Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

No to právě nevím.....

ale řekl bych že na sedačky tapec atd to mít vliv nebude už se to nějakej ten pátek prodává a že by to nadělalo nějakou velkou paseku to už by se asi vědělo...

Asi to budu muset vyzkoušet, prej se to docela prodává...........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolik si uctovali, Jurasi ?

To bohuzel nevim, neb to jsou známí a měl jsem to v ceně. Ale ptal jsem se na to kdysi v Brně a tam, jestli si to dobře pamatuju, říkali cosi kolem 1000 včetně výměny filtru. Jinak filtr by se měl měnit vždycky, když se čistí klimatizace. A mě ho mění vždycky u garančky, tj. po 30tis, takže třeba vloni mi ho měnili 2x :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zeptam se jako lama.... co je mysleno tim stredovou schranku s vydechy? Ta co je u spolujezdce pod kastlikem ? Nebo stredove vydechy na palubce?

Rad bych se pustil do cisteni sam, protoze jiz po nekolikate nejsem s vysledkem ze servisu spokojen a tak hledam typy jak na to ...

Tak jsem dnesk koupil a pouzil dezinfekci klimatizace...koupil jsem myslim nejlepsi co se dalo tzn. od Wurthu. Cena 624 Kc s DPH.

Pouziti: Vypnuty motor. Demontovat stredovou schranku s vydechy zasunout hadicku co nejhloubeji do.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem rozdělal filtr klimatizace a docela jsem se zděsil co tam bylo bordelu (cca 7měsíců). Připadá mě, že vstupní síto pod oknem propustí dost lístečků apod.

Ještě než se pustím do čištění, zajímá mě jestli mám pěnu natlačit í do kanálu co vede na mezi sedadla (jumbo box). Podle všech dokumentací to vypadá, že nemá odtok kondenzátu.

A ta největší otázka je IMHO jestli při zapnutý nebo vypnutý klimatizaci :) Stačí projít diskuzi i návody výrobců a značně se to liší. Zajímalo by mě jestli je při vypnutém motoru vzduchový kanál průchozí či ho nějaká klapka blokuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už tři roky to čistím doma na několika autech různých značek. Ty spreje nejsou tak drahé (300,- Kč - 450,-, Kč) takže je tam většinou vyplácám na jedno auto jeden sprej + výměna filtru s aktivním uhlím. Jinak letos u mě byl známy s Xsarou, měl koupený tekutý sprej, a bylo to to nejhorší, co jsem kdy dělal, já používám převážně od Den Bravenu - řada Tectane, ten je pěnový, i pěkně voní, ale ten tekutý sajrajt, ve spreji zůstala ještě třetina, došel stlačený plyn a víc ani ťuk. Nehledě na to, že to prokapávalo z průduchů ve spodu auta, to se mi s pěnovým nikdy nestalo. Mimo to zlatá O1, na Fordu Focusu II se musí demontovat plynový pedál, ten je tam uchycený na zabití toho kdo to navrhoval a pak se dá teprvefiltr vytáhnout, U Xsary bylo po 12 měsících a 10 tis. Km na filtru tolik bordelu, že jsem se sám divil. Připadá mi to vcelku naprd, když je filtr umístěný až za ventilátorem, vždyť z motorové části by to šlo vyčistit a vyměnit kolikrát lépe a rychleji tak jak na O1.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, možná trochu od téma ale měřil jste někdo třeba nějakým teploměrem z čidlem kolik °C z klimatizace jde když jede naplno ?? Mě to dneska napadlo když jsem našel v garáži takový vpichový digitální teploměr, strčil jsem tu sondu do výdechu a pustil na "LO", slezlo to na nějakých 4,8°c, venku bylo 27,5...., to mi přijde celkem slušný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viewer: me to jednou zkouseli v servisu v ramci servisni prohlidky a po cca. 10 min zapnute klimy na max vykon mi teplomer v aute u vydechu nameril 3°C. Venku bylo asi 26°C Druhy teplomer umisteny uprosted kabiny mezi prednimy sedadly ve vysce ramen nameril po tech 10min teplotu 12°C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to loni po doplnění media a desinfekci měřiil u své O1 a ukázal mi teploměr cca 4°C, což je prý velice dobrý výsledek. Měřil jsem to jen u středových výdechů. Jinak jsem zrovna včera svému otci taky na O1 čistil klimu pěnovým přípravkem od Kentu a ten kdo tvrdí, že jeden přípravek mu stačí na 3-4 auta, tak buď pekně kecá, nebo to nedělá podle návodu. ;) Mi to vyšlo přesně na jedno auto! Ale jinak naprostá spokojenost s výsledkem. :palec2:

Editováno: , autor: Martin_TDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me ten Kent vydrzi na 1.5x az 2x, zalezi take co s tim cistis, me ten jeden spray vydrzi na jednu OII a jednu FI.

Co se tyka tech vydechu v Jumbo Boxu, tak ja jsem tam take trosku nastrikal.

Pri cisteni mam teda zapnu8ty motor a naplno pustenou klimu, plus pak na pul minuty poustim vnitrni cirkulaci.

Co se jeste tyka toho cisteni, ja teda vyndam pylovy filtr, nastrikam tam penu smerem od ventilatoru, dam zpet krytku a pustim klimu naplno. Co jsem ale cetl v navodu, tak by se mela ta pen take nastrikat primo do vdechu vzduchu...coz teda moc ani nevim kde na OII je :)

To MartinTdi ... hlavne ze jsi spokojen :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to nasávání toho vzduchu u octavie II je , když otevřeš kapotu a stojíš proti autu tak na levo když stáhneš tu těsnící gumu jak je ta plastová mrížka tak tam je to nasávání. Ale mřížka jde pouze přizvednout uplné odstranění je asi náročnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte kde je v kabině nasávání vzduchu klimy při vnitřní cirkulaci? Nějak to nedokážu identifikovat. Kdyby měl někdo foto..

A ještě otázka kde je odtok kondenzátu z výparníku klimy? Někdo prý do výparníku nastříká dezinfekci přímo výtokem. Dík

Editováno: , autor: dasbag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasavani vnitrniho okruhu jsou ty diry pod prihradkou spolujezdce viz treba tady > http://www.skodaoctavia.cz/FotkyVelkeO2/PrachovyFiltr.jpg

Nevíte kde je v kabině nasávání vzduchu klimy při vnitřní cirkulaci? Nějak to nedokážu identifikovat. Kdyby měl někdo foto..

A ještě otázka kde je odtok kondenzátu z výparníku klimy? Někdo prý do výparníku nastříká dezinfekci přímo výtokem. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...