Přejít na obsah

Zatékaní do vozu


jiras

Doporučené příspěvky

Je to přesně ve spoji těch dvou plastů, uprostřed. Odchlipuje se ten pravý díl ve směru jízdy, na hoře, jak je čelní sklo. Přes víkend udělám foto.

Zatím dík za snahu.

Taky to mám v tom rohu ochlíplé, ale pokud tam máš ten plast dobře zandaný a není zrovna průtrž marčen, tak by ti do auto tést nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele tak sem na to koukal,a i ten novej co jsem koupil a namontoval mě odstává :angry: je to divný,ale asi to budu muset podlepit,,ale v tom místě to nevadí že se to odchlípá protože aspoň u starýho modelu když to bude dosedat stejně to přeteče v tom místě všechno pod ten plast tím mřížkováním,ale je to nepěkné na novým plastu

post-25-1162108203.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuju radu. Po výměně pylového filtru topení se mi nepodařilo úplně perfektně zacvaknout pravý plast před čelním sklem. Všude lícuje, jen v místě kde se spojuje s levou částí plastu, tak se odchlipuje (uprostřed). :huh:

Tak tady je to foto. Asi jsem to ohl při výměně filtru topení.

Nebo se to nějak navzájem zahákne i s tou druhou poloviou plastu ?

post-25-1162411219.jpg

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nevíte někdo, jestli je normální, že po dešti se mě objeví voda u combi mezi zadním blatníkem s podběhem. Je tam sice vypoučtěcí zádka, ale zdá se mě to divný po každém dešti to vypouštět. Jedná se vždycky zhruba o 1 cm hladiny. Kdyby jste někdo poradil, kudy to tam teče a jak to odstranit, jestli to vůbec jde. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, jestli je normální, že po dešti se mě objeví voda u combi mezi zadním blatníkem s podběhem. Je tam sice vypoučtěcí zádka, ale zdá se mě to divný po každém dešti to vypouštět. Jedná se vždycky zhruba o 1 cm hladiny. Kdyby jste někdo poradil, kudy to tam teče a jak to odstranit, jestli to vůbec jde. Díky.

Zřejmě kolem světel. Já to tam mám taky občas vlhké. Ale vypouštěcí zádku tam nemám asi jí někdo vyndal takže je tam díra ven takže se voda nikde nedrží.

Zkus třeba něčím ošetřit to těsnění kolem světel. Tady máš návod jak ty světla sundat: http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/OctaviaSvetla.htm -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, jestli je normální, že po dešti se mě objeví voda u combi mezi zadním blatníkem s podběhem. Je tam sice vypoučtěcí zádka, ale zdá se mě to divný po každém dešti to vypouštět. Jedná se vždycky zhruba o 1 cm hladiny. Kdyby jste někdo poradil, kudy to tam teče a jak to odstranit, jestli to vůbec jde. Díky.

Zřejmě kolem světel. Já to tam mám taky občas vlhké. Ale vypouštěcí zádku tam nemám asi jí někdo vyndal takže je tam díra ven takže se voda nikde nedrží.

Zkus třeba něčím ošetřit to těsnění kolem světel. Tady máš návod jak ty světla sundat: http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/OctaviaSvetla.htm -_-

Díky za rychlou odpověď, už jsem myslel, že je to něco horšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Asi před půl rokem jsem si všiml že mi teče do auta ve dveřích (viz foto), myslel jsem že jsou špatný gumy, tak jsem je na straně řidiče vyměnil, ale při prvním dešti zase, mám podezření na tu gumu co je jen nahoře (je nalepena), ale nechce se mi ji zbytečně měnit, jestli to není tím, nevíte čím by to mohlo být?

post-25-1172938492.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve všech dveřích je to na stejném místě

je dost mozne ze ti to tecie cez dvere. pozri si tu foliu vo dverach. ked sa ti to znova objavi otvor dvere a pozri si ten falc dveri ktory je uz za tesnenim. ak by to pretekalo, budu dvere po obvode mokre. ja ich mam suche a vodu mam na tom istom mieste ako ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve všech dveřích je to na stejném místě

je dost mozne ze ti to tecie cez dvere. pozri si tu foliu vo dverach. ked sa ti to znova objavi otvor dvere a pozri si ten falc dveri ktory je uz za tesnenim. ak by to pretekalo, budu dvere po obvode mokre. ja ich mam suche a vodu mam na tom istom mieste ako ty.

Ty folie jsou dobrý, když jsem dával světýlka do dveří, tak jsem je dával nový, odpoledne pojedu na chalupu tak to zkusím polívat, jestli se něco neobjeví a dám vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve všech dveřích je to na stejném místě

je dost mozne ze ti to tecie cez dvere. pozri si tu foliu vo dverach. ked sa ti to znova objavi otvor dvere a pozri si ten falc dveri ktory je uz za tesnenim. ak by to pretekalo, budu dvere po obvode mokre. ja ich mam suche a vodu mam na tom istom mieste ako ty.

Můžeš mi nějak popsat ten falc na kterej se mám podívat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve všech dveřích je to na stejném místě

je dost mozne ze ti to tecie cez dvere. pozri si tu foliu vo dverach. ked sa ti to znova objavi otvor dvere a pozri si ten falc dveri ktory je uz za tesnenim. ak by to pretekalo, budu dvere po obvode mokre. ja ich mam suche a vodu mam na tom istom mieste ako ty.

Můžeš mi nějak popsat ten falc na kterej se mám podívat?

otvor dvere a je to ta horna cast, ktora sa taha dopredu a potom klesa k pantom. ak by to bolo tesnenim, tak to bude mokre, lebo ta voda by stekala dole na prah pod dverami. ako som uz spominal, moj pripad to nebol. mne tam vali voda cez vnutro dveri po tom mirelone rovno do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Asi před půl rokem jsem si všiml že mi teče do auta ve dveřích (viz foto), myslel jsem že jsou špatný gumy, tak jsem je na straně řidiče vyměnil, ale při prvním dešti zase, mám podezření na tu gumu co je jen nahoře (je nalepena), ale nechce se mi ji zbytečně měnit, jestli to není tím, nevíte čím by to mohlo být?

Tak to mam to stejne - presne tato mista. Po dani novejch folii uz ok jen predni dvere jeste, takze je asi prelepim - pouzivam oboustrannou izolacku.

post-25-1173249686_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zatéká někomu u řidiče? I když jezdím v teniskách tak mám mokro kolem opěrky nohy na podběhu a mokrý koberec pod gumovým koberečkem.  :(

zkontroluj si stav průchodky pro lanko/bowden otvírání kapoty, najdeš ji v místě pod rohem skla - pod tím dvoudílným plastovým krytem - musíš ale nejdřív sundat stěrače. Kastle je univerzální pro levo i pravostranné řízení, mě teklo stejným otvorem jakoby na nohy spolujezdce. Otvory jsou tam v rozích kastle vždy dva - jeden jakoby na boku kastle - ten je v pořádku, to je odtok vody od skla, voda odtud vyteče plastovým podběhem pod auto, druhý otvor - na vodorovné části je otvor osazen průchodkou a skrz ni vede ten bowden (na straně u řidiče), mrkni se na stav téhle průchodky, třeba je shrnutá,zpuchřelá nebo tak ... Já se takhle pídil po vodě pod kobercem u spolujezdce a zjistil jsem, že někdo, kdo stříkal dutiny, zapomněl jaksi na té spolujezdcově straně dát tu průchodku úplně a voda tak tekla přímo vedle kab.filtru do interiéru po filcu do celé pravé části (pod spolujezdce po filcu voda sákla až dozadu za jeho sedačku), přijít na tuhle blbost byla pěkná fuška a auto jsem vysoušel celý víkend, filcy jsem vyřezal ven podél střed.tunelu a vysušil zvlášť, koberec jsem jen zdvihnul ... Ve Škodovce mi prodali za 20,- Kč záslepku, kterou jsem tam nasadil do koupelnového bílého silikonu a je pokoj .... Tak na to mrkni, nenapadá mě jiné místo,kudy by Ti tam mohlo zatékat, otvor je v místěm které popisuješ, tedy nad opěrkou pro levou nohu v rohu nahoře,když rukou budou šmátrat po bowdenu,dojdeš až k ní. .... tak hodně štěstí a šikovné ruce .. :palec2::palec2:

Editováno: , autor: Mara53
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozno blbaaa otazka ale aky vyznam tam ma ta folia na dverach ved aj ked je porusenaa tak cez nu voda pretiect nemoze...

aj u mna ked dlhsie prsi tak mi pod dverami zostava voda a preteka do vnutra vrch mam suchy...ako keby to ta spodna gzma neprepustila von hm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zatéká někomu u řidiče? I když jezdím v teniskách tak mám mokro kolem opěrky nohy na podběhu a mokrý koberec pod gumovým koberečkem.  :(

zkontroluj si stav průchodky pro lanko/bowden otvírání kapoty, najdeš ji v místě pod rohem skla - pod tím dvoudílným plastovým krytem - musíš ale nejdřív sundat stěrače. Kastle je univerzální pro levo i pravostranné řízení, mě teklo stejným otvorem jakoby na nohy spolujezdce. Otvory jsou tam v rozích kastle vždy dva - jeden jakoby na boku kastle - ten je v pořádku, to je odtok vody od skla, voda odtud vyteče plastovým podběhem pod auto, druhý otvor - na vodorovné části je otvor osazen průchodkou a skrz ni vede ten bowden (na straně u řidiče), mrkni se na stav téhle průchodky, třeba je shrnutá,zpuchřelá nebo tak ... Já se takhle pídil po vodě pod kobercem u spolujezdce a zjistil jsem, že někdo, kdo stříkal dutiny, zapomněl jaksi na té spolujezdcově straně dát tu průchodku úplně a voda tak tekla přímo vedle kab.filtru do interiéru po filcu do celé pravé části (pod spolujezdce po filcu voda sákla až dozadu za jeho sedačku), přijít na tuhle blbost byla pěkná fuška a auto jsem vysoušel celý víkend, filcy jsem vyřezal ven podél střed.tunelu a vysušil zvlášť, koberec jsem jen zdvihnul ... Ve Škodovce mi prodali za 20,- Kč záslepku, kterou jsem tam nasadil do koupelnového bílého silikonu a je pokoj .... Tak na to mrkni, nenapadá mě jiné místo,kudy by Ti tam mohlo zatékat, otvor je v místěm které popisuješ, tedy nad opěrkou pro levou nohu v rohu nahoře,když rukou budou šmátrat po bowdenu,dojdeš až k ní. .... tak hodně štěstí a šikovné ruce .. :palec2::palec2:

:palec2: Měl jsi pravdu, průchodka byla vyskočená. Už je zpět a ještě pro jistotu "zalitá" silikonem.

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zatéká někomu u řidiče? I když jezdím v teniskách tak mám mokro kolem opěrky nohy na podběhu a mokrý koberec pod gumovým koberečkem.  :(

zkontroluj si stav průchodky pro lanko/bowden otvírání kapoty, najdeš ji v místě pod rohem skla - pod tím dvoudílným plastovým krytem - musíš ale nejdřív sundat stěrače. Kastle je univerzální pro levo i pravostranné řízení, mě teklo stejným otvorem jakoby na nohy spolujezdce. Otvory jsou tam v rozích kastle vždy dva - jeden jakoby na boku kastle - ten je v pořádku, to je odtok vody od skla, voda odtud vyteče plastovým podběhem pod auto, druhý otvor - na vodorovné části je otvor osazen průchodkou a skrz ni vede ten bowden (na straně u řidiče), mrkni se na stav téhle průchodky, třeba je shrnutá,zpuchřelá nebo tak ... Já se takhle pídil po vodě pod kobercem u spolujezdce a zjistil jsem, že někdo, kdo stříkal dutiny, zapomněl jaksi na té spolujezdcově straně dát tu průchodku úplně a voda tak tekla přímo vedle kab.filtru do interiéru po filcu do celé pravé části (pod spolujezdce po filcu voda sákla až dozadu za jeho sedačku), přijít na tuhle blbost byla pěkná fuška a auto jsem vysoušel celý víkend, filcy jsem vyřezal ven podél střed.tunelu a vysušil zvlášť, koberec jsem jen zdvihnul ... Ve Škodovce mi prodali za 20,- Kč záslepku, kterou jsem tam nasadil do koupelnového bílého silikonu a je pokoj .... Tak na to mrkni, nenapadá mě jiné místo,kudy by Ti tam mohlo zatékat, otvor je v místěm které popisuješ, tedy nad opěrkou pro levou nohu v rohu nahoře,když rukou budou šmátrat po bowdenu,dojdeš až k ní. .... tak hodně štěstí a šikovné ruce .. :palec2::palec2:

:palec2: Měl jsi pravdu, průchodka byla vyskočená. Už je zpět a ještě pro jistotu "zalitá" silikonem.

-_-

jsem rád, že jsem pomohl -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mne stále zateká spolujezdci. Po silnom nočnom dazdi mam vzdy ráno taku vacsiu louzicku na spolujazdcovej strane. a kvapká mi spod odkladacej skrinky u spolujazdca. Precistil som oddokovy kanalik, ten bol cisty, takze tým to nebolo. aj som zasilikonoval ten plast, co je nad filtrom od klímy. nic nepomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem koupil to těsnění, ale mám další problém, začalvjsemstrhávat to starý a zůstála mi na autě ta papírová páska a nechce se jí dolů, seškrabovat se mi ji nijek nechce a čím by se dala "rozpustit" mě nenapadá, nemáte s tím někdo skušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...