Přejít na obsah

Elektrické stahování oken nefunkční, závady


Karfi

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám feldu 1.6 r.v.1999 s el. stahováním oken a mám momentálně problém se stahováním pravého okna u spolujezdce. Okno jsem stáhnul dolů, ale nahoru se mu nechce. Při sepnutí spínače ZAvřít necvaká v motorku tak jako u motorku řidiče. Při stisknutí Otevřít je slyšitelné cvaknutí. Zkoušel jsem prohodit kolébkové spinače řidiče a spolujezdce ale stále stejné. Prošel jsem i elektroinstalaci až k řídící jednotce motorku a zdá se vše O.K. Myslím že bude problém v té Ř.J.

Máte někdo podobnou zkušenost ? či radu jak na to ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Zdravím, mám feldu 1.6 r.v.1999 s el. stahováním oken a mám momentálně problém se stahováním pravého okna u spolujezdce. Okno jsem stáhnul dolů, ale nahoru se mu nechce. Při sepnutí spínače ZAvřít necvaká v motorku tak jako u motorku řidiče. Při stisknutí Otevřít je slyšitelné cvaknutí. Zkoušel jsem prohodit kolébkové spinače řidiče a spolujezdce ale stále stejné. Prošel jsem i elektroinstalaci až k řídící jednotce motorku a zdá se vše O.K. Myslím že bude problém v té Ř.J.

Máte někdo podobnou zkušenost ? či radu jak na to ? Díky

nevim jak tyhle felicie ale kamarád má superba a tam je detska pojistka třak ji tam nemas zamcenou???? ale to by nedavalo smysl jelikoz to jde dolu tak je spatnej moturek dolu jde kvuli vaze okenka ale na horu nejde ze je okno ne nej tezky skus vyměnit moturek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videl si svoj mechanizmus otvarania okna?

Pytam sa preto, lebo som mal podobny problem. Okno islo dole pekne, ale hore sa mu nechcelo.

Elektrika bola OK.

Po rozobrati dveri a vytiahnuti celeho mechanizmu bolo vsetko jasne.

Problem bol v roztrhnutom "bovdene", alebo ako sa da nazvat rurka, v ktorom sa pohybuje lanko.

Stacilo to spojit /lahko sa to pise, ale robi sa to zdlhavo(-: /

Teraz to fahci spolahlivo

Brano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady, ale přeci jenom byl problém v elektroinstalaci, motorek i bovdeny byly funkční. Problém byl v kratáku na červeném kablíku který vede ke kolébkovému přepínači, po změření na něm bylo pouze 1.5V, ale na červeném kablíku k přepínači řidiče bylo 12 V ,tak jsem je propojil a vše už fachá jak má. Holt elektroinstalace začíná zlobit.

Editováno: , autor: Karfi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Videl si svoj mechanizmus otvarania okna?

Pytam sa preto, lebo som mal podobny problem. Okno islo dole pekne, ale hore sa mu nechcelo.

Elektrika bola OK.

Po rozobrati dveri a vytiahnuti celeho mechanizmu bolo vsetko jasne.

Problem bol v roztrhnutom "bovdene", alebo ako sa da nazvat rurka, v ktorom sa pohybuje lanko.

Stacilo to spojit /lahko sa to pise, ale robi sa to zdlhavo(-: /

Teraz to fahci spolahlivo

Brano

Tak to by mě zajímalo, jak jsi to spojil. Mám stejný problém ale nic mě nenapadá - poraď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Propojil jsem červené dráty mezi kolíbkovými přepínači viz. foto

Díky za odpověď, ale můj problém není v elektrice, ale v mechanické části. Zlomil se mi ten bílý bovden (plastová trubka ve dveřích), ve které vede ta spirála, která tlačí okno na horu. Takže mi jde vo to, jak to spojit. Tak trochu se mi to podařilo, když jsem tu utřženou část "přidrátoval" ke dveřím - ale ten zvuk když to jede nahoru :feve:

Editováno: , autor: nosal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Videl si svoj mechanizmus otvarania okna?

Pytam sa preto, lebo som mal podobny problem. Okno islo dole pekne, ale hore sa mu nechcelo.

Elektrika bola OK.

Po rozobrati dveri a vytiahnuti celeho mechanizmu bolo vsetko jasne.

Problem bol v roztrhnutom "bovdene", alebo ako sa da nazvat rurka, v ktorom sa pohybuje lanko.

Stacilo to spojit /lahko sa to pise, ale robi sa to zdlhavo(-: /

Teraz to fahci spolahlivo

Brano

Mám úplně stejný problém u obou oken :-(

Taky by mě zajímalo jak se Ti to podařilo spojit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejný problém u obou oken :-(

Taky by mě zajímalo jak se Ti to podařilo spojit?

A co to přidrátovat ke skeletu dveří (když už teda Branosn neodpovídá :p - podle mě to spojit nejde). Je to už nějaký pátek, co jsem to udělal a zatím to drží, kdyžtak napíšu podrobnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dnes jsem taky vyndal mech. el. oken a ejhle, taky prdlá trubka jako všichni píšete... tak jsem to zkusil takto: prasklio to jak je červená šipka, nasadil jsem trubku z plastu a zasune se jak naznačuje zel. šipka. Pak vše dotáhnete sponkami viz obr 1 .... to ale nedrželo dlouho tak jsem to pojistil ještě drátem viz obr 2... Dále pozor, nic (myslím tím sponku nebo drát) vám nesmí přesahovat bod na obr. 3 !!!! tam pak jezdí okno.....

Mě to fachá.... Zítra už jen okno u spolujezdce, to nereaguje vůbec..... lollollollol

post-15441-1225577371_thumb.jpgpost-15441-1225577398_thumb.jpgpost-15441-1225577428_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Chlapi,u toho propojování červeného kabelu u spínačů-musí být důvod proč tam není 12V. Byla by dobrá kontrla kabeláže v místě mezi A sloupkem pravým a sedadlem řidiče.Už sem viděl vyhořelou felu.Řešil jsem to už několikrát a vždy ve stejném místě byl načatý svazek. Leží na podlaze ve VLHKU a tlačí na něho koberec-prodře se !!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,u toho propojování červeného kabelu u spínačů-musí být důvod proč tam není 12V. Byla by dobrá kontrla kabeláže v místě mezi A sloupkem pravým a sedadlem řidiče.Už sem viděl vyhořelou felu.Řešil jsem to už několikrát a vždy ve stejném místě byl načatý svazek. Leží na podlaze ve VLHKU a tlačí na něho koberec-prodře se !!!!!!!!!!!!!!

mohl bys prosimtě napsat přesněji kde se to nachází? nějak sem tě nepochopil, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To místo je podél levého prahu pod kobercem.Musíš demontovat horní plast. kryt prahu a nadzvednout koberec. Pod kobercem je tenký svazek. Po opravě ho dávám podél velkého svazku a v místě páčky otevírání 5-tých dveří ho svedu pod koberec,aby neležel ve vlhku,a nebyl mechanicky poškozen od koberce. Při zpětné montáži dávej pozor při nacvaknutí plast. krytu ať těma pérkama na tom plastu neskřípneš nějaký kabel.(to míto je konkrétně od pedálů k sedadlu. je lepší sedadlo demontovat¨) Doufám že je to dost podrobné. Práci zdar Leoš. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim vsechny ridice,potreboval bych poradit s elektrickym oknem na pravych dverich.Mam asi pokazenou stahovacku,protoze jakmile zaviram okno,tak se mu do toho vubec nechce,ale otevirani funguje jak ma.Chi se zeptat jestli staci koupit jenom nejakou soucastku a nebo kompletne celou stahovacku.Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim vsechny ridice,potreboval bych poradit s elektrickym oknem na pravych dverich.Mam asi pokazenou stahovacku,protoze jakmile zaviram okno,tak se mu do toho vubec nechce,ale otevirani funguje jak ma.Chi se zeptat jestli staci koupit jenom nejakou soucastku a nebo kompletne celou stahovacku.Dekuji

Mam ten samej problem,zjistil jsem ze je popraskanej bovden na tom stahovani,da se to nekde koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím pánové. Jsem čerstvým majitelem Felicie 1.3 MPi výbava Magic. V originálu je zde el. stahování oken. Bohužel okno u řidiče po koupi nefungovalo. Dnes jsem se na to koukal a motůrek byl odpojen. Po připojení konektoru jde okýnko ovládat pouze nahoru. Zkusil jsem prohodit konektor (na druhý spolujezdce, kde okno funguje) a bez výsledku. Motůrek jsem zkoušel v druhých dveřích a tam funguje bez problémů. Je tedy chyba někde v kabeláži. Zajímá mi, jestli se s tímto někdo nesetkal. Budu rád za každou radu jak tento problém vyřešit.

Dále mám problém s alarmem. jedná se o originální alarmam montovaný do verze magic. Původní majitel ztratil ovladač. Klíček k jednotce mám. Myslíte, že by šel nakodovat ovladač nový? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, potřebuju pomoct jak asi tušíte :-D

Koupil jsem feldu 1,3 Mpi r.1999, a zasekávají se přední el.okna. Vždy když chci zavřít okno tak se to v půlce sekne a sjede zase dolů, musím pomoct rukou abych to zavřel,jinak dolů to jede normálně.Kamoš mě doporučil promazat kolejničky, tak jsem to rozebral a promazal ale nepomohlo to. Jak jsem tak na to koukal tak si říkám že by to mohlo být gumou kolem dveří(bauset).Přijde mi že se to v té gumě vydřelo a zasekává se to tam,snad mě pomůžete, předem díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, já měl ten samý problém a zjistil jsem, že je prasklý bovden (bílá tvrdá trubička) a při zavírání se bovden roztahuje a tím dochází k nerovnoměrnému zavírání. Prasklo mi to už u obou dveří na jedné strané u spolujezdce se mi to podařilo spravit , bowden prask cca 3 cm od napojení na tělo převodovky motorku tak jsem to stáhnul dvěma stahovačkama a ty provázal drátem, aby byl bowden spojený, zatím cca půl roku funguje. Mám origo stahování felicia rv.99

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, já měl ten samý problém a zjistil jsem, že je prasklý bovden (bílá tvrdá trubička) a při zavírání se bovden roztahuje a tím dochází k nerovnoměrnému zavírání. Prasklo mi to už u obou dveří na jedné strané u spolujezdce se mi to podařilo spravit , bowden prask cca 3 cm od napojení na tělo převodovky motorku tak jsem to stáhnul dvěma stahovačkama a ty provázal drátem, aby byl bowden spojený, zatím cca půl roku funguje. Mám origo stahování felicia rv.99

Díky moc,já si toho nevšiml :-). Jinak už opraveno ale vzniká tam síla jak prase xD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Pokud to půjde, zkus podržet okno, aby jelo dolů, pokud pojede, drž ho tak dlouho, až dojede na doraz dolů, pak se to nějak aktivuje a poté bude hezky reagovat na jedno krátké stisknutí nahoru či dolů.

Do výbavy Magic většinou dávali Laserline 989 SK. Takže zavolej a zajeď ke firmě Tron http://www.tron.sro.cz/home.html

Zastupují italského výrobce Laserline a po objednání na ustanovený den ti udělají nový ovladač a nastavení na počkání :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...