Přejít na obsah

Svíčky + výměna 1,4 16V 74 kW


rybos

Doporučené příspěvky

Chci se zeptat, jakým způsobem se dostanu ke svíčkám. Konečně jsem se dostal pod kryt motoru a teď nevím jak na svíčky. Je tam takový plastový držák kabelů a v něm čtveřice konektorů s asi VN cívkama, poraďte jak ty konektory sundám a dostanu se ke svíčkám. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zas taková sranda to není, mi dalo největší práci uvolnit ty zacvaknuté držáky vodičů k cívkám. Pak stačí stáhnout cívky ze svíček takovým dvojitým hákem ze silnějšího drátu. Dostatečně dlouhým svíčákem povolit svíčky - svíčky jsou překvapivě hluboko v hlavě. Po povolení se musí svíčky např. kouskem gumové hadice vytáhnout ven. Stejným způsobem pak nové svíčky dovnitř.

Houmr: Nejedná se o zapalovací lištu, tu měly jen motory OHV, 16V (AUA, AUB) měly od začátku zapalovací trafo s přívody ke svíčkám VN kabely, později, od typů BBY, BBZ má každá svíčka svoji cívečku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Houmr: Nejedná se o zapalovací lištu, tu měly jen motory OHV, 16V (AUA, AUB) měly od začátku zapalovací trafo s přívody ke svíčkám VN kabely, později, od typů BBY, BBZ má každá svíčka svoji cívečku.

ja tomu hovorim zapalovacia lista lebo je to akoby v takej liste privodne kable od trafa k svieckam, neboj vysvetlovat mi nemusis ako AUA ma zapalovacie trafo mam ho v aute takze viem a potom viem aj ze BBY maju cievku namiesto trafa. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat, jakým způsobem se dostanu ke svíčkám. Konečně jsem se dostal pod kryt motoru a teď nevím jak na svíčky. Je tam takový plastový držák kabelů a v něm čtveřice konektorů s asi VN cívkama, poraďte jak ty konektory sundám a dostanu se ke svíčkám. Díky

Díky všem a moderátorům se omlouvám. Nepročetl jsem pořádně sekci instalační manuály. Je to tam pěkně vysvětleno i s fotkama. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj, můžu dát do 1.4 16V 74 kW AUB 3bodové (každá má 3 elektrody) svíčky BRISK? Dneska jsme to tam se servisákem dali, ale raději se ještě zeptám tu. Jede to s nima bez problémů. Díky za odpověd

EDIT: tyto: http://obchod.autokelly.cz/#PATH=3761801;7;4363;139277;806609;806643;806644|CT=5|PCT=4|CUR=0|PGS=20|PT=0|PDID=185430|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|LNG=0|

Editováno: , autor: Ondraasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, můžu dát do 1.4 16V 74 kW AUB 3bodové (každá má 3 elektrody) svíčky BRISK? Dneska jsme to tam se servisákem dali, ale raději se ještě zeptám tu. Jede to s nima bez problémů. Díky za odpověd

EDIT: tyto: http://obchod.autokelly.cz/#PATH=3761801;7;4363;139277;806609;806643;806644|CT=5|PCT=4|CUR=0|PGS=20|PT=0|PDID=185430|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|LNG=0|

Nevím jak v AUB, ale v 1,4 74kw BBZ jsou NGK. V krámu stojej okolo +- 100,- Kč/kus a ve Škodovce sada čtyř 800,- Já je bohužel koupil ve Škodovce a pak to teprv zjistil. 400,- v řiti. :rtfm:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...