Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

Jestli jsi koukal na můj návod (pár stran zpět) tak jsem fotil můj výparník po cca 250 000km

A dezinfekci jsem dělal poprvé po 10letech stáří vozu jen že mě napadlo se na výparník podívat a preventivně dezinfikovat...

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lucas - striekať to do výduchov je nezmysel , hlavne teda nie ten Wurth , je to dezinfekcia priamo na výparník ktorý je jediné vlhké miesto kde je pleseň a pachy , striekať do výduchov má možno trošku význam pri penových čističoch... osobne to nerobím , ničomu to nepomôže a poznám expertov ktorým odišli po tomto zásahu čidlá teploty 

...alebo tá dezifekcia zákazníkovi šplechne do ksixtu  :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta klima je pro mě fakt záhada. Já sem první majitel, mam nalítáno 90tis. Klimu čistim min 1x rok spíš tak ale 2x + filtr. Na výparník sem hodil okem tou dírou po filtru a vypadá čistě a stejně to každý jaro neskutečně smrdí ! Klimu dosušuju a hlavní dávka smradu je přesně při tom dosušování, nebo když climatronik dorovná teplotu a sníží výkon. V té chvíli asi ten kompresor taky někdy vypne... Sem zvědavej, až mi přijde ten sprej od Wurthu, tak to na ten výparník naperu asi celý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mne teraz tiez prvy krat, co mam auto, nechladila klima a na diagu ukazovalo nizky tlak klimy, alebo tak nejak. Isiel som na doplnenie a chalan hovoril, ze mi vobec nespina kompresor a po naplneni sa zistilo, ze nevysal nic, cize bola prazda.

Ako postupovat? Neries to a normalne vypni motor, ci je klima zapnuta, alebo nie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vypínání nehrozí nebezpečí (mechanického) poškození. Je ale dobrý zvyk vypnout klimatizaci pár minut před dojezdem, aby se vysušila vlhkost zkondenzovaná na výparníku a tím se omezil vznik plísní a zápachu. A taky není zdravé vystupovat z vychlazeného auta do venkovního horka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To dochlazování je podle mě jen částečně podložená pravda. Ja nedochlazuju co mám auto (mr2005) a výparník je OK. Pod autem vždycky louže (důležité - když není, je ucpaný odtok!) a klima mi nesmrdí (akorát když po zimně prvně opravdu zacne chladit na plno, tak to pár minut cítit je a pak celou sezónu je klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klima mi nesmrdí nikdy, vypínám ji pár km před dojezdem (pokud se nezastaví nečekaně :) ) hlavně kvůli zmíněnému vystupování z chládku do pařáku a rovnou se i dosuší. Taky ji pouštím i v zimě když to jde a v "chladnu" za deště. Plním jednou za dva roky a to chybí + - 170g. Zrovna dneska jeden kolega na parkovišti, taky O II, bečel jak mu to příšrně smrdí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...