Přejít na obsah

silentblok převodovky?


dalas

Doporučené příspěvky

chlapi, neřešil někdo silentbloky na převodovce tiptronic? vzpíná se mi motor nahoru a dolu, R-ko mi srazí auto na tlumičích dolů a D-čko ho zdvihne nahoru, hlavně když stojím někde na semaforu, tak to šíleně duní, vyřadím na neutrál, auto klesne do vodorovné polohy a je ticho, na motoru jsou v pořádku, mechanik má dovolenou, takže se nemůžu podívat zespoda co je tam v riti, si připadám jak v citráku, a neumí někdo sehnat napínák na drážkový řemen 96KW za rozumný many?, někde jsem tady zahlídnul odkaz na někoho tuším měl nick od eS, ale nemůžu to vlákno nějak zpětně dohledat, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
chlapi, neřešil někdo silentbloky na převodovce tiptronic? vzpíná se mi motor nahoru a dolu, R-ko mi srazí auto na tlumičích dolů a D-čko ho zdvihne nahoru, hlavně když stojím někde na semaforu, tak to šíleně duní, vyřadím na neutrál, auto klesne do vodorovné polohy a je ticho, na motoru jsou v pořádku, mechanik má dovolenou, takže se nemůžu podívat zespoda co je tam v riti, si připadám jak v citráku, a neumí někdo sehnat napínák na drážkový řemen 96KW za rozumný many?, někde jsem tady zahlídnul odkaz na někoho tuším měl nick od eS, ale nemůžu to vlákno nějak zpětně dohledat, díky

Já jsem to řešíl,motor musí jít trochu nahoru a trochu dolu,ale nesmí to dunět.Mě šel tak nahoru,až to odnesla vrtule na chladiči.Jsou to silenbloky na motoru.Jsou tam hydrolůžka,takže na pohled vypadají vpoho.Pokud z nich ale vytekl olej,tak už to je špatný a motor se začíná hýbat víc než má a dunět.Pokud jsi 100% přesvědčený že je to na převodovce,tak ti to zkusím zjistit.

Editováno: , autor: j-novis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsme to měli zvednuté a hýbe se to pouze v těch hydrolůžkách, ale jsou úplně suché, tak nevím, kam by se poděl ten olej, jedině že už jsou unavené

Je tam čidlo a ventil,které reguluje hladinu oleje v hydrolůžku.Jinak se špatně schání a jsou docela drahý.Originál ve Škodovce stojí 3700,-Kč,já jsem scháněl všude možně a nic,jediný kdo to má je www.škoda-díly.cz a cena byla asi 2300,-Kč s daní na objednání do 2-5 dní.Tady jsou foto,já už je dostal.Pozor,tyhle jsou na 2,5 a každý motor má jiný.

post-10425-1210532672_thumb.jpgpost-10425-1210532687_thumb.jpg

Editováno: , autor: j-novis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale 1.9 nemá aktivní plnění olejem, tam je snad jen náplň, asi :kuk:

To máš pravdu,to nemá,ale taky je tam hydrolůžko,kokal jsem do Etky a ty moje taky nebyli vyteklý,akorád měli jednu chybu,byli asi o centimetr nižší,než mají být.Vzhledem k tomu,že na 1.9 stojí asi 600,-Kč,tak bych je měnil a nečekal,až se stane něco horšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem to dal do servisu, už mě to naštvalo, při zařazení začalo něco docela hlasitě drnčet z motorového prostoru, s kámošem jsme o víkendu zjistili, že rosí gufero u převodovky, takže jsem to konečně spojil i s výměnou oleje v tiptronu a čekám na verdikt ze servisu, co tam najdou, sám jsem zvědavý, tipnul bych ty hydra, ale dle etky jeden stojí 1800 a druhý 2400, takže zase děngy, nekonečné story

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v úterý jsem to dal do servisu, výměna čelního skla- olej v tiptronu-drnčení z motorového prostoru-zdvih motoru-psané úkony na zakázce, teprve ve čtvrtek mi volali, že je to hotové a to zdvihání motoru je prej normální!!!, zavolal jsem kamarádovi, co měl na týden služebáka, najeto 200t a prý motor se ani nehnul, takže veliké dohady se servisem, připadalo mi to, jako kdybych to po nich chtěl reklamovat na záruku, sestavili konzilium, a dohodli se, že to opravdu normální není, začnou prý tím silentblokem vpředu pod chladičovkou, samozřejmě není skladem, takže objednat, celou dobu jsem bez auta, takže pruda, asi změním servis, nevíte v Praze slušný servis Škoda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zvedá se tak o 1.5 cm a při zpátečce taky, a úplně to poklesne na tlumičích dolů, ten motor se utopí, vyměnili tu kostku vpředu a pořád stejné, nejhorší je, že klukům co na tom maj 200t a více to nedělá, jen to trošku cukne jak to zařadí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zítra to beru ze servisu pryč, nechám to udělat jinde, nejsou schopni to za týden opravit, nic jim nezaplatim, olej neměnili, že se prý nemusí, přitom na zakázce měli napsanou výměnu a jsem zvědav, kolik vlastně dolejvali, protože nevyměnili ani to gufero na převodovce, že to je oslintané od olejového filtru, přitom ani nezkontrolovali, jestli jsou tam ty hydrolůžka, které tam mají být, jsem druhý majitel, takže nevím, co s tím kdo dělal, fakt super autorizovanej servis, jezdím tam deset let a zacházejí se mnou jak s vokurkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnič ti nebude hýbat s motorem,to je nesmysl.Myslím že olej v převodovce s tím nemá nic společného.Já vyměnil hydra a nic a pak jsem ještě vyměnil tu malou dorazovou gumu pod chladičovkou a mám klid.Motor se zvedá,když jde do záběru,to je prý v poho,říkal mechani a ty zvuky,které se mi nelíbily jsou pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pod chladičovkou mi jí měnili, ale prý musí být ten trn spíš v dolní části, nevím jak to tam seřídili, hlavně vzadu u převodovky mám mít silentbloky na konci s písmenem M a já tam mám J, ten je na manuální převodovku, tak jestli není měkej, a hlavně byl tam z výroby , tady je odkaz na video, ale trosku se mi klepali ruce, je to vidět spíš ke konci, točil jsem to telefonem, takže to moc zřetelné není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...