Přejít na obsah

Výměna blinkru (LED) ve zpětném zrcátku


Smrca

Doporučené příspěvky

Zdravim,

pri zamykani jsem si vsiml ze mi nesviti pravy blinkr v zrdcadku na OII. V manualu jsem se docetl ze je tam LED dioda, ale nenasel jsem zadnou pojistku.

Po rozdelani jsem nic nenasel (kabel i konektor OK), elektricke nastaveni zrdcadka kunguje OK.

Diky za rady.

PS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
sorry za OT ale mně měnili při poruše prej celé zrcátko a stálo to 700 Kaček, naštěstí v záruce.. :palec2:

Taky čekám na výměnu zrcátka - teklo do něj :unsure: , resp stále teče (nevím co trvá tak dlouho na dodání zrcátka), ale naštěstí taky záruka..

Blikat blikalo, ale co mě štvalo je, že ten plast byl "zarezlej"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Svorkovnice a káblíky se mi ale zdály v pořádku...

Takže jsem to rozebral podruhé a prostříkal to Kontaktolem (Resistin neměli a stejně se mi toto zdálo na el. vhodnější) a nic se nestalo...rozdělal jsem tedy levé zrcátko a vyměnil jsem lovou stranu za pravou a naopak,abych vyloučil přerušený káblík ke konektoru....levá strana na pravé SVÍTÍ,ale pravá na levé NESVÍTÍ!

Resumé...mám špatnou tu spodní průhlednou část,tak jsem odloupl přilepený černý plast s diodami a jedna dioda byla utržená...zkusím to tedy přepájet a uvidíme...nové můžu koupit vždycky :)

Editováno: , autor: Jiří Zubek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže jsem to dnes dopledne přepájel...už to bliká, ale strašně slabě,že to ani není vidět...čím by to tak mohlo být? Je tam jen takový pružný plošňák,jedna malá kostička a tři kostičky asi pro každou diodu...nic víc tam není a když jsem zkusil přiložit drátky z trafa 5 V tak dvě svítily krásně jasně a třetí právě slabě...a po vyzkoušení v autě svítí slabě všechny :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko a použils stejné (naprosto identické myslím) diody..? Ona OIIka "přemýšlí" a možná se jí něco nezdá a proto taky dodává malý proud.. čistě teoreticky se ještě můžem bavit o tom, žes použil moc cínu = větší odpor..

Pokud to mín svítí, přijde mi to právě odporem.

Zkoušel si i ted to prohodit, jestli ti pravý blinkr na levé straně svítí stejně jak tam kde má být..? (tím vyloučíš úplně chybu v elektroinstalaci na pravé straně).

Jinak já to měnil z čistě kosmetického důvodu na levé straně a stálo mě to jak Doda 800 v autorizáku. Ted mám už zase novou.. Mám tu "rujny" zrcátka a pokoušel jsem se to nějak rozdělat, ale soudruzi to maj zatavený a tak a tím moc dělat nejde :( ani další diody se nedají dodat (pro osvětlení nástupního prostoru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U levého zrcátka mi nefunguje blinkr, respektive slabonce bliká, ale dost rychle. Jinak všechno funguje (naklápění zrcátka i poziční světlo) nemáte někdo nějaký návod, jak se dostat k tý žárovce? A cím by to mohlo být? V úterý totiž odjíždím do Holandu a rád bych to měl v cajku....díkas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázkou je, jestli to je tou diodou, někdo tu už měl podobný problém a dioda mu i po výměně sa shodný typ blikala slabě..

Ale nikdo ti nebráni rozebrat zrcátko a vyměnit diodu, někde možná mám torzo zrcátka, tak se na to můžu mrknout jak to je/není složité..

J8 měl to plexy zanesené a prasklé - dioda sice svítila, ale nechal jsem to vyměnit tenkrát (bohužel na záruku to neprošlo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to nechal vyměnit v obou zrcátkách. Jedno nesvítilo vůbec a v jednom jenom 1 LEDka.

Takže jedno nesvítilo vůbec a do druhého teklo.

Moc se to měnit nedá, protože to je v tom plastu zalepené. A když už se to podaří tak do něj teče.

Pohledal bych mezi SUPy. Tam někdo ty kontakty čistil a povedlo se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mi do něj taky teče, protože je zevnitř orosené.....nevíte někdo, jak se ten spodní plast rozebírá???

Nezbyde mi nic jinýho než koupit ten náhradní díl, i když na netu jsem našel celý levý zrcátko v el s vyhřívání v mojí barvě za litr....tak váhám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...