Přejít na obsah

Zatékaní do vozu


jiras

Doporučené příspěvky

Zdarec - při delším dešti pozoruju zatékání na koberec spolujezdce - dočetl sem se, že by mohla být špatně nalepená fólie pod tapecem. Bohužel tam žádnou nemám - dveře mám vytlumené, takže fólie neni. Mám naději na nějaké řešení, aniž bych musel rozpárat tlumení? Octavia 2002

20120725192007.jpg

Díky

Stejný problém, jen u řidiče...mám pod tapecem ten "filc"...byl hodně potrhanej, tak jsem ho co nejlíp slepil a pro jistotu nalepil pomocí obostranné pásky...a zatíká pořád, i když míň....už mě nenapadá níc...přitáhnout dveře na zámku = dveře jsou hrozně utopený, a stejně u pantů je vidět mokro, jak tam guma nedoléhá...vyměnit celý těsnění??????

Editováno: , autor: chose.sv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně chce to novou fólíí, dobře nalepit, nepřelepit takové odtokové kanálky ve spodním rantlu - až to sundáš a očistíš, pochopíš, dát pozor na průchody kabelů a táhel, ať jdou, pokud možno, pěkně zezdola na nahoru zevnitř ven, na fólii jsou nalepené takové stříšky, tak ať překryjí pěkně průchod.

Když toto uděláš pečlivě, budeš vědět na 100% procent, že tudy to už NEPOTEČE!!

Podle zákona schválnosti se Ti pak rozsype aspoň mikrospínač v zámku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... nakopí takový množství vody, že přeteče přes plech dveří, přes tapec dovnitř?

nedo to jen zavzlíná po kabelech jak se píše?

Nenakupí se tolik vody, ale ta voda stéká z okna na tuhle fólii a i přes malinkou dirku si cestu dovnitř najde. Voda po kabelech tolik vzlínat nebude, aby ti natekla dovnitř. To by bylo jen orosené.

@Wojnar:

Kua Ty mu přeješ věci... KDyž bude opatrnej tak to sundá jen zhora a poctivě dolepí. Problém je v tom potrhání!

Ale 1. Murphyho zákon zní jasně - Na počátku nebylo nic - i to se pokazilo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D

Píšu z vlastní zkušenosti :D

Nejdříve mi odešel zámek, rsp. mikrospínač. Ten jsem opravil známým způsobem a vše bylo OK. I fólie se dala dolepit, ostatně ve vrchních partiích to není tak kritické.

Pak se mi stala nemilá věc a bouchla do mně dodávka a zrušil mi dveře. Mechoš mi sehnal nové a přestrojil. Na dotaz na fólii mávnul rukou s tím, že použil původní a nalepil ji na oboustranku, že to bude dobré.

Fólii mám tu pěnovou, miralon, či co to je, a vím, že normálně ji už odlepit nejde, natož zpátky, takto zdevastovanou, přilepit obyč. oboustrankou. Nechtěl jsem se s ním hádat a pomyslel si svoje.

Samozřejmě přišel první déšť a voda v autě. Ani jsem nepřemýšlel a jel do Škodovky koupit novou fólii. Při rozebrání tapecu jsem měl jasno - Ta oboustranka hovno drží !

Po sundání staré, očištění ploch a nalepení nové mám klid.

No klid :( , začal mi opět blbnout mikrospínač v zámku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný problém, jen u řidiče...mám pod tapecem ten "filc"...byl hodně potrhanej, tak jsem ho co nejlíp slepil a pro jistotu nalepil pomocí obostranné pásky...a zatíká pořád, i když míň....už mě nenapadá níc...přitáhnout dveře na zámku = dveře jsou hrozně utopený, a stejně u pantů je vidět mokro, jak tam guma nedoléhá...vyměnit celý těsnění??????

:kol-47: Daj dole tapacir na vodicovej strane a chod do auto umyvarky. Ostan sediet v aute a baterkou sviet na dvere a hned uvidis kade to tecie dnu do auta. :kol-31::kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes při montáži tažného zařízení jsem objevil další možnou skulinu, kudy se voda může dostat do kufru v pravé části (kapsa). Je to pravděpodobnější než tím zadním světlem.

Oddělal jsem zadní plastový nárazník a hned mě bouchlo do očí nesprávné uložení těsnění okolo odvzdušňovacích otvorů.

Gumy jsem urovnal do výřezů a nasadil zpět. Uvidíme co další vydatné deště přinesou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.Tak vam nevim,pred casem jsem resil repraky v prednich dverich,chtel jsem tam dat podlozky kvuli lepsimu zvuku.Bylo mi receno ze ta folie ve dverich je tam na prd,ze kdyz se tam dostane voda vytece spodem,pry to rezonuje a vubec....Ale nevim jestli je to pravda.Nemuzu se dostat k tomu to rozebrat a skouknout.Neni tu nejaky zvukar....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Přidám se do diskuze. Už cca půl roku řeším zatékání do kufru. Koberce pak navlhnou a celý auto smrdí :-( Navíc se mi pak zamlžují okna v dešti. Měl jsem hadici na autě a kropil komplet kufr (je to O1 krátká). Bohužel bez výsledku- jen pár kapek někde od vrchu kufru, kam jsem se stejně nedostal a nevím odkud to šlo, ale nebyl to proud vody.... Mám mokro na středovém koberci, ale i krajní koberce. Měl jsem tam dírky od zesilovače v boku od minulého majitele - zapatlal jsem tmelem, ale nepomohlo to. Dotáhnul jsem zdaní lampy ale taky nic. Vodu tam mám po silném dešti. Stropní kanálky co vedou do kufru jsem profukoval kompresorem, nebyly ucpané. Už jsem z toho na prášky. Můžete někdo poradit co dál?post-74662-0-20215300-1346598703_thumb.jpost-74662-0-74690100-1346598735_thumb.jpost-74662-0-07328000-1346598770_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Řešení:

Hledal jsem příčinu zatékání do kufru u O1 sedan. Příčinou bylo povolené uchycení teleskopů. Zatékalo přes kulové uchyty držáků teleskopů zašroubovaných do karoserie. Stačilo jen dotáhnout. Případně namáznout barvou, .... pro trvanlivější opravu.

Snad jsem někomu pomohl při hledání  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...