Přejít na obsah

Kontrolka dobíjení


Dana

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

mam octaviu 1.9 TDI 66kw pred pár mesiacmi ked som išiel po dialnici mi zasvietila kontrolka dobijania ( mam maxidot tak mi to napisalo DOBIJANIE ) ale auto išlo dalej bez problemov , nedavno som išiel auto a ked som  pridal na cca  120 km/h zase zasvietila ale auto išlo  dalej, v čo to može robit ? 

Editováno: , autor: Robert16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přesně takto mi problikla kontrolka dobíjení u 1,8 T včera na Vysočině a ve Vyškově byla konečná a auto bez elektriky. Takže odtah zpátky 220 km a ještě štěstí že jsem měl doma náhradní altík. Takže výměna probíhá takto.

 

16312654qu.jpg

16312655ua.jpg

16312656qm.jpg

16312657ff.jpg

 

Kdybych měl sečíst náklady odtahu a nového altíku tak by 14 let stará O 1 šla z baráku. Díky náhradě je to ještě akceptovatelný, ale stejně vydržel jen 181 Tkm a to je málo. Kiláky souhlasí jsem první majitel a je to první velká závada po 14 letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by musel bejt velice letitej řemen. Já ho mám půl roku starej a napínák je v polovině své dráhy. Já měl problém s dobíjením již od nového auta, napětí bylo cca 12,3 voltu stále. Baterky vydržely tak tři- čtyři roky zato žárovky jsou téměř všechny původní z fabriky a to již 14 let. Nyní po výměně altíku je napětí 14,44 voltu po nastartování a pak se to upravuje podle nabití aku. Takže po tolika letech je zase vše Ok. Jinej problém za tu dobu nebyl a vše fungovalo dobře i s nižším napětím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mám naprosto Ok, Octávka 10 let nejezdila v zimě a oxidace není tedy žádná. Taky má 1,8 T menší proudové zatížení oproti naftě. Já se domnívám že altík byl celou tu dobu ve špatné kondici, nižší napětí jsem naměříl již u nového auta,ale nebylo to tak tragické. Jen to odnášely baterky, jenže po třech a čyřech letech to může taky kleknout a tak jsem to bral jako nutné zlo. Jenže až tento totální výpadek napájení mě donutil jednat.

Vyndaný altík ale nejevil žádné viditelné opotřebení na uhlíkách i kroužcích a tak zbývají diody. Jenže jak je naměřit když jsou slisované do vinutí a nedají se samostatně změřit zatím nevím.

Rozhodně nyní dobíjí jako o život a tak je to možná po 14 letech v cajku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vim ze je to uz pozde od reseni uvedeneho problemu, ale ted se mi na F1 1,9 tdi objevilo asi stejny problem. Po zapnuti klicku se me nerozsviti kontrolka dobijeni, pri mereni baterky pri nastartovanym motoru to ma cca 14,5V. Kontakty u altiku sem kontroloval, meli by byt dobry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dobíjení funguje, před nastartováním 12.3V, po nastartování 14.5V. Sepne se i s odpojeným konektorem s drátem pro buzení alternátoru?? Nicméně při testu žárovkové zkoušečky na pin konektoru altiku po zapnutí žárovka svítí, po nastartování zhasla, takže budu hledat vadný kabel. Jenže všichni tu mluvíte o jakési svorkovnici mezi chladičem a motorem, kde přesně? A na altiku mi do konektoru krom modrýho drátku pro buzení vede ještě další kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravim Octavaky a mam dotaz.Mam jednickovou Octavii 1,6 74kw.Jake ma byt napeti na baterce pri volnobehu?Nekde se uvadi 14-14,2V.Jinde zase 13,8-14,5V.

Pred zimou jsem chtel dobit baterku a a u vsech clanku byly uz temer videt desky.Takze jsem doleval skoro 0,4l destilky.Mam obavy,jestli me alternator nedava vetsi napeti a tudiz se neodparuje voda.Napeti jsem zatim nemeril,protoze mam baterku vyndanou.Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravim 

 

potrebujem radu a mozno aj pomoc pri riesení takeho maleho problemu... Mam Octavia 1,6 74kW elegance  vyroba prelom 2001/2002

 

Vcera vecer som isiel po dialnici cca 180 na mojej octavke ... ked mi zasvietila na budikoch baterka ...

ale auto sa nechovalo  niako zle a slo dalej .. dosiel som domov  nako som to neriesil

 

V aute mam domontovane rele denneho svietenia .. nakolko nemusim otacat  zapnutim svetiel ale hned ako som startoval sa zasvietili... ( Teraz tomu tak nie je )

na budikoch kde mam prerobene podsvietenie mi otackomer a rychlomer svietia normalne ale  benzin a teplota svietia stlmene ..

Ked som meral dobýjanie tak som nameral od 11,92 az do 12,15 V. Na dverach taktiez pomerne slabsie svieti nastavovanie zrkadiel.

 

Auto sa ale ani dnes nechova zle motoricky a ani neostalo lenive vsetko je OK celkom ..

 

Moje mozne scenare su:

 

1. alternator  - bud celý alebo  mostik, dioda

2. Kit denneho svietenia rele ktore tam je mohlo vyhoriet (laicky povedave) moze znikat skrat a ubytok prudu.

    nakolko mi nesvietia svetla len parkovacie tak moze byt tento problem 

3. Studený spoj ( niekde ukostrenie mozno sa odlomilo alebo nedolieha)

4. Skrat

 

Nemal som to este na diagnostike ale dnes asi musim ..

 

Prosim skuste mi k tomu daco povedat budem rad dakujem .

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Mně něco podobného dělal krátký uhlík. Respektive uhlík byl dlouhý dost, ale drát k němu se nějak překroutil, zauzloval, udělala se na něm smyčka, díky tomu byl drát krátký a uhlík "nedosáhl". Uhlíky jsou součástí regulátoru napětí. A nebo by to mohl dělat volný řemen, ale to je  méně pravděpodobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den, jsem tu nový a nechci zakládat nové téma. Nikde jsem můj problém nenašel a tak to dám semka.

 

Nesvítí nám kontrolka na dobíjení. Pokud na drát z altíku připojím nouzově žárovku a druhej drát dám na baterku, tak svítí, po nastartování zhasne, tím pádem altík je dobrej, dokonce i dobíjí.

 

Někde jsem zde četl že v budíkách jsou diody a nedají se měnit, pouze celé budíky a ty se musejí párovat s imobilizérem? Nemá to napájení kontrolky po sepnutí klíčku někde pojistku? Či neví někdo která svorkovnice na budíkách a jakej pin to je abych změřil či tam po sepnutí jde proud?

 

Děkuji Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...