Přejít na obsah

1.6 SR - zvyseni vykonu


Dandiel

Doporučené příspěvky

Tak jsem se odhodlal pisnout,aby mi nejaci odbornici poradili,co na tomhle motoru poladit,vyměnit, doupravit atd pro nejaké to zvýšení výkonu. Mě co zatím napadlo tak nějaké sání lepší, ale někde jsem cetl ze to neni dobry pro motor,pry to delalo bordel a pak odešli nejake součastky na motoru atd. Další všc mě napadl nejaky ten výfuk. Nevím co se dá všechno udělat s motorem. Jsem spise na ten exterier a interier ale urcite bych chtel i neco s motorem udělat. Poradite? Myslim i v nějakých rozumných cenových relacích. Treba by me zajimal nejaky ten K&N Filtry a saní atd. Díky moc všem.

P.S: jinak je to z 10/99, 74KW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se odhodlal pisnout,aby mi nejaci odbornici poradili,co na tomhle motoru poladit,vyměnit, doupravit atd pro nejaké to zvýšení výkonu. Mě co zatím napadlo tak nějaké sání lepší, ale někde jsem cetl ze to neni dobry pro motor,pry to delalo bordel a pak odešli nejake součastky na motoru atd. Další všc mě napadl nejaky ten výfuk. Nevím co se dá všechno udělat s motorem. Jsem spise na ten exterier a interier ale urcite bych chtel i neco s motorem udělat. Poradite? Myslim i v nějakých rozumných cenových relacích. Treba by me zajimal nejaky ten K&N Filtry a saní atd. Díky moc všem.

P.S: jinak je to z 10/99, 74KW.

Jestli ti můžu dobře poradit, vymazli si interiér a exteriér a místo vrážení peněz do zvyšování výkonu investuj tam kde je to potřeba - brzdy, rozvody, atd. U tvýho motoru by ses dostal na nehorázné sumy, kdybys chtěl docílit nějakého zvýšení výkonu. Filtrem toho moc nezískáš, leda tak dobrej pocit. Laděný svody s výfukem je celkem drahá záležitost, na tuningový svíčky moc nevěř a ostrou vačku asi kupovat nebudeš. Pokud nemáš v záloze třeba 30 tisíc na tuning motoru, kterej chceš investovat, tak to asi nemá smysl. Raději kup auto s turbem 1.8T nebo 1.9Tdi, tam už se to ladí mnohem lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ti můžu dobře poradit, vymazli si interiér a exteriér a místo vrážení peněz do zvyšování výkonu investuj tam kde je to potřeba - brzdy, rozvody, atd. U tvýho motoru by ses dostal na nehorázné sumy, kdybys chtěl docílit nějakého zvýšení výkonu. Filtrem toho moc nezískáš, leda tak dobrej pocit. Laděný svody s výfukem je celkem drahá záležitost, na tuningový svíčky moc nevěř a ostrou vačku asi kupovat nebudeš. Pokud nemáš v záloze třeba 30 tisíc na tuning motoru, kterej chceš investovat, tak to asi nemá smysl. Raději kup auto s turbem 1.8T nebo 1.9Tdi, tam už se to ladí mnohem lépe.

Přesně tak, sám jsem se pokoušel u tohoto motoru zvýšit výkon a krom zvýšení spotřeby se nic neměnilo, takže jsem u série a jsem spokojenej. Takže radši vrazit peníze třeba do lepších brzd nebo do něčeho pro pohodlí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre,diky moc.

Aspon bude o to driv vypadat komplet jako RS:-) Brzdy uz resim,interier se uz dela, na kola uz setrim:-) Jenom se jeste chci zeptat,myslite ze na 1.6SR nebudou 17 palcova kola hodne?

S těma kolama je to ošidný. záleží co dáš za profil. Např. 195/65 R15 ti dají stejnej obvod jako 205/55 R16. Sedmnáctky by na tom určitě vypadaly dobře, vždyť kola dělaj auto, ale zvaž tu investici. U 17tek by se mi osobně líbila šířka 215, to už je parádička a v zatčkách to bude bomba, ale zrovna s tvým výkonem by takový zvyšování šířky pneu mohlo bejt hodně znát na spotřebě a jízdní dynamice. Já mám na autě 205/55 R16 a je to docela slušnej kompromis, ale stejně mi to připadá na našich silnicích hodně tvrdý. Raději bych profil 60. Takže zase zvaž, kde budeš jezdit. Já jezdím hodně po Praze a tam je nejlepší mít nějaký balóny jak na offroadu :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda,ale zrovna tady ted nekdo prodává 17 palcová z RS. Já mám 15 alu orig skodovacke 195/65 R15.

Po predelaní na RS bych chtěl dát i kola vetší proto uvazuju o tech 16 nebo 17 tkach. Prave se bojim spotreby i te dynamice:-(

Klidně tam ty 17 dej, profil pneu 45-50 a bude to ok. Na šíři pneu zdaleka nezáleží tak jako na průměru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud by si chtel zvišovat koníky tak třeba astřejší vačka a vše co je k tomu potřeba ,svody komplet výfuk z lepší průchodností atd a pak udělat čip ale to tě víjde na tolik penez že bude lepší tam šoupnout 1.8T ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodne uvazuju co udelat..ty svody by mě lakali ale az pozdej. No jeste nevim jesti radsi nekoupit Superba nebo nejakou Octaviu RS ci 1.8T

No šel bych do něčeho s motorem 1.8T a pak až ti to příjde že to už nejede zvik tak dát čip ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi trocha odveci, ale prevodovka je tam dost nanic takze by som neriesil ziaden drasticky tuning motora. Myslim ze mas rv.99 takze asi tam mas tie blbe nity na diferencialy.

Co myslis tim blbe nyty?kazi se,nebo nejake problemy? Mam konec 99 ale uz je tam facelisft palubka,ale svetla a narazniky atd jsou stare:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...