Přejít na obsah

Výměna blinkru (LED) ve zpětném zrcátku


Smrca

Doporučené příspěvky

Pajko tenhle je bez osvětlení nástupního prostoru a ten s osvětlením je dražší já už během tří let dával čtyři nový origo škoda repliku jsem nikde ještě neviděl a cena 4x800 Kč je darda při týhle výdrži.Řešením by asi bylo sehnat face zrcátka ty jsou dělaný jinak. Tohle to s osvětlením http://www.cc-autodily.cz/svetlo-smerove-leve-1_1?brand=SKODA&model=OCTAVIA

Diky acek, uz som to nasiel. Este jedna otazka...blikac v zrkadle s osvetlenim je ten isty ako v zrkadle bez osvetlenia? Pretoze je o dakych 250kc lacnejsi a mne by stacil iba ten plosak.

Miro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice ušetříš ale pokud to rozloupneš a dáš do jinýho tak už to nebude tak těsný a může ti tam zatékat voda a odejde dřív než když dáš novej.Je to špatně vyřešený a ta voda se tam stejně dostane. jo bude stejnej tam je akorát navíc to osvětlení nástupního prostoru 1 žárovka.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice ušetříš ale pokud to rozloupneš a dáš do jinýho tak už to nebude tak těsný a může ti tam zatékat voda a odejde dřív než když dáš novej.Je to špatně vyřešený a ta voda se tam stejně dostane. jo bude stejnej tam je akorát navíc to osvětlení nástupního prostoru 1 žárovka.

noo najprv skusim opravit ten moj stary zajtra idem kupit taku led diodu oranzovu...skusim to-aspon ci to pojde...ked nie kupim novy ked ano poriadne to utesnim (teda aspon sa o to pokusim)...nedali mi kvoli tomu STK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jem přepájet všechno z funkční strany ale zrcadlově poskládané na tu druhou a stejně to nešlo jen to slbounce problikávalo tak řešení vyhodit a raděj koupit nový.Ale jak se dostanu k Face zrcátkům tak je tam dám už jsem je vyděl namontovaný a vypadá to dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako řidič z povolání to nepotřebuju.Parkuju dost často v parkovacích domech kde to je nahuštěný autama a ani tam to nevyužiju.A pokud by to bylo někdy potřeba tak je sklopím ručně. A jak říkám každýmu se líbí něco jinýho někomu původní někomu face. Ale zatím je nemám.;)

Pajko můžeš to napatlat silikonem ,ale nezapoměň voda je potvora cestu si najde. Tady hold soudruzi z MB udělali chybu a mi za ni dost často platíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pouzijem sanitarny :D:D:D srandujem...vyskusam a uvidime ako dlho to vydrzi a ci to vobec pojde...37€ kvoli posratemu plosaku velkosti mince sa mi zda dost...dodrbali daco pri projektovani (rovnako ako tapacir) a my za to cvakame...ale to je asi na kazdom aute daco..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz to tu tak ctu, tak me napada otazka: nevi nahodou nekdo jaky je rozdil v konektoru zrcatek s osvetlenim a bez osvetleni nastupniho prostoru?

jde mi o to, ze kdybych sehnal ten spodni dil s osvetlenim jestli by stacilo to jednoduse prohodit za ty stavajici bez osvetleni anebo to ma i jinej konektor na kabel ktery de ze dveri?

a jak je to pak s nakodovanim te funkce? cim je to osvetleni nastupniho prostoru spinano (nejake kontakty otevrenych dveri asi nejspis, ne?) treba to kodovat cez vag anebo to staci jednoduse prohodit a auto si to detekuje samo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to paldous:

Ne to nepůjde.

Taky jsem o tom přemýšlel, ale potřebuješ tam dodělat přívod + pólu z komfortní jednotky (pokud to podporuje).

Takže je konektor jiný.

Někteří to napojují na stropní lampičky. Při odemčení se také rozsvítí (teda aspoň mně).

Jinak ty funkce se jmenují Coming/Leaving home a musí se kódovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj. ja som mal ten isty problem,mám aj obrázky tri dni sm to hladal na internete.mozen ti ich poslat, ale az po 17-tej ide to na prvy krat tazsie ale da sa,len to po nadvihnuti musis asi v srede z predu tenuckym srobovakom jemne uvolnit. ale opatrne ja som tam ulomil take pacicky ale funguje to. po druhe ak poznas dobreho lakyrnika tak sa ho spytaj ,urcite bude vedirt . Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, jestli je to ještě aktuální, ale napíšu tady ten postup, protože jsem to dneska dělal:

1. vyloupnout sklo - opatrně zvrchu nebo zespodu (je to menší páka na sklo) a opatrně oddělat drátky z vyhřívání

2. vyšrooubovat vrut, co drží vnitřek zrcátka s venkovním krytem.

3. venkovní kryt vysunout nahoru - prvně začít u kloubu zrcátka

4. odšroubovat dva malé torxy, co drží spodní kryt s osvětlením a blinkrem

5. odpojit konektor napájení spodního krytu

6. a teď už jenom vzít nový kryt a postup zpětně ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím všechny,

tento dotaz se týká atua: škoda Octavie II MR 2008

před časem jsem si všiml, že mi nebliká levý blinkr (u řidiče) v zrcátku. Dnes sem se to snažil řešit. Rozdělal jsem zrcátko a odpojil konektor, který je připojen přímo do spodního dílu v kerém je jak osvětlení tak blinkr. Po odpojení jsem zjistil, že 3-polový konektor je totálně zaoxidovaný a co je horší, 2 póly z konektoru - male (samec) zůstaly zarezlé v konektoru - female (samici). Z tohoto duvodu ikdybych koupil nový modul s blinkrem a osvětlením, nejsem schopen ho připojit protože by konektory nešli do sebe. Proto musím sehnat konektor který je na kabelech v zrcátku - konektor female. Můj dotaz je ten, kde ho sehnat? Jestli to náhodou už někdo neřešil. Díval sem se na net a nikde nic nenašel. Konektor jsem ustřihl a budu se pokoukšet zhanět. Další věc je ta, že dle obrázků tady:Můj odkaz

je konektor z tohoto modulu již vyveden kabelama ven - já mám konektor na tomto modulu integrovaný, žádné kabely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že konektor, co je na kabelovém svazku půjde koupit ve Škoda servise včetně náhradních pinů (kontaktů) a pak to předěláš.

Nebo to můžeš ucvaknout a spájet to (je to sice prasárna, ale na tomto místě by to nemuselo zase tak vadit, když to uděláš pořádně).

Co se týče integrovanýho konektoru tak to jsem asi nikdy neviděl znám jenom to provedení co jsi poslal na obrázku, můžeš ten svůj kdyžtak vyfotit?

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však ten kablík s tím konektorem jde normalně zase vytáhnout, posílám ti obrázek jak to vypadá jen netuším jak jde ten konektor v kroužku předělat nemám s tím zkušenost. Na piny bohužel nic nemám, měnil jsem pouze blikač konektor jsem měl dobrý. Ten kablík s tím konektorem co ty potřebuješ je součástí nového blikače jen jej nějak přepinovat

post-2921-0-38127000-1303366180_thumb.jp

Editováno: , autor: DEZENT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Ahoj, potřebuji poradit.

Nefunguje mi blikač v levém zrcátku. Dneska jsem přivezl nový blikač, namontoval, ale stále to nebliká...

Napadá Vás někoho čím by to mohlo být? Kabeláž, co vede od zrcátka do toho motorku, nebo co to je je v pořádku, tu jsem prozvonil...

Díky za nápady! Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky mě odešel blinkr v pravém zrcátku.Po zjištění ceny v origo servisu, jsem si koupil 3 kusy 3mm vysocesvítivých oranžových LED diod a příslušný odpor. Ze zrcátka jsem vykuchal celý ten tišťák a vyhodil.Diody jsem rozmístil dle uvážení (pro dvě jsem vyvrtal díru a zalepil ji do ní) napájel vodiče a zapojil. Celkem mě to tak asi přišlo na 25 Kč a trochu času. A když už jsem měl zrcátko rozdělané tak jsem nahradil žárovku pro osvětlení nástupního prostoru za vysocesvítivou bílou 10mm LED diodu-krásně tam zapadla, ani jsem nemusel nějakým způsobem ničit původní patici, jen zase na +kabel příslušný odpor.

Co se týče demontáže skla zrcátka tak obavy jsem měl taky,ale pak jsem si na to vzal plastový klín co se používá k nastavení,spár když se pokládá plovoucí podlaha :kol-28: ten jsem ještě obalil do hadru a sklo zrcátka opatrně vypáčil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě odešel blinkr v pravém zrcátku.Po zjištění ceny v origo servisu, jsem si koupil 3 kusy 3mm vysocesvítivých oranžových LED diod a příslušný odpor. Ze zrcátka jsem vykuchal celý ten tišťák a vyhodil.Diody jsem rozmístil dle uvážení (pro dvě jsem vyvrtal díru a zalepil ji do ní) napájel vodiče a zapojil. Celkem mě to tak asi přišlo na 25 Kč a trochu času. A když už jsem měl zrcátko rozdělané tak jsem nahradil žárovku pro osvětlení nástupního prostoru za vysocesvítivou bílou 10mm LED diodu-krásně tam zapadla, ani jsem nemusel nějakým způsobem ničit původní patici, jen zase na +kabel příslušný odpor.

Co se týče demontáže skla zrcátka tak obavy jsem měl taky,ale pak jsem si na to vzal plastový klín co se používá k nastavení,spár když se pokládá plovoucí podlaha :kol-28: ten jsem ještě obalil do hadru a sklo zrcátka opatrně vypáčil.

Když rozebíráš zrcátko, ani sklíčko vyndavat nemusíš. Stačí ho sklopit a opatrně vysunout plast nahoru( drží na pakách, tak opatrně) a pak jen povolíš 2 šroubky (ten zadní je hůř vidět a chce to magnet. šroubovák) a máš to dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...