Přejít na obsah

Snizeny podvozek - pruziny


igor247

Doporučené příspěvky

km jsou pravdivé a po 115 tis najeto je chci vyměnit tak jako tak a když už je budu měnit, rád bych to snížením dostal do snesitelného stavu, už jsem tu četl, že se to na origo při použití pružin Eibach a snížení o 30mm potom houpalo a lidi měnili pak i tlumiče, takže mi přijde tahle sada, která je tak koncipovaná jako skvělá volba, ale chtěl bych třeba znát názor člověka co to takhle na V6 montoval a jezdí s tím..nechci už houpačku, což za současného stavu je a nevyhovu je mi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak B12 Pro-kit pevný podvozek Eibach pružiny + Bilstein B12 tlumiče Škoda Superb + silentbloky Powerflex jsou doma a ladíme termín se servisem. Snad ještě stihnu tohle léto :)

B12 Pro-kit pevný podvozek + silentbloky Powerflex jsou na autě, testovacích 300km za mnou z toho 200km po D8 a musím říct, že ač tvrdší, tak perfektně sedící jak v zatáčkách tak i při předjíždění bez bočních náklonů. Jediný problém je zatím zajíždění do podzemní garáže, která je kvůli dešti postavena tak, že má na horizontu hrbol a plně naložené auto tam prostě nezajede a dře..3 cm a co to udělá.

Letos to ještě dojezdím na 17" kolech a po sezoně půjdou. Na příští sezonu pak zvažuju pořídit 18" nebo 19" podle toho, jaký nejlepší kompromis se mi podaří najít mezi těmito rozměry bez nutnosti dalších úpav. Kdo máte na autě 8,5x18 nebo 8,5x19 přidejte své nazory s montáží a ET. Diskuze jsem pročítal, ale řešil to někdo z vás na sníženém podvozku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, snizeni a 18" nebo 19" ma spousta lidi zde.

30mm dolu a 18 ma Vick i ja jsem mel. Konkretne 30mm dolu KW a kola 18" ET 35 bez problemu.

30mm dolu a 19" BBS a Bentley ma Wladi a poradi i Reno.

Potom jsou tu fajnsmekri na vzduchacu s 19", 20" jako radis.low a standis.

To jen tak okrajove a urcite jich je tu vic. Ale tito hosi jedou svoje a do tohoto vlakna se ti urcite nepodivaji, tak jim napis a o konecny poznatek se podel. Snad jsem ti pomohl. Cus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za info na koho se obrátit :) jakmile budu řešit nebo bude vyřešeno, tak se o poznatky podělím rád. Pár současných fotek mám teď v galerii.

Ahoj, snizeni a 18" nebo 19" ma spousta lidi zde.

30mm dolu a 18 ma Vick i ja jsem mel. Konkretne 30mm dolu KW a kola 18" ET 35 bez problemu.

30mm dolu a 19" BBS a Bentley ma Wladi a poradi i Reno.

Potom jsou tu fajnsmekri na vzduchacu s 19", 20" jako radis.low a standis.

To jen tak okrajove a urcite jich je tu vic. Ale tito hosi jedou svoje a do tohoto vlakna se ti urcite nepodivaji, tak jim napis a o konecny poznatek se podel. Snad jsem ti pomohl. Cus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pred 3mi mesici jsem u nich objednaval eibach pruziny -30 mm na mou 2,8. Bohuzel pruziny nikde nebyly a pred mesicem byly zadany do vyroby. A dnes po takove dobe me ho ma posta odpoledne dorucit, tesim se. Takze to bude na dyl

já jsem se kolem toho zajímal už od léta a vzpomínám si, že i ten kit co jsem objednával já, čekal dost dlouho na výrobu, oni prej vyrábějí podle počtu zakázek. Nicméně já jsem pořídil celý kit, protože údajně pouze snížené pružiny na originálních tlumičích nejsou to pravé. S kitem je sice auto tvrdší, ale zase sedí jak má :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Al dockali jsme se, ted zvonil postak :D

Jinak ano, b12 jsou dobry a kdybych nemel novy tlumice, taky bych premyslel nad vymenou a koupi b12 ale je to zbytecny. Daji se kdyztak koupit dodatecne samotny

Tak super :) je pěkný, když se vždycky člověk dočká toho na co dlouho čekal a o to víc má radosti až už je to namontovaný.. Já byl rád, že jsem ještě stihl pěknou letní sezonu a trochu to provětral..na to městský ježdění to extra není..tak ať ti to dobře namontujou a dej vědět jak budeš spokojenej s jízdními vlastnostmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Něco pro milovníky snížených podvozků :kol-27: :
Experimentálně zvýšená Ibiza mojí mladý + koupeny vyšší gumy o 5 :kol-28:

Nemůže si to vynachválit, komfortně o dost lepší a dá se s tím jezdit třeba i v poli :kol-138:

post-79770-0-08726300-1433698161_thumb.j

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj, mám trošku prasklou pravou přední pružinu (asi stařím). změny v jízdních vlastnostech necitím. Rád bych to vyměnil, ale jsou tam nejspíš ještě originály a auto si fajn sedlo, dát dopředu nové, tak je to zvedlé jak kdyby byly v kufru cihly :-D Dát je i dozadu, tak mám offrouda - což nechci .....
Kamoš v robotě mi říkal, že mám dát jen sportovní (snížené) pružiny, ale jen o 30mm..... CHci se zeptat, dá se to udělat a jaké bych tam měl dát ? 
Nebo to mám kašlat a hodit origo a jezdit s ofroudem ? :-/ Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal bych origo. V Čechách to ani jinak nejde, pokud používáš auto denně

Pokud se rozhodneš pro snížení, tak zásadně nezkracovat origo, ale zvolit rovnou sportovní snížené

Hlavně pozor, pokud jezdíš s prasklou pružinou, mě když se toto stalo, propíchlo mi to na dálnici pneu a málem byl průser na světě

Počítej také, že na sportovním podvozku se sníží komfort jízdy a více se bude opotřebovávat podvozek (hlavně ramena na předku)

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dodám, co píše SUP ohledně opotřebeňí ramen na předku.Kolega má -3 pružiny a bude mit přes 70 tis. natom nakrouceno a predni ramena ok, ale to jen proto, že když jede přemýšlí hlavou . A jsou i lidi co mají nové přední ramena nové tlumiče a pružiny a ramena odrovnají za 20 tis. km ... to jen protože vymelou každou škarpu a jak parkují tak musí kolama políbit obrubník aby byly na doraz :-) Takže je to hlavně i o stylu jízdy. Osobně v CZ bych níž jak o 3cm nešel :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady a typy. Já měnil přední ramena teďka po dvou letech a asi 40t km. značka meyle. Nemyslím si že jezdím přes díry a raději vjedu do jiného pruhu než abych vjel do 2-3cm díry :-)
takže ta ,,kvalita´´ ramen je asi taky jinde, je to přeci jen hliník. Určitě nechci jít více než o 3cm níže, jak jsem psal, dát tam teďka nové, tak mám auto o 5-6cm výše, což je celkem síla....
Chtěl jsem spíše poradit jaké ty sportovnější pružiny bez výměny tlumičů a v porovnaní cena/kvalita (taky za to nechci vyvalit 20000 :-) )

tyhle by se daly ? je tam 30mm což je pracovní provoz, nebo snížená velikost ? Jsem v tomhle ohledu dost lajk, takže si cením každě rady :-)

Jinak v zimě mám 16´´ v létě 17´´kola a možná časem půjdu do 18´´ zda to bude mít vliv :-)

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...