Přejít na obsah

DIAGNOSTIKA - prehlad a strucny popis sw a kablov


ceannu

Doporučené příspěvky

Zdravím,

téma se zde určitě již řešilo, ale jsem z toho takový zmatený.

Chci napojit svoji Fabii na diagnostiku. Měl jsem ji i u místního mechanika, ke kterému jezdí člověk, který dělá diagnostiku concernu WV. Vždy se auto nespojilo s PC. A já teď hledám spolehlivou alternativu jak zjistit, zda je zakopaný pes v autě (Auto jsem koupil před půl rokem).

Poraďte mi, dle Vašich zkušeností, která diagnostika 100% funguje na Fabii?
Či zda je někdo poblíž měst Hodonín a Uherské Hradiště?

Jedná se o Fabii 1.4 16V 74kw, rv 2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Chtěl bych požádat o radu. Forum jsem prošel ale nikde jsem nenašel odpovídající odpověď. Chtěl bych si pořídit VAG na vyčítání a mazání chyb z řídící jednotky a popřípadě malé úpravy jako je např. nastavení tempomatu a tak. Určitě nic složitého. Mohli byste mi něco doporučit, nabídek je na netu spousta, ale nechci kupovat zajíce v pytli. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím, chcem sa spýtať, či by VAG 304 fungoval s týmto káblom, prípadne či niekto ten kábel nekupoval, http://www.lacneautoalarmy.sk/eshop/autodiagnostika/diagnosticke-kabely/usb-vag-kkl-obd-ii-diagnosticky-kabel-vw-seat-audi-skoda-modry.html
Na strýkovej Fabii 1.4 16V 74kw treba vymazať varovanie výmeny oleja a ročnej prehliadky, olej si mení sám a v servise za to pýtajú dosť peňazí. Podľa toho čo som čítal na iných témach a fórach vo VAGu sa dá vraj robiť skoro všetko, nastavovanie škrtiecej klapky, mazanie chýb, brzdy, ... V diagnostike som nováčik, na formane 1.3 50kw si vymením čo je treba a PC netreba [ :D] . A zdá sa že ten program je relatívne jednoduchý aj pre užívateľa.

Ďakujem za odpoveď.

Editováno: , autor: lycaon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, auto ma 3 roky, po vymene chodi s tym kazdy rok do servisu, aby mu to vymazali, cez budiky to nefunguje, skusali sme doma podla navodu a bez uspechu, aj v servise chlap najprv skusal cez budiky, vse sa zda ze ide ako ma, ale po tom co sa otoci s tym kolikom,to vypise tie ciarky ako pisu aj v dielenskej prirucke a na forach ale po vypnuti zapalovania to tam zostane aj tak svietit, ani servisak nechape preco, zobral kabel a mazal cez pc a neuspesne, potom skusil zmenit dake nastavenie v tom VCDS programe, ( neviem ci je to tiez VAG len novsia verzia, ale prostredie vyzeralo ako vo VAG), z Europa na Cely svet ci co a hla, vse sa mu dalo potom v kompe vymazat, hovoril ze ci auto nemalo byt na vyvoz, ale kto vie. Trvalo mu to dost dlho kym na to prisiel a podarilo sa mu to v pc vymazat.

No a radi by sme usetrily, tie peniaze sa vratia a ete aj ja raz kupim dake novsie auto ako forman, ked zhnije. A cital som ze po vycisteni klapky sa robi dake zakladne nastavenie, no a to su zas dalsie peniaze pre servis.

Tak co vy na ten kabel? Fungovalo by to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabudol som rok vyroby napisat, Fabia 1.4 16V 74kw, r.v. 7/2004, tam pisu ze do ten kabel funguje do roku vyroby 2004 a auto je akurat ten rok vyrobene.

 

Tak kábel som objednal, prišiel a funguje, chyby vymazané, klapka nastavená. :kol-47:

Editováno: , autor: lycaon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Napadlo mě téma o diagnostice takové téma jsem tady nenašel. :)

Máte někdo doma diagnostiku? Jakou bych si měl koupit? (značkovou nebo z Číny) :)

Máte někdo zkušenosti s diagnostikou http://www.robeko.cz/katalog/diagnostika-19/skoda-vw-audi-seat-23/diagnostika-skoda-audi-vw-seat-diagnosticky-kabel-vag1-43/

Editováno: , autor: John36
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadlo mě téma o diagnostice takové téma jsem tady nenašel. :)

Máte někdo doma diagnostiku? Jakou bych si měl koupit? (značkovou nebo z Číny) :)

Máte někdo zkušenosti s diagnostikou http://www.robeko.cz/katalog/diagnostika-19/skoda-vw-audi-seat-23/diagnostika-skoda-audi-vw-seat-diagnosticky-kabel-vag1-43/

Ten kabel je k hovnu, očividně umí jen K-Line, což umí i KKL kabely za 300,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj a dobrý den,

 

ráda bych se zeptala na komunikaci mezi VAG a autem- třeba se s tím už taky někdo setkal a řekne mi, kde je zakopaný pes :-)

 

Mám W7, Home Edition, x32. Kabel se naistaloval, VAG běží. Po připojení k autu a testu kabelu hlásí, že OK.

 

Když ale dám Autoscan, ve Stavu komunikace mi pořád jen běhají písmenka a čísla, chápu z toho jen Try=1....Try=2....Try=3....

 

Na starém počítači mi to fungovala normálně (stejný operační systém, stejná bitová verze). Pochybuji ale, že to bude novým počítačem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jaký kabel by byl vhodný na Fabia Combi 2006 1.4 16V 74kW výbava elegance, aby se s ním dalo nastavit třeba i zamykání po rozjezdu atd... ? O originálním vím, ale nechci dávat tolik peněz když to připojím tak 2-3x za rok :) a ideálně aby fungoval pod WIN 8.1, jinej ntb nemám k dispozici.

Díky :)

Editováno: , autor: street-dog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

mám Fabku kombi Sport 1,9 TDi , 74 kW ( 101hp ) @ 96 kW ( 130 hp ), AXR, r.v. 2006 , můžete mi říct, s jakým kabelem ji 100% načtu na VAGu? Co vidím kabely třeba na Aukru tak všude píšou do r.v. 2004. Potom jsem se chtěl zeptat jakou diagnostiku použít, našel jsem VIS 4.6, VAG-COM v.12.12.0 a VCDS- 10.6.1-CZ. Díky všem za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...