Přejít na obsah

Přední ramena


j-novis

Doporučené příspěvky

dnes som bol nahadzovat nove kolesa

a pri tejto prilezitosti mi technik odporucal

aby som sa pomaly zamyslal nad vymenou ramien.

Niektore uchyty ramien su uz chytene :(. (To asi ta dialnica do Prahy :D )

Vydrzali uctihodnych 196 tisic km - vsetka im cest.

No ale caka ma velke dilema, ktoru znacku -

FEBI, TRW, SWAG, a ine ... ???

A ted babo rad.

Editováno: , autor: Laam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som bol nahadzovat nove kolesa

a pri tejto prilezitosti mi technik odporucal

aby som sa pomaly zamyslal nad vymenou ramien.

Niektore uchyty ramien su uz chytene :(. (To asi ta dialnica do Prahy :D )

Vydrzali uctihodnych 196 tisic km - vsetka im cest.

No ale caka ma velke dilema, ktoru znacku -

FEBI, TRW, SWAG, a ine ... ???

A ted babo rad.

to je věc názoru kámo.Je to jako se vším.Každý kdo má tu kterou značku,tak si ji bude chránit.TRW jsou dodávány origo ze škodovky a já bych šel do nich.Někdo tu zase namítne,že swag je dobrá volba a tak dokola.Spíš se zeptej kterou značku určitě ne a to bude myslím vystižnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych pravdu řekl vyměnil jsem minulý rok rameno na druhé straně . Jinak ostatní jsou good tak proč měnit všechny ?? To už jsem jednou tak dělal když jsem měl oktávku tu jsem měl vyšperkovanou :palec2: a vše jsem kupoval v sadách a co z toho narval jsem do toho ranec a co pak jsem ji prodal . Teď budu vždy měnit jen to co bude špatné a já za rok měním. Supa mám dva roky tak ještě rok a jde z domu . Musím říct, že s autem jsem spokojen, ale měnit se musí pak jsou velké investice Pasat CC lol

Tak to se mas,ja planuju taky CC,ale jeste pockam tak 3roky,to už nebude stat takovej kotel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Já bych nejspíš zájem měl... po letošní zimě, kdy dostalo auto na frak na děravejch silnicích si o to podvozek už říká. Jen by mě zajímalo, jak identifikuji průměr spodního čepuů Dá se to podle VINka, či jsou nějaké jiné indicie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám možnost sehnat celou jednu stranu tj. dvě horní ramena, dvě dolní ramena, "c" a čep řízení. Vše originál škoda. Cena je 13000 bez DPH vše nové origo zabalené, možnost reklamace záruka 2 roky.

Pokud by jste někdo měl zájem tak napište sz pošlete vin podle toho Vám tam na 100% ramena budou pasovat a nemůsí se řešit průměr čepu.

Editováno: , autor: Dom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je skoro nákupka za kterou to mám možnost sehnat. Cena je vyšší, ale je to origo... Normální cena když si zavoláš do škodovky tak to neprodávaj jako sadu ale po kusech a jejich prodejní cena pro zákazníka např. v NH CARU na strahově je 45-50 000. Tak to hold je. Třeba kožená řidičova sedačka jedna třeba řidičova stojí asi 70 000 a ještě se na ní okolo 2 měsíců čeká protože jí musej ušít....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S náhradními díly tak trošičku dělám a vím, že od kluků z Boleslavi se dá sehnat sada originálních ramen (moog + lemförder, většinou je to jejich kombinace a obě značky jsou tím nejlepším) za 6500 Kč. Musím přiznat, že v té sadě nejsou čepy řízení a kosti stabilizátoru, ale půlka sady za 13 tis. Kč je podle mě totální úlet.Tím ale nechci odrazovat potenciální zájemce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

zdravím,tak potřebuju známému sehnat komplet sadu na přední nápravu,má superb 1.9 tdi 96kw r.v. 2003,nejradši bych nejspíš febi,někdo tu psal že se náprava konstrukčně měnila apod,co je na tom pravdy,a kde koupit nejlépe? díky za info david

NO naprava sa ani moc nemenila len sa zmenil material z akeho sa vyrabali ramena, nakolko zliatina hliniku sa nejakym systemom zlomila alebo praskla. - dodali viac kovu.

Co sa tyka ramien moje originaly vydrzali 270 tisic km potom si jedno rameno povedalo ze amen a superb klakol na napravnicu. Vymenil som opat za original a tie maju teraz 180 tisic km a zatial bez zmeny. Kamarat ale kupil sadu FEBI a uz ma na nej 60 tisic a ziadna zmena.

tot vsio.

Tak pani nakoniec pozeram na to a povodne ramena teda od prvovyroby vozidla dodava znacka SWAG - 2005 rocnik.

Editováno: , autor: ssdj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

zdravím,tak potřebuju známému sehnat komplet sadu na přední nápravu,má superb 1.9 tdi 96kw r.v. 2003,nejradši bych nejspíš febi,někdo tu psal že se náprava konstrukčně měnila apod,co je na tom pravdy,a kde koupit nejlépe? díky za info david

Jediná konstrukční změna je ve spodním rameni průměr čepu buď 16mm nebo 21mm. Starší typy do VIN 3_U_3 021399 ( myslím, že do r.v.2003 ) by měly mít průměr 21mm a novější typy 16mm. Jestli tam máš ještě origo ramena tak se to dá zjistit podle výr.čísla na rameni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Já koupil německý ATP sada za 6000,- záruka 3 roky. Jinak se dá sehnat sada i za 3300,-,ale made in Poland. Taky italský Fast za 3800,-. Německý Ruville za 5700,- nebo Febi za 7000,- Jestli má někdo zájem, můžu dát kontakt..vše origo zabalené.

JAk jsi spokojenej s tou ATP ? :) uz sem na ni slysel hodne a zatim jen same chvali ...nemci to asi vazne vychytali ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak taky přidám poznámku. Mám najteto 208000 a teď mi odcházela ramena a tlumiče, tak komplet výměna. Pružiny KN,tlumiče Bilstein,uložení tlumičů Sachs,Ložiska SKF, ramena Lemforder.Original ložiska jsou prý FAG ale po konzultaci s odborníky nakonec padla volba na SKF. Jinak cena celkem 17500 bez DPH. Myslím že mám zase na 200000km klid. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové mrkněte na tento odkaz zde jsou přibližně všechny výrobci i s cenami aspon zde já nakupuji a řídím se dle tohoto katalogu určitěě se nevyplatí šetřit ale je lepší si za kvalitu připlatit když se podíváme na silnice v jakém jsou stavu no děs běs co si budem povídat

http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=16&

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...