Přejít na obsah

Dodělaní přední loketky - JUMBO BOX


O.v.i.

Doporučené příspěvky

S dovolením otevřu tohle vlákno.

:help: Chystám se koupit loketku a protože se bude montovat, cca 30 km od nejbižšího dealera Škoda tak bych nerad pohořel na nějaké drobnosti. Zatím bohužel nevím co všechno k ní dostanu.

- Při výměně je potřeba použít nějakých speciálních šroubků nebo si vystačím s tím co zůstane z nízkého panelu ?

- Mám namontovaný Construct, je tu nějaký problém s tažením vzduchu dozadu ?

- Bude nějaké vrtání, nebo vše opět sedne do původních děr po nízké konzoli ?

- Můžu použít původní madlo rukojeti z ruční brzdy, nebo musí být nové či jinak upravené pro Jumbo Box ?

Předem děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JOsko dík za info, mě spíš šlo jestli půjde původní madlo protáhnout otvorem v JumboBoxu, že bych madlo částečně "upravil" a mohl použít původní.

Nemáte někdo alespoň detailní spoupis dílů z Etky (hlavně šroubky), nedaří se mi ji stáhnout.

Přikládám alespoň rozkres z Dílenský příručky.

post-27277-1247153394_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
Nevíte někdo jestli se dá vyměnit ten vršek z loketní opěrky tak abych nemusel rozebírat středovej panel? Ještě sem to nestudoval a o víkendu se chystám vyměnit láktovou loketku za koženou.

Díky za každou radu.

post-4780-1254331861_thumb.jpg

Ja sa tiez pripajam k tejto prosbe o radu od skusenejsich ako to rozobrat a nepolamat. Vychadza mi to jedine tak, ze ten umely kus zo spodu (inak vrzga ako das) sa nejakym sposobom vycvakne. Len sa bojim ze to polamem, aj som to trocha skusal pacit, ale drzi to tam dost dobre a bojim sa, ze to vypacenie neprezije bez ujmy. Nemate nejaky tip ako/cim na to?

Planujem latkovu loketku rozobrat a nechat precalunit do koze, myslim ze to vyjde daleko menej ako orig. kus, a bude to vyzerat/sluzit minimalne rovnako dobre.

Prikladam 1 obrazok, je to malicke ale mozno trocha pomoze.

post-34243-1255470053_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si v krOchtavke neurobis nemas :-)

Loketka sa da rozobrat aj bez toho aby sa to cele vyberalo zo stredoveho panelu, ale...

Ten spodny plast (druha foto) ako vidno drzi len na vypacitelnych zapadkach. Da sa dat dolu, a to tak ze 1 bok prstami tak s citom potiahnete smerom von, a druhou rukou s citom vypacite 1 stranu toho plastu (prve foto, cervena a zlta sipka). Ide to lahko. To iste druha strana. Nedoporucujem robit 2 strany naraz, aj ked je mozne, ze to pojde bez ujmy aj tak.

Potom sa da dat dolu plast, ktory je vzadu pod vrchnou castou loketky. Robi sa to tak, ze z vnutornej strany (ako z foto 1) sa 1 strana odpaci srobovakom, potom to viacmenej vyskoci samo a uz sa to len da dolu (tento krok nie je uplne nutny z hladiska demontaze vrchnej casti).

Loketka beha po kolajnickach. Jedina zabrana, ktoru to ma, su 2 zahnute zelezne trne (modre sipky). Ak ich ohnete smerom von (je to dost silne zelezo), loketku vytiahnete po kolajniciach. Zabrany ktore narazaju do tych zeleznych trnov vyzeraju trocha stacitelne, ale neda sa to stlacit tak, ze to zelezo netreba ohnut (aspon sa mi tak vidi, silit do extremu som to nechcel). Nic ine ju tam nedrzi. Tie trne potom treba zahnut spat, treba po tych trnoch par krat poriadne tresnut, tak pozor na to.

Myslim ze kozene ocalunenie tej vrchnej casti vyjde daleko menej ako 3000 CZK za celu novu kozenu loketku (moze byt problem zohnat taku malu metraz koze).

Ten spodny plast ma tendenciu vrzgat, tak ked to budete mat dolu doporucujem to podlepit nejakym ocelovym plechom aby to malo pevnost.

post-34243-1255981615_thumb.jpg

post-34243-1255981620_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud by někdochtělloketku,tak jednu mám je zánovní použitá 14 dnů, jelikož jesm ji namontoval a v zápětí dostal nové auto s. Klidně i poradím s montáží a jsem z Přerova. Chybí mě tam ale jeden díl z vedení foukání, nicméně ono to v originále moc nefouká, ale dá se to jistě dosehnat. Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj, pokud by někdochtělloketku,tak jednu mám je zánovní použitá 14 dnů, jelikož jesm ji namontoval a v zápětí dostal nové auto s. Klidně i poradím s montáží a jsem z Přerova. Chybí mě tam ale jeden díl z vedení foukání, nicméně ono to v originále moc nefouká, ale dá se to jistě dosehnat. Petr

Ahoj, platí ještě ta nabídka na loketku? Dostal jsem služebáka bez loketky a moc bych jí chtěl :) . Jaká by byla cena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nachází se někde ten návod?

Jinak co budu ještě potřebovat? Mám jumbo box a dvě plastové vedení vzduchu.

Budou mi stačit šroubky z původního nízkého kastlíku. Jestli ne, kde se dají sehnat šroubky a taky co s tou ruční brzdou - musí se koupit jiná, nebo lze nějak upravit?

Díky

Tak jsem vcera vymontoval, ale vse jsem povoloval plochym sroubovakem a skoncil jsem na povoleni sroubu, co drzi samotnou loketku v jumbo boxu. Dneska jsem koupil sadu torxu, tak to snad uz dodelam.

Jinak jsem se docela lekl, kdyz jsem sundal starej, jelikoz mam construct a vypadalo to, ze se tam vedeni vzduchu nevejde, ale nakonec veslo.

Jediny co, tak mam trosku obavu z toho, jak nasadim ty bocni plasty co jsou po stranach vepredu.

Editováno: , autor: dotTwelve
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim, potreboval by som info pasuje JUMBO BOX z OII do OII facelift-interier ONYX, myslim material (farba) skratka ci to tam nebude jak modrina na oku :). P.S. treba menit rukovet rucnej brzdy.

Editováno: , autor: Luďa
Přžesouvám do OII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj, kdyby měl někdo zájem, tak mám na prodej kompletní díly pro dodělání Jumbo-boxu.

Vše je originál a v perfektním stavu, barva černá.

Jedná se o díly:

- loketní opěrka

- veškeré potřebné šrouby

- ruční brzda

- bočnice

- panel střední - 1Z1 863 241

- rámeček - 1Z0 857 289

- popelník zadní - 1Z0 857 961

- ofukovač - 1Z0 819 203

- vedení vzduchu - 1Z1 857 509

- vedení vzduchu - 1Z1 857 946

Cena: 3 000,- Kč (Prodáno)

Mail: nove.mobily@seznam.cz

post-15871-022218900 1288608119_thumb.jp

Editováno: , autor: Kamil07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...