Karfi

Elektrické stahování oken nefunkční, závady

Doporučené příspěvky

Zkusím po pěti letech oživit vlákno a zeptat se, zda neznáte někoho, kdo by el. stahování dokázal opravit. Mám výše popisovaný problém, okno spolujezdce funguje relativně dobře, i když nahoru jde ztuha, okno řidiče jde jen dolů a nahoru musím táhnout rukou, zřejmě tam bude taky prasklá ta plastová hadička. Sám si na to moc netroufám a v servisu mi řekli, že mi to jen můžou vyěnit za origo, což je samozřejmě hodně drahé.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

jsem čerstvým majitelem Škody Felicie 1,3 MPi 50 kW rv 2001. Ve voze jsou elektricky ovládaná okna (asi dodělávka, protože jsou na dveřích černé kryty v místě kde bývají kličky). Včera jsem dopoledne s autem jezdil a obě okna v pořádku fungovala. Odpoledne, když jsem znovu sedl do auta už okna nereagovala. Ani jedno. Myslel jsem, že to bude třeba pojistkama, tak jsem se koukl, že el okna je pojistka č. 18, ale ta v pojistkové skříni nebyla daná vůbec. Zkusil jsem ji tam dát, ale stejně to ničemu nepomohlo. Tušíte někdo kde by mohla být chyba a proč to předtím fungovalo bez pojistky?

Předem díky za rady.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

...proč to předtím fungovalo bez pojistky?

Protože je to dodělávka a ten kdo to dodělával, nezapojil to tak jak to má být.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To mě taky pak napadlo, ale pojistka není spálená žádná, takže mě nenapadá proč nefungují. Z baterky to vedený není.

Editováno na Wojnar
    Necituj poslední příspěvky!!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, protože to nezapojil standardně na pojistky, ale vzal napájení odněkud jinde.

"...Z baterky to vedený není. :rolleyes: - Míst odkud to může být napájené je v autě milión.

Takže najít jednotku stahování a jít po drátech.

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to bylo nakonec pojistkama, ale ten jantar co to dělal to nenapojil do pojistkové skříně, ale pojistky udělal na "půl cesty" na káblech. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nebyl to jantar, protože tam aspoň pojistky dal - už jsem viděl pravou JANTAROVINU, kdy dodělávaný elektrozařízení bylo napájený přímo od baterky bez jakýhokoliv jištění přívodu...

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je samozřejmě mnohem horší, ale nechápu proč to nenapojil přímo do pojistkové skříně, kde je pro okna místo ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nemusel to vědět - pokud znal jen starší provedení elektriky u feldy, ta na pojistkovce volnou pozici pro stahovačky oken nemá - respektive nemá ji zapojenou, musí se u ní doplnit zespodu spoj od "sběrnice" 12V k "slotu" na příslušnou pojistku(y), tak to vyřešil tak jak nejlíp uměl. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím zkusim štěstí tady nikde mi neodpovidaj nebo nevijou co s tim může být. Mám takový problém z el stahovačkama zapojil jsem je 1 den to jelo vpohodě a pak mi to začalo dělat tohle

to neni přímo má felda ale dělá mi to to samý a o asi 3 dny pozdeji to začalo i u řidiče neví někdo prosim co s tím může být nevim si rady děkuju za každej názor nebo radu )

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nemáš nastavený pozice koncovejch spínačů respektive vypínání v koncovejch polohách. Čím víc to takhle budeš "procvičovat", tím dřív si odrbeš převody a sklo pak bude sjíždět samo ... Pohledej návod, jak se nastavujou ty koncový polohy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aha dik za odpověď. Konečně vím kde je problém akorad nevim kde vemu ten navod nebo jak to nastavim :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevím jak na Feldě, ale na Fabii nebo Oktě se jednoduše sjede celým oknem dolů za stálého držení tlačítka "Dolů" a pak zase nahu, opět za stálého držení tlačítka "Nahoru" a hotovo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, mám problém asi jako každý druhý, mám origo elektrické stahování předních oken. Začal jsem mít problémy s dovíráním oken na obou stranách, že okno jsem cca ještě 1cm musel vytlačit ručně a na netu se dozvěděl, že to způsobují popraskané trubičky lanovodů. Tak jsem dveře rozebral a na vlastní oči se přesvědčil, že turbičky mám taky prasklé. Našel jsem teď nedávno takovou opravnou sadu, přesněji toto: https://www.sp-el.cz/Opravna-sada-na-elektricke-stahovani-oken-d24.htm

Problém ale je, jak tam navléct ty lanka a jak vůbec co nejjednodušeji sundat celou stahovačku ? Už jsem to zkoušel, shodil jsem tapec a povolil 4 matky, co ji drželi. Stahovačku jsem z nich oddělal ale nevím jaký systém je tam s těma lankama, ale prostě se mi nepovedlo nijak najít jejich konce, abych ji mohl celou vytáhnout.

Budu moc rád za jakékoliv rady, protože okna bych chtěl už konečně spravit, začíná mi padat čím dál více dolů.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, prosim te jak jsi dopadl s tou opravnou sadou? Mam praskle obe stahovacky tak zvazuji co s tim, jestli je ta sada dobra a vymenu bych zvladl, tak by se mi to libilo... Diky za info.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se