Přejít na obsah

Dodělaní přední loketky - JUMBO BOX


O.v.i.

Doporučené příspěvky

Páka ruční brzdy je jiná resp. madlo.

U jumboboxu je vidět kratší část.

Jinak pro návod na demontáž doporučuju prohledat fórum.

Je tady někjde montáž AUX zdířky a tam je postup rozebírání středové konzole.

Ve stručnosti je to vycvaknutí rámečku řadící páky, demontáž popelníku, demontáž bočního obložení středové části palubky, vyjmutí přihrádky ze zadní čísti a vyšroubování šroubů, které jsou pod ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Demontáž nízkého středového dílu, malá fotogalerie.

post-27277-023882200 1289338770_thumb.jp

obr 1: vypáčit popelník a povolit šrouby

post-27277-051633700 1289338780_thumb.jp

obr 2: vypáčit rámeček kolem řadicí páky a vycvaknout ho z manžety (překáží při instalaci) povolit šrouby popelníku

post-27277-061064400 1289338789_thumb.jp

obr 3: povolit šrouby bočních plastů i u spolujezdce

post-27277-005876700 1289338803_thumb.jp

obr 4: vyndat popelník a vycvaknout konektor ovsvětlení (asi se dělá i varianta bez osvětlení ?)

post-27277-093521800 1289338811_thumb.jp

obr 5: povolit šrouby a vyndat boční plasty kolem středového tunelu

post-27277-027797900 1289338821_thumb.jp

obr 6: vycvaknout malý plast pod ručkou. Ruční brzdu vytáhnout co nejvýše a zespodu malým šroubováčkem povolit západku, celý plast pak vysunout směrem k přednímu oknu (jde to docela ztuha)

post-27277-040268400 1289338830_thumb.jp

obr 7: nyní mužeme celý panel zvednout a odpojit konektory zamykání a zásuvky 12V, přední část má plastové vodící čepy v přístrojovce !

post-27277-002961300 1289338839_thumb.jp

obr: 8: vyndat záslepky pro rozvod vzduchu do zadní části a začít montovat JUMBO BOX

A to je asi vše na co si při demontáži vzpomínám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

feggy: Nedávno sem si montoval Jumbo-Box do svojí OII a taky sem napřed hledal jetej, na aukru najdeš, nakonec ale zvítězil novej s koženou loketkou a k tomu sem koupil koženou ručku i řadící páku a určitě toho nelituju. (JB 4200,- ručka 400,- a řadička 950,-) K demontáži starýho panelu sem použil dílenskou příručku staženou z netu a ty máš tady a na jinejch odkazech i foto což je luxus, k montáži už sem potřeboval jen jednoho vychlazenýho prazdroje a cigárko. Je to tam všechno opravdu jednoduchý jak dětskej merkur a pokud člověk není levej jak šavle tak to má za chvíli hotový. Tu kůži doporučuju nejen kvůli vzhledu ale pocitu a omaku. Nemusíš kupovat všechno naráz ale určo se to vyplatí. Je lepší už mít tohle z výroby, ale to by sme pak neměli co montovat a nehledě na to že sem auto potřeboval a čekat další půlrok než bude i na vyšší výbavu prostě nešlo.

post-46170-090955900 1289343524_thumb.jp

post-46170-078391800 1289343654_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, chtěl bych si nechat do OII 2006 ambiente, dodělat jumbo box. Co je k tomu potřeba a kde sehnat celou sadu? V autorizáku bleptaj akorát, že to nejde a v jinym, že by to bylo za 11litru a musela by se rozebrat palubka a jiný nesmysly- odborníci. Už jsem čet, že se mění tunel a dají se výdechy. Nemáte někdo radu, kolik by to stálo? kde to sehnat? a kdo by mi to nejlépe z jižních Čech uměl namontovat za poplatek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim Vás měl bych ještě 2 prosby

1) prosím poraďte mi jak mám vycvaknout ten malý plast na ruční brzdě, abych mohl sundat ten dekl - stále mi to nejde

2)ty šrou by uchycení jumbo-boxu(toho těla ) do připravy jsou nějaké běžné šrouby?

díky moc za odpověď

feggy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tu ručku sem použil obyčejnej (přiměřeně velkej) plochej šroubovák a ze spoda sem vyhnul jazýček co to drží. U těch šroubů nevím který přesně myslíš ale podle mě to jsou běžný závity. Tolik sem to nezkoumal protože vše bylo v balení u Jumbo Boxu a jen sem to smontoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

o vikendu se chystam na montaz Jumboboxu a rad bych se optal, zdali po demontazi "stareho" stredoveho panelu zustanou místa s maticemi, plechvovymi maticemi tak, aby jsem na ne mohl prisroubovat Jumbobox. S boxem jsou dostal i 6ks sroubu, ale matice zadne. Jak to bylo u vas?? Kdyz jsem se ted dival po demontovani zadniho krytu prihratky, tak tam jsou jen predvrtane otvory, matice ale zadne. Pokud staci "normalni" matice, ty samozrejme v dilne mam.

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...asi nekde matky jsou uz ve starem tunelu, nekde nejsou. V mem pripade (koukal jsem dirou po demontovane zadni casti stavajiciho tunelu a vidim jen drzak s diry, kde maj byt ty plechove - neztratne matice). Pouziji tedy normalni matice, samojistne teflonovym krouzkem + nejaka vetsi podlozka pod sroub M5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loketni operka dodelana, prace na hodinku casu. Stare, neztratne plechove matice jsem tam nemel, pouzil jsem tedy normalni matice s pojistným silonovym krouzkem. Montaz se timto trochu protahne, ale drzi to fest. Vse funguje tak, jak ma....dnes se mi jen zdalo, ze plast kolem loketky vice vrze, zkusim povolit 4ks zadnchi sroubu na ramecku u ofukovace a popelniku, prostriknou stycne plochy silikonem a znovu dotahnout. Snad "vrzani" prestane. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám jeden dotaz na ty co již montovali JUMBO BOX do OII FL. Jsou u OII FL tady ty vývody ze záslepkami pro nasazení vedení vzduchu do zadní části (viz.foto)? Nechal jsem si opěrku nasadit v servise, když už to bodou rozdělávat k vůli zamykání zpátečky. Dnes mi volal prodejce, že manik v servise mu říkal, že to nebude foukat do zadu, protože tam z klimy nejsou vývody a museli by se tam dodělávat nějaký kolena nebo co! Tak teď nevím?:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jeden dotaz na ty co již montovali JUMBO BOX do OII FL. Jsou u OII FL tady ty vývody ze záslepkami pro nasazení vedení vzduchu do zadní části (viz.foto)? Nechal jsem si opěrku nasadit v servise, když už to bodou rozdělávat k vůli zamykání zpátečky. Dnes mi volal prodejce, že manik v servise mu říkal, že to nebude foukat do zadu, protože tam z klimy nejsou vývody a museli by se tam dodělávat nějaký kolena nebo co! Tak teď nevím?:help:

Ahoj,..já osobně jsem tam ty záslepky co ukazuješ na fotce měl,..stačí je třeba šroubovákem vycvaknout a potom k tomu nacvakneš to vedení vzduchu,..a pokud to vedení vzduchu nemáš tak ho můžeš koupit třeba tady,... http://skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=94 a bude ti to nádherně fučet dozadu,..nic jinýho dodělávat nemusíš,..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatně jsme si rozuměli (nebo jsem to spíš blbě napsal :doh ), ale právě, že to vedení mám. On tvrdí, že to vedení nemá kam strčit u té klimatizace! Co jsem mu rozuměl, tak tam není žádný vývod ze záslepkami z klimy. Ale moc děkuji, potřeboval jsem vědět jak to tam je nachystané! Teď mě to úplně utvrdilo, že manici v servise jsou úplní machři :kol-63: a já blb, že jsem si to neudělal doma sám.

Ještě mě napadlo, že prodejce říkal něco o tom, že to auto bude až dnes dodělaný, tak třeba to ten kouzelník :kol-146: v servise ještě neměl rozdělaný a nikdy to nedodělával. Každopádně jsem mu říkal ať to tam dá i když to nemá kam strčit. Tak uvidím, pak sem napíši jak to dopadlo. Ještě jednou děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatně jsme si rozuměli (nebo jsem to spíš blbě napsal :doh ), ale právě, že to vedení mám. On tvrdí, že to vedení nemá kam strčit u té klimatizace! Co jsem mu rozuměl, tak tam není žádný vývod ze záslepkami z klimy. Ale moc děkuji, potřeboval jsem vědět jak to tam je nachystané! Teď mě to úplně utvrdilo, že manici v servise jsou úplní machři :kol-63: a já blb, že jsem si to neudělal doma sám.

Ještě mě napadlo, že prodejce říkal něco o tom, že to auto bude až dnes dodělaný, tak třeba to ten kouzelník :kol-146: v servise ještě neměl rozdělaný a nikdy to nedodělával. Každopádně jsem mu říkal ať to tam dá i když to nemá kam strčit. Tak uvidím, pak sem napíši jak to dopadlo. Ještě jednou děkuji za odpověď.

Určitě to tam máš přichystaný,..proč by jsi ty, to tam neměl a já jo když máme oba výbavu Prima. ? Jsou tam jen ty záslepky a je potřeba je vycvaknout,..prostě tam všechno je :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Capucino: Napsal jsi to dobře ;) Nejseš první komu v servisu tvrdí že by se tam toho muselo dodělávat víc a že to zabere spoustu času navíc. Za tohle bych dával výpověď :aggressive: Dodělával sem si to radši sám protože pokud by na mě tohle zkusili tak by trpěla má psychika páč bych zvýšil hlas a psal hodně kritických stížností atd. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jsem zvědavý na zítřek, jak to dopadne (dopadlo). Pořád na tím přemýšlím :disgust: . Nakonec si myslím, že to neměl ještě rozdělaný, protože kdyby měl a dával to tam, tak by mu to tam určitě nešlo (ten tubus) dát, páč by to musel nasadit to těch vývodu z klimy, aby to tam dostal. Toď můj názor. Ono fakt nakonec platí, co si člověk neudělá sám, tak to nemá! Kdyby si ti mechanici aspoň někdy četli nějaký fóra, jako je toto, možná by byli chytřejší!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to záměr. Když sem se pídil po tom kolik bych zaplatil v autorizovaným servisu za to že jim dám auto a oni mi ho vrátí s Jumbo Boxem tak sem se plácal kolem ceny 11-13 tisíc s těma kecama jak je to náročný a co všechno se musí udělat, prej práce na 12-13hod. :angry: Opravdu si pak člověk připadá jak kokot když s tebe dělají takovýho debila, nejsou ale všude stejní! Udělal sem si to sám za slabou hodinku čistý práce a novej JB mě stál 4200kč. Podle mě je to politika škodovky, když sem se pídil po MaxiDotu tak si mě jeden technik vzal bokem a řekl mi ať si seženu budíky sám že u nich by to bylo s prací za cca. 14-17tisíc, mám ho novej se vším všudy za 5700kč. Nejsem chudák ale ojebávat se nenechám :D

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...