Přejít na obsah

Zatékaní do vozu


jiras

Doporučené příspěvky

Dobrý večer, dnes u nás byla docela silná bouřka a vcelku silně pršelo. Když jsem přišel do auta , tak jsem měl mokrou sedačku a voda kapala od toho držáku co je nad dveřmi řidiče. Nevíte někdo odkud by se tam mohla dostat voda??? Střešní okno nemám, hagusy také ne. Jedná se o škoda octavia 1,9 TDI combi r.v. 1999. Předem děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám problém se střešním oknem (r 1997). Při velkém lijáku mi kape skrz rám okna. Auto stojí mírně nakloněno na levou stranu. Odtoky jsou čištěny.

Pomohlo by i pár fotek rozdělaného okna. Díky za za rady.

Ten silikon asi nebude originál nebo ano?

post-12106-0-43838600-1311601143_thumb.j

Editováno: , autor: MajklGT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové.Mám problém se zatékáním do kufru.Zatéká mi k rezervě.Voda stéka z pod toho dlouhého ochraného plastu u zámku.Nemyslím plast na dveřích,ale na hraně kufru.Mám liftback.Přes 5té dveře(sklo) to neteče.Dveře jsem měl zespod suché při kropení hadicí.Podle mě to jde těsnící gumou,ale to si nějak nedokážu představit,páč je v pořádku.Bez trhlin atd.A nezatéká mi málo.Při 4 dením dešti co teď byl,jsem měl u rezervy 3 cm vody.Dírá v podlaze pro mě není řešení :)

Pokud to už někdo řešil,tak hold budu muset za 800 kaček schánět novou :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo ale to by potom musel být mokrej zámek na dveřích(Jediné místo,kudy by voda šla do kufru).Ale ten je pokaždé suchej.A když sundám krycí plast,tak je vnitřek 5tých dveří bez kapky.Proto mě to štve,že nemůžu na nic přijít :kuk:

A ještě jedna věc,mám vodu někdy i za podběhama.Hlavně tam kde je odvětrání kufru...Mám to tam ale dost promaštěne,zavoskované a koroze se tolik nebojim.

Voda je pěkná mrcha...dostane se všude :)

To že jsem měl vodu od povodní do půlky auta mě neštvalo tolik,jako teď to zatékání na které nemůžu přijít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cus vsem,ja jsem na prasky taky z myho auticka. konecne po minulym desti celkem vyschlo, ze uz neni prilis citis ( Neni to zrovna prijemny zavan z tech kobercu, zvlast kdyz se to zapari pres den ) a dnes prijdu a zadni pravej prostor pro nohy, silenej. Tak 1 cm vody, a muzu nechat susit znova :)

Vim, ze je tady navod jak zjistit kde tece, kudy, nemlatte me. Zatim jsem to nezkousel, jen jsem si prisel pro radu, tip, jestli mel nekdo to stejne na stejnem miste- Aut ma sibr, muze to souviset az tak nejak s nim a vytopenym zminenym mistem?

Venuju autu nove gumy do zadnich dveri, i po mensim desti mam mokrej flicek na tech plastech za gumou dverni, pred kobercema jeste. To myslim nezkanim nic. MAte nekdo jen tak +- prehled co stoji, pripadne to nejak vytahnout z aktualnich cen etky, diky moc za komentare..jarda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vas chalani...uz si neviem vobec rady so zatekanim do auta na soferovej strane...ako ono to nezateka moc,ale zistil som po dazdi,ze mam vzdy vlhky ten filc,co je pod kobercom...vlhke to je hlavne tam v rohu ako su poistky za tym odhlucnovacim kobercom,ci filcom...neviem odkial to tam uz moze tiect...prechodka na lanko vyzera v poriadku a keby to tieklo cez skrinku kablov,tak by to kvapkalo si myslim priamo na koberec...ak by vas nieco napadlo,dajte vediet dakujem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vas chalani...uz si neviem vobec rady so zatekanim do auta na soferovej strane...ako ono to nezateka moc,ale zistil som po dazdi,ze mam vzdy vlhky ten filc,co je pod kobercom...vlhke to je hlavne tam v rohu ako su poistky za tym odhlucnovacim kobercom,ci filcom...neviem odkial to tam uz moze tiect...prechodka na lanko vyzera v poriadku a keby to tieklo cez skrinku kablov,tak by to kvapkalo si myslim priamo na koberec...ak by vas nieco napadlo,dajte vediet dakujem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže předchozí dedukce byla špatná, nakonec to šíbrem vůbec není. Při malém lijáčku mi nateklo (viz foto) jakoby z pod palubky (na místo kde je kolečko) a z toho doprostřed podlahy. Bohužel vše okolo bylo suché takže odkud tam nateklo nevím.

Při velké průtrži nenatekla ani kapka. Naprší jen někdy a to hodně. Teď jsem nechal vyměnit přední sklo, ale moc tomu nevěřím že to pomůže...

post-12106-0-51897200-1315919762_thumb.j

Nenapadá někoho kudy by se tam mohla odstat voda? Už si připadám jak *** když to někomu popisuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj mám problém po velkém dešti mi do auta nateklo kolem přední skla. Mám mokrou stropnici v šířce 3-4cm od sloupku ke sloupku. Na krajich to tolik mokré není ale zvětšuje se mokrost směrem ke středu, ke kapličce vnitř. osvětlení. Auto mám dva roky a nikdy se mi to nestalo ani v myčce. Jelikož jsme nenašel tady podné zateékaní kolem předního okna tak jsem založil toto. Nevíte čím by to mohlo být? Mám kombi + hagusy díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau ja mel po desti mokry tapacir v miste napojeni plastu A sloupku u ridice. Odmontoval jsem slunecni clonu stropni madlo vyhnul tapacir a narval tam hajzl papir po par dnech jezdeni a destu jsem podle vlhkeho hajzlpapiru lokalizoval misto kudy presne to do auta teklo. Hajzlpapirem jsem vyplnil celou levou stranu tapecu (kam jsem mel dosah po jeho vyhnuti) abych vedel kolik zdroju zatekani si se mnou hraje a taky ze ktereho smeru to tece. Nakonec to byl preruseny spoj lepidla celniho skla a karoserie, misto jsem zasilikonoval zevnitr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Mne zatekalo taky do kufru. Prava strana, tam jak jsou vydechy - odvetrani. Ted o vikendu jsem si montoval parkovaciho asistenta, a kdyz jsem sundal zadni naraznik, hned jsem videl, kde je problem. Kolem tech vetracich mrizek je zvenci ( smerem k narazniku ) penove tesneni. Ja ho mel cele potrhane a horni cast na jedne mrizce uplne chybela. Mrizky jsem vyndal, ocistil perchlorem a nalepil zpet na tesnici tmel v tube. Uvidime co to bude delat pri desti :)

Editováno: , autor: Jeniczek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdarec - při delším dešti pozoruju zatékání na koberec spolujezdce - dočetl sem se, že by mohla být špatně nalepená fólie pod tapecem. Bohužel tam žádnou nemám - dveře mám vytlumené, takže fólie neni. Mám naději na nějaké řešení, aniž bych musel rozpárat tlumení? Octavia 2002

20120725192007.jpg

Díky

Editováno: , autor: bartfox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím už nekdo vyřešil to zatekaní do auta zadníma dveřma , dejte vědet jsem bezradný dík.

Včera jsem rozdělal pravé zadní dveře (zatékání a mokrá guma nad prahem). Moc se mi nelíbil způsob uchycení polstrování.

Teklo mi to podobným způsobem jako na fotce od bartfox, jen s tím rozdílem, že on to má vpředu.

Ve spodní části dveří (spodní roh u sloupku) byla mezi oběma úchyty odtržená (nepřilepená) fólie. Fólii jsem přilepil a teď už jen musím počkat na slejvák abych se přesvědčil, že to bylo to pravé co způsobovalo zatékání.

Jinak ten co měl ten tapec sundanej přede mnou byl pěknej prasák a podle toho, že to auto vlastnila žena, bych to tipoval na "kvalitně" odvedenou práci v servisu...

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po včerejším lijáku je vše OK. Okolo dveří žádná voda, sucho. Řádné zalepení fólie ve dveřích 100% pomohlo.

Jen v kufru v pravé kapse se objevila voda. Kudy tam může zatékat, co zkontrolovat? (Auto stálo na místě, nejel jsem v tom dešti.)

Díky za rady.

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidět to právě není. Jenom když jsem šáhl na tapec na pravé straně.

Měl jsem tam papírovou krabici a ta natáhla vodu, tak jsem zjišťoval odkud...

Musím sundat celý tapec a kouknout. Zdá se mi na té pravé straně mírně nesrovnaný 5 dveře. Pod světlem malinko "nesedí" ...

Zkusím taky mrknout na to světlo.

Teď to zase vypadá, že bude pršet, tak se do toho nebudu hrabat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska sundal tapec, a nic podezřelého se nejevilo.

Pro jistotu jsem sundal pravou lampu a docela jsem se musel pobavit...

Ten "odborník" co to dával do kupy blbě nasadil plast pod světlem a tak to odléhalo od kastle, aby to vylepšil, tak pod světlo (ze strany od kufru) vrazil podložku a tak byl asi spokojen se svou prací.

Sundal jsem plast, vyčistil bordel, nasadil plast za všechny úchyty, přišrouboval lampu (samozřejmě bez podložky) a lícovalo to v pohodě.

Uvidíme co přinesou noví dešťové, ale myslím, že by to mohl být ten problém. Těsnění okolo kufru se zdá být OK, ale snad přes 3cm by se voda nevyvalila, navíc by zateklo přímo do kufru a ne za tu kapsu s košíkem. Jiná možnost kudy by se tam dostala voda jsem neobjevil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...