Přejít na obsah

Elektrické stahování oken nefunkční, závady


Karfi

Doporučené příspěvky

Zkusím po pěti letech oživit vlákno a zeptat se, zda neznáte někoho, kdo by el. stahování dokázal opravit. Mám výše popisovaný problém, okno spolujezdce funguje relativně dobře, i když nahoru jde ztuha, okno řidiče jde jen dolů a nahoru musím táhnout rukou, zřejmě tam bude taky prasklá ta plastová hadička. Sám si na to moc netroufám a v servisu mi řekli, že mi to jen můžou vyěnit za origo, což je samozřejmě hodně drahé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,


 


jsem čerstvým majitelem Škody Felicie 1,3 MPi 50 kW rv 2001. Ve voze jsou elektricky ovládaná okna (asi dodělávka, protože jsou na dveřích černé kryty v místě kde bývají kličky). Včera jsem dopoledne s autem jezdil a obě okna v pořádku fungovala. Odpoledne, když jsem znovu sedl do auta už okna nereagovala. Ani jedno. Myslel jsem, že to bude třeba pojistkama, tak jsem se koukl, že el okna je pojistka č. 18, ale ta v pojistkové skříni nebyla daná vůbec. Zkusil jsem ji tam dát, ale stejně to ničemu nepomohlo. Tušíte někdo kde by mohla být chyba a proč to předtím fungovalo bez pojistky?


 


Předem díky za rady.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím zkusim štěstí tady nikde mi neodpovidaj nebo nevijou co s tim může být. Mám takový problém z el stahovačkama zapojil jsem je 1 den to jelo vpohodě a pak mi to začalo dělat tohle

to neni přímo má felda ale dělá mi to to samý a o asi 3 dny pozdeji to začalo i u řidiče neví někdo prosim co s tím může být nevim si rady děkuju za každej názor nebo radu )
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, mám problém asi jako každý druhý, mám origo elektrické stahování předních oken. Začal jsem mít problémy s dovíráním oken na obou stranách, že okno jsem cca ještě 1cm musel vytlačit ručně a na netu se dozvěděl, že to způsobují popraskané trubičky lanovodů. Tak jsem dveře rozebral a na vlastní oči se přesvědčil, že turbičky mám taky prasklé. Našel jsem teď nedávno takovou opravnou sadu, přesněji toto: https://www.sp-el.cz/Opravna-sada-na-elektricke-stahovani-oken-d24.htm

Problém ale je, jak tam navléct ty lanka a jak vůbec co nejjednodušeji sundat celou stahovačku ? Už jsem to zkoušel, shodil jsem tapec a povolil 4 matky, co ji drželi. Stahovačku jsem z nich oddělal ale nevím jaký systém je tam s těma lankama, ale prostě se mi nepovedlo nijak najít jejich konce, abych ji mohl celou vytáhnout.

Budu moc rád za jakékoliv rady, protože okna bych chtěl už konečně spravit, začíná mi padat čím dál více dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Ahoj chlapi. Vidím že tu máte viaceri problémi a najidealnejšie by asi bolo zohnať spoľahlivejšie sťahovačky :D Bohužiaľ nieje to tak jednoduché. Tak k prvému problému aj ja som mal prasknutý vodič bovdenu a zalepil som ho dvojzložkovým leidlom na kov a pred nánosom som riadne zdrsnil lepenú plochu. Drží lepšie ako pôvodný plast. Ale potom prišiel druhý problém a tu chcem požiadať o pomoc ja. Mám totiž problém že motorček pri funkcii sťahovania príde na doraz no nezastavi sa a točí sa naďalej a tym padom mi to chrúme ozubené koliesko. Hore to ide fajn aj keď aj tam sem tam preskočí ale zastaví sa a už len ťuká riadiaca jednotka motorčeku a tak to má byť no pri stiahnutí mi nechce vypnúť koncák. Pravdepodobne to bude tým že ozubené koliesko už bude mať zodrané zuby a nedokáže vyvinúť dostatočný odpor pre rozopnutie koncáku ale aj tak sa pýtam, čím to môže byť že mi v koncovej spodnej polohe nezastaví motorček? Nerozopne koncový spínač. Ďakujem . 

 

Boris

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plus dodávam info ak by sa tu našiel blázon a chcel by to opraviť riadne na stránke SP.EL.cz najdete nové vodiče bovdenu. Avšak cena sa pohybuje okolo 45 eur za kus v prepočte z CZK. Nájdete tam aj veľa ďalšieho ako repasovane palubne pc , laminátové dieli , elektrické sklápanie svetiel a veľa ďalšieho:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 10. 2017 na 13:32, Dalers430 napsal:

Zdravím, mám problém asi jako každý druhý, mám origo elektrické stahování předních oken. Začal jsem mít problémy s dovíráním oken na obou stranách, že okno jsem cca ještě 1cm musel vytlačit ručně a na netu se dozvěděl, že to způsobují popraskané trubičky lanovodů. Tak jsem dveře rozebral a na vlastní oči se přesvědčil, že turbičky mám taky prasklé. Našel jsem teď nedávno takovou opravnou sadu, přesněji toto: https://www.sp-el.cz/Opravna-sada-na-elektricke-stahovani-oken-d24.htm

Problém ale je, jak tam navléct ty lanka a jak vůbec co nejjednodušeji sundat celou stahovačku ? Už jsem to zkoušel, shodil jsem tapec a povolil 4 matky, co ji drželi. Stahovačku jsem z nich oddělal ale nevím jaký systém je tam s těma lankama, ale prostě se mi nepovedlo nijak najít jejich konce, abych ji mohl celou vytáhnout.

Budu moc rád za jakékoliv rady, protože okna bych chtěl už konečně spravit, začíná mi padat čím dál více dolů.

Na SP.EL.cz je aj fotonávod :D neni zač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj,

 Mam na felicii seknutou el. stahovacku u spolujezdce. Při koupi v lete stahovacka nefungovala. V zimě začala zase fungovat a ted opět nefunguje. Motorek mi cvakne při zmáčknuti nahoru i dolů. Trubičky ve kterých jezdí tahla jsou ok. Má někdo radu jak vůbec povolit stahovačku z horní pozice níže? Případně kde může být zakopaný pes?

diky D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...