Přejít na obsah

Přední ramena


j-novis

Doporučené příspěvky

Přesně tak..nic na tom není,jen je důležité nedotahovat na heveru,všechny ramena dotáhnout až když auto stojí na zemi. Jinak tady jsou kontakty na sady ramen:

zn.Fast (ITA) 3800 Kč, zn.Ruville (D) 5700 Kč, Febi 7000 Kč..tel. 603520817

zn.Toptran (NED) 3990 Kč..tel. 739364955

zn.ATP (D) 5999 Kč..tel. 607207607

Polsky vyrobce 3300 Kč..tel. 773568023

4950 Kč..tel. 775199136, 725844011

Je to už rok co jsem tyhle kontakty sehnal,tak snad je to ještě aktuální. Jasný,že je lepší koupit kvalitní drahé,ale někdo na to nemá..třeba já ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mas zkusenosti z nejakyma? zkus poradit ktere jsou OK a kvalitni. diky

Ja před rokem koupil ty nemecky ATP..dává na ně prý 3roky nebo 50 000km záruku,mám na nich najeto asi 10 000km a zdá se mi,že cvakají čepy řízení,když jsem mu to volal,řekl at mu čepy pošlu s papírem,že to montoval automechanik,a že to pošle k reklamaci. Čepy koupím nový kvalitnější a pak pošlu tyhle k reklamaci. Jinak ramena se zdají být v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Helle...Meggy,radši sem napiš teda čeho se vyvarovat při montáži a jak se to teda vlastně montuje dík

o něco výš to bylo celkem slušně napsané

jinak utahovací momenty nebo přímo návod není moc složité na netu najít, ale to co je nahoře by ti mělo stačit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mas zkusenosti z nejakyma? zkus poradit ktere jsou OK a kvalitni. diky

Ja mam zkusenost Swag(Febi) myslim,ze je to to same.Jakstas drzeli,cca ten rok.Najedu do 50tis km/rok,spis mesto.Jestli jsou vsechny levnejsi horsi,tak bych o nich ani neuvazoval a neuvazuji.Zamlouvaji se mi celkem ty Meyle HD nabizi mi je za 10tis.Za 11 mam nabidnute TRW jsou to 16mm sady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všetkých "supov". Bohužial :wacko: aj ja som nútený vymeniť ramená na mojom supe. Nebúcha všetko, len lavý čap a pravé vrchné rameno, ale určite má tá náprava svoje km za sebou, takže vymením celú sadu. Ale nakolko mám 2,5TDI, čo je ťažký predok jak "krava", radšej by som tam dal niečo kvalitnejšie. MEYLE HD. Na nete som našiel dosť ponúk na tieto značky, ale ako keby sa všetci dohodli na cene...podvodníci odchod!!! :help: Dík, mám 16mm čap

Editováno: , autor: Raptor2005
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Dík, ale ostanem u Meyle HD, počul som, že sa najlepšie hodia na 2,5-ku, ťažký predok...

2,5TDi jsem měl dvě auta před 8let a vím o čem mluvíš ;)

Vyzkoušel jsem Meyle. Po roce dvě ramena K.O.

Pokud řešíš kvalitu tak nic lepší než LMI se koupit nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi asi na hodne vecech..kolik se najezdi, kolik je z toho mesto a rozbity cesty a je to i stesti.Odejde i kvalitni znacka..

Znamej hodil na passata nejakou sadu z aukra za 3,5tis a ma 30tis/km 80 procent mesto(taxik) a zatim jede bez problemu.Kdyz mu to vydrzi jeste chvili bude uplne spoky a jak zacne klepat muze hodit dalsi novej komplet.

Ja osobne jsem pro Meyle HD,LMI,nebo TRW... ty vsechny jsou taky nejdrazsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, přidám se do diskuze. Já osobně bych si sadu z aukra nebo podobně nekoupil. Viděl jsem už dost levných podvozkových dílů (prodávaný v obchodní síti) a na zpracování je to vidět. Netvrdím, že to nemůže vydržet, ale viděl jsem na vlastní oči přetrženou kost stabilizátoru a krajní čep řízení s vymačkaným zavitem po 5 tis km. Pak když si člověk domyslí co by se mohlo stát. Ale to je každýho věc.

A když vemu, na jaký momenty se dotahujou spodní šrouby ramen... Mám najeto 170 tis, autu je 8 let a krom jednoho ramene je podvozek původní. Vlastně povolil šroub co jej drží v nápravnici a vymačkal se ten hkiníkovej prostředek v silentbloku. To, že k tomu dají pevnostní šrouby je věc jedna. ALe matky jsou z bláta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

děláš si srandu?Máš tu pět stránek které se tomu věnují.Nebo si myslíš že ti zase všichni budou znovu psát to samé a téma se rozroste na stránek deset?Značky máš tady uvedeny a názory těch kteří stím dělají a prodávají také.Takže podle tvé finanční stránky a úsudku se rozhodni.Jestliže jsi tady našel uvedeno cca 8 značek tak je tady 8 různých názorů.Tak proč chceš znovu slyšet tipy co máš koupit?

Doufám že ses neurazil,ale musel jsem takto zareagovat.Tady není co víc říct.je to stejné jako bys najel do sekce motor a ptal se co ti ostatní doporučí za typ motoru.Zase se nikde nepohneš.Vždy se musíš rozhodnout sám a diskuze k tomu tě má jen navézt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se neurazim nejsem malé dítě,ale přeci jen to téma už něco pametuje, tak by třeba mohl zareagovat někdo kdo dával ramena a má už je tam nějaký ten kilometr. proto jsem sem napsal . chci určitě něco kvalitního vzhledem k tomu že najedu cca 35tkm/rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakto že ne?Třeba hned o 4 příspěvky výše píše Ace,že má stále původní sadu a kolik má na ni najeto.Já mám najeto 200 000 a taky jsem měnil pouze jeden kulak.Takže je jasné,že když tam dáš značku která se dávala v prvovýrobě ( třeba TRW) tak neprohloupíš.Cena je samozřejmě vyšší,ale kvalita někde jinde než za sadu v ceně kolem 5000kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha jak to tak čtu tak nevím jestli to bude ramenama. já mam najeto 120tkm. ale při přejíždění nerovnosti to bouchá na levé i pravé strane, takové tupé rány se ozyvaji .Ale když tady píšete ze mate 200tkm a víc tak teda nevím.

Editováno: , autor: kopcemm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...