji mame jsou orezly ve smyslu povrchoveho uspineni a jak pise Bojler ty hrany jsou trosku okousany. Jinak v pohode. Je to spis esteticka zalezitost.

Jina vec jsou kotouce. Trosku se sjizdej to je jasny. U R sem hrany a stred taky odmastil a nastrikal tom barvou na brzdy. Je to uspineni od feroda, ale jinak v pohode. U sluzebni FI i OII jsou orezly jako svina a loupaj se ztoho cca milimetr silny kusy rozezranyho kovu. :aggressive:

Takze podle me se vyplati dat si tu praci a necim je natrit. Bude to vypadat lip a trosku to proti rzi urcite pomuze.

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...