Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

Já taky už několikátý rok "bojuju" se zbytkovým smradem (po zapnutí a vypnutí to krátce zasmrdí). Myslím si, že zdroj smradu je někde kudy odtéké kondenzát, ale neproudí tudy vzduch, takže se to tam špatně vysouší a tím pádem plesniví a smrdí. Takže mám v plánu nastříkat pěnu do klimatizace otvorem kterým odtéká kondenzát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ten sonax použil a nepomohlo to , jen to udělalo flek na stropě . Tak jsem zkusil pěnu a pomohlo , ale jen na rok . Letos zas . Dvakrát jsem použil klimu a nic . Po třetí po vypnutí klimy a vysoušení závan smradu . :kol-32:

Flek na stropě = a položil jsi Sonax na podlahu? To docela nechápu, když to fouká sotva půl metru do výšky :-(

 

Jinak je samozřejmé, že se musí klima čistit pravidelně (osobně na jaře) = to je jako se vším, když si nepřečteš návod a pak se nestačíš divit :-(

 

Před aplikací vyndám filtr (plastovou záslepku ale vrátit), aby to lépe proudilo a pak dám rovnou nový : MEYLE s aktivním uhlím (mohu nechat za 193,-Kč)

 

360_360_668673_2655554.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě odřezávají spodek fitru a vrátí ho na utěsnění záslepky. Takhle ale asi nemáš loužičku pod autem? Já vidím výhodu (i podle mechaniků co se zabývají klimou) v tom, narvat to přímo na výparník, ta dezinfekce tak i odtéka tudy kudy i kondenzát a vyčistí to, do průduchů se to dostane taky páč je samozřejmě puštěná recirkulace na max. Ten sprej zase vleze do celýho interiéru a dezinfikuje vše co tam je. Jednou sem to zkusil a dost, smrdělo to tam jak v drogerii dost dlouho :)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pasat   dal jsem ho před zadní sedadla na tunel :kol-32: . V návodu je jen , aby to nesmrdělo zapínat klimu aspoň 1 za měsíc na 5min . Jinak nic ? Takže sprej už né jen pěna .

Filtr bych bral za 193 , ale pošta 120 a je to 313 .

To už je jedno http://autokelly.cz/Catalog.aspx#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp8qMjTdQz5b5PiRx+odldKUXVyT9/8JqAQ6swe5iS6fZg7vsHMqpyEAjlRdOkz1IbT32zwVK2cs4f7EqsMBXVR+CkVpJl6B0CiupHWfh0wGdIdUY+QPWaI41Ogjnrt80Z0Jf//QaMjPREv6f/8WiMfj55KCnGv2v+jHRREmXl2sn

mám ho za 330 .

Editováno: , autor: hanesek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé okřídleného šípu,

já používal sprej od Wurthu. Již jsem to tady někde psal, ale po čase opět, hlavně v létě mírný zápach, hlavně, když to stálo na sluníčku. Nyní používám od Sonaxu čistič klimatizací antibakteriální a OK. A hlavně, když používám klinatizaci, tak cca 5. minut před ukončením jízdy ji vypínám a ventilátor pouštím na čtyřku, abych odstranil ze vnitřku vlhkost. Jo, a je to týden co jsem doplňoval klimu a vnitřek se čistil ozonem. Tak uvidíme. Radek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůže být výparník a topení paralelně (vedle sebe). Klapka by přepínala kudy má proudit vzduch. Vede mně k tomu to, že když vypnu klimu a zapnu topení, začne to topit skoro okamžitě. Kdyby bylo topení a výparník za sebou, tak by se vzduch napřed ochladil ve výparníku a pak ohřál v topení, takže by přepnutí muselo trvat déle. Obrázek by nebyl?

Paralelně nejsou, ale správně uvažuješ že je tam klapka. Ta klapka ale přepíná, zda půjde vzduch přes výměník topení, nebo kolem něj.

U starších škodovek šel vzduch přes výměník vždy. Teplotu reguloval kohout na potrubí s vodou. Proto byla reakce na povel od řidiče pomalá. Od Felicie dál už ale voda výměníkem proudí pořád a klapkou se přepíná kolik vzduchu jde přes výměník a  kolik mimo. Když přehodíš klapku že jde veškerý vzduch mimo, tak je výměník sice dál horký, ale do kabiny okamžitě proudí chladný vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten aerosol sprej od Sonaxu sem použil před měsícem. Udělal sem to tak, že sem ho strčil přímo před sání z interiéru. Dá se tam v poho dostat, kydž se oddělá ten boční kryt palubky. Vyndal sem ještě pylovej filtr, takže kompletně celá lahvička se v podstatě vyplnila rovnou na výpalrník a zbytek průduchů. Pomohlo to, ale už ten zápach zase cejtim. Nejvíc když někam dojedu, klimu vypnu a potom zapnu znovu. Za měsíc du na ozon, ať mam klid. Jinak kdo bydlí na severu čech, tak doporučuju : http://www.dezinfekceklimatizace.cz/ tohle je z mojí strany jediná věc, co to na zbytek sezóny s jistotou odstraní. Jen ta cena no :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten aerosol sprej od Sonaxu sem použil před měsícem. Udělal sem to tak, že sem ho strčil přímo před sání z interiéru. Dá se tam v poho dostat, kydž se oddělá ten boční kryt palubky. Vyndal sem ještě pylovej filtr, takže kompletně celá lahvička se v podstatě vyplnila rovnou na výpalrník a zbytek průduchů. Pomohlo to, ale už ten zápach zase cejtim. Nejvíc když někam dojedu, klimu vypnu a potom zapnu znovu. Za měsíc du na ozon, ať mam klid. Jinak kdo bydlí na severu čech, tak doporučuju : http://www.dezinfekceklimatizace.cz/ tohle je z mojí strany jediná věc, co to na zbytek sezóny s jistotou odstraní. Jen ta cena no :-(

mam to to same, ale u fabie.. za osledni 2 roky jsem čistil klimu4x!!!! ve 3 servisech a smrdi to furt, přesně jak popisuješ... asi pujdu taky na ozon, už nějak nevim co s tim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám bohužel špatné zkušenosti. Sprej vystříkanej úplně všude. Rozdělal jsem kvůli tomu i přední přihrádku, abych se dostal na výparník nejenom ze spodní části, ale i z horní a nepomohlo. Furt to lehce smrdí. Asi taky nakonec skončím na ozonu, protože to je více méně poslední reálná možnost. Rozdělávat celý výparník je nesmysl....

 

Smradu ZDAR! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v létě mám louži jako talíř - nedochlazuju, dojedu, vypnu motor, jdu od auta...přijdu nastartuju clima jede... žádné dochlazování, sušení ani podobné věci nedělám, celoročně jedu na AUTO 21°C a nic nesmrdí, pouze první 3 použití po zimě, kdy clima opravdu musí začít vyhřáté auto chladit je cítit lehký závan nějakého smradu, nechci říct desinfekce, ale prostě něco a dá se to fakt vydržet, žádný nevydržitelný smrad a cca po 4 minutách to je v pohodě a lehce to zamlží spodní část okna čelního, potom celou sezonu klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě klimoška nesmrdí, vloni jsem byl na vyčištění a plnění, prý min 2 roky mám klid, všechno bylo ok, dokonce prý jsem měl víc media než by mělo být. Mám ji z Němec tak šli asi cestou víc=líp, ale když Vás tak čtu neodolal jsem a koupil taky ten Sonax antibakteriál jako prevenci, tak to tam prdnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se bavil s klučinou, co dělá v servisu, kde čistí auta a Sonax sprej je prej na kule.... Používají Wurth, což je prý takový svinstvo, že to zabije i nemožný :D

Pak jsem se bavil s dalším človíčkem a ten mi říkal, ať si koupím z číny ozon, dá se sehnat za 3 tisíce a můžu to mít na dlouho......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...