Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

Návod, včetně fotodokumentace, jak vyčistit klimatizaci OII najdete ZDE.

 

 

 

 

 

Dobrý den. Kde přesně se nachází sání klima??? potřebuji provést dezinfekci.
Již jednou jsem se ptal, ale odpověď nepřichází.V návodu píšou, po dobu 10s.
sprej stříkat do sání klima,kde to je, to nevím. Díky.Pokud možno,prosím o
podrobnější popis.

Editováno: , autor: Pawouk
Doplněn odkaz na návod.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Kde přesně se nachází sání klima??? potřebuji provést dezinfekci.

Již jednou jsem se ptal, ale odpověď nepřichází.V návodu píšou, po dobu 10s.

sprej stříkat do sání klima,kde to je, to nevím. Díky.Pokud možno,prosím o

podrobnější popis.

Nevím proč zakládáš to samý téma jako máš už o pár řádků dole. :feve:

Měl sis napsat SZ na ty, kteří už klima čistili a to jsem ti napsal ten odkaz v tvém minulém tématu "Klima". :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Dobrý den. Kde přesně se nachází sání klima??? potřebuji provést dezinfekci.

Již jednou jsem se ptal, ale odpověď nepřichází.V návodu píšou, po dobu 10s.

sprej stříkat do sání klima,kde to je, to nevím. Díky.Pokud možno,prosím o

podrobnější popis.

Tvůj dotaz nevyvolal zrovna dramatický zájem kolegů.Zkusím ti pomoci alespoň částečně.Sání topení a klimatizace je před spolujezdcem pod plastovou mřížkou před předním sklem.Tvoje představa, že tam nastříkáš dezinfekci a je to, se mi moc nezdá.Na vstupu sání je prachový filtr a před spolujezdcem pod palubní deskou je ještě pilový filtr.Řekl bych, že je musíš oba demontovat-stejně je musíš dát nové-předpokládám, že dezinfekcí chceš odstranit zápach z ventilační soustavy.Filtry by držely zápach i nadále.V příloze je pár návodů na demontáž stěrače, mřížky atd. a přibližnou orientaci po tělese topení.

post-9991-1196096576_thumb.jpg

post-9991-1196096651_thumb.jpg

post-9991-1196096740_thumb.jpg

post-9991-1196096820_thumb.jpg

post-9991-1196096898_thumb.jpg

post-9991-1196096978_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Kde přesně se nachází sání klima??? potřebuji provést dezinfekci.

Již jednou jsem se ptal, ale odpověď nepřichází.V návodu píšou, po dobu 10s.

sprej stříkat do sání klima,kde to je, to nevím. Díky.Pokud možno,prosím o

podrobnější popis.

Tvůj dotaz nevyvolal zrovna dramatický zájem kolegů.Zkusím ti pomoci alespoň částečně.Sání topení a klimatizace je před spolujezdcem pod plastovou mřížkou před předním sklem.Tvoje představa, že tam nastříkáš dezinfekci a je to, se mi moc nezdá.Na vstupu sání je prachový filtr a před spolujezdcem pod palubní deskou je ještě pilový filtr.Řekl bych, že je musíš oba demontovat-stejně je musíš dát nové-předpokládám, že dezinfekcí chceš odstranit zápach z ventilační soustavy.Filtry by držely zápach i nadále.V příloze je pár návodů na demontáž stěrače, mřížky atd. a přibližnou orientaci po tělese topení.

Děkuji kolego / Rosta 1.8 / moc si mi pomohl. Ještě jsem se tě chtěl zeptat na ty technické příručky, máš je kompletní?

Pokud ne mám také nějaké.Budeš.li mít zájem dej vědět,porovnáme sbírku. RGB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Vyndat pyl.fitr,natočit motor,zapnout naplno klima,zasunout hadičku do prostoru pyl.fitru(nasměrovat jí směrem vlevo jako od ventilátoru) a stříkat po dobu cca 20sekund,po té nandat kryt pyl.fitru a nechat to 5.min.běžet z naplno puštěnou klima.....u toho je potřeba stáhnout si okna nebo otevřít dveře aby ta "vůně" z toho přípravku šla ven.Pak klima scela vypnu,dlouhou hadičku od čističe zastřčim do každého ofuku a stříkám+zaroveň tu hadičku vysunuju,pak to ještě nachvíly pustim nechám chvíly profoukat a je hotovo,nandám novej pyl.filtr a konec.

Takto to dělaj na Jarově,tam jsem to u těch mechaniků odkoukal a i si tam od nich kupuju přípravek co tam používaj(viz.obrázek)a max.spokojenost....navíc když to tam dáte ofiko na zakázku,tak vám naúčtujou celej tento přípravek a přitom toto balení bohatě vystačí na vyčištění klima u 3-4aut. ;) ....je to jednoduchá práce kterou musí zvládnout naprosto každej,tak proč sponzorovat ponky mechaniků.

post-12679-1209649355_thumb.jpg

Editováno: , autor: karlos3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stránky Kent jsou zde: http://www.kenteurope.com/uk/index.php

Jinak u AutoJarov to normálně prodávaj v příslušenství a asi i jinde v autopotřebách...Kent dělá i mazače,čističe,silikony atd. .....prostě vše co se autochemie týče.

Ty mechanici na Jarově řikaly že to je jeden z mála přípravků kterej doopravdy funguje,prý tam toho vyzkoušeli dost a hodně lidí se jim vrátilo že klima smrdí pořád a prý i ten origo škoda neměl moc velkej úspěch.....až tenhle Kent se jim osvědčil.

Můžu z vlastní zkušenosti potvrdit že funguje dobře,u aut to používám spíš preventivně,ale jednou nebo dvakrát mi u OII klima po zimě začala smrdět a po vyčištění už naprosto v pohodě...bez zatuchlého smradu. :palec2:

Editováno: , autor: karlos3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyndat pyl.fitr,natočit motor,zapnout naplno klima,zasunout hadičku do prostoru pyl.fitru(nasměrovat jí směrem vlevo jako od ventilátoru) a stříkat po dobu cca 20sekund,po té nandat kryt pyl.fitru a nechat to 5.min.běžet z naplno puštěnou klima.....u toho je potřeba stáhnout si okna nebo otevřít dveře aby ta "vůně" z toho přípravku šla ven.Pak klima scela vypnu,dlouhou hadičku od čističe zastřčim do každého ofuku a stříkám+zaroveň tu hadičku vysunuju,pak to ještě nachvíly pustim nechám chvíly profoukat a je hotovo,nandám novej pyl.filtr a konec.

Takto to dělaj na Jarově,tam jsem to u těch mechaniků odkoukal a i si tam od nich kupuju přípravek co tam používaj(viz.obrázek)a max.spokojenost....navíc když to tam dáte ofiko na zakázku,tak vám naúčtujou celej tento přípravek a přitom toto balení bohatě vystačí na vyčištění klima u 3-4aut. ;) ....je to jednoduchá práce kterou musí zvládnout naprosto každej,tak proč sponzorovat ponky mechaniků.

Super .... Diky muze to admin vypinovat ?? Myslim ze toto se hodi. Fakt diky moc sousede...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle ETKY existují dva druhy filtrační vložky do topení, nevíte jakou koupit? Jedna je tuším za 400 Kč a druhá za asi 650 Kč. Dík za radu.

Ten levnější je ten standartní...kup ten.

Ten dražší je nějakej ten uhlíkovej....ten jsem jednou měl a dost mi přidušoval ventilátor až mi začal pískat.

Můžeš koupit ten filtr od Mann+Hummel....origo filtry jsou této značky.....já je používám.

Tady je důkaz že orig.filtry jsou od firmy MANN+Hummel..(viz.obrázek krabice na vzduch.filtru)

post-12679-1209823331_thumb.jpg

Editováno: , autor: karlos3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Ten levnější je ten standartní...kup ten.

Ten dražší je nějakej ten uhlíkovej....ten jsem jednou měl a dost mi přidušoval ventilátor až mi začal pískat.

Můžeš koupit ten filtr od Mann+Hummel....origo filtry jsou této značky.....já je používám.

Tady je důkaz že orig.filtry jsou od firmy MANN+Hummel..(viz.obrázek krabice na vzduch.filtru)

Ked vozis v aute deti, kup radsej ten uhlikovy....cenovy rozdiel nieje az taky drasticky, aby si na nich usetril par korun.

add karlos3: si si isty, ze si ho nasadil spravnym smerom?? ja som zastanca len uhlikoveho (kedze na zadnom sedadle vozim dieta) a problem s tlakom ventilacie nemam ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, směr je důležitý, i leckterý autorizovaný servis s tím má problémy...viz. foto, myslel jsem, že vylítnu z kůže když jsem to při další výměně zjistil. Prý si mechanik spletl Fabii a Oktu :blbec:

A jinak si taky myslím, že se nevyplatí ty dvě ušetření stovky, uhlíkový je dobrý pro alergiky a na smrad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem ten uhlíkový, byl tam již z výroby, tak proč to měnit. Podle servisu jsou uhlíkové ve všech autech, která mají Climatronik.

mas to jedno, aj keby si nemal climatronik, odporucal by som ti uhlik, Je postaveny na inej baze ako ten klasicky, cenovy rozdiel je zanedbatelny a hlavne lepsie filtruje pelove castice. Samozrejme, pri predpoklade, ze mas klimatizaciu (a na jej korektne fungovanie musis mat zatvorene okna) je predpoklad, ze okna otvaras minimalne a cely pritok vzduchu je ze ventilator-filter.

Ono aj bez klimy kolkokrat sa ide viac ako 100, tak musis privriet okna, lebo je to hukot, v ktorom sa moc neda cestovat :(

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

vcera som bol na garancnej prehliadke, menili filtre a medzi nimi aj pelovy . Bol som zvedavy, aky filter tam dali (nakolko som zabudol prijimaciemu technikovi oznamit, ze tam chcem uhlik). Dnes som vybral filter, a bol tam zalozeny obycajny-pelovy. Takze nacupital som do Skoda, kupil uhlikovy za 530,- Sk a vymenil :palec2:

Rozdel medzi klsickym a uhlikovym vidiet na prvy pohlad, uhlik ma cierne flaky (akoby tenky cierny film), klasicky je cisto biely

Ked pridem cca o 19tej dom, tak prihodim foto

TJ: vyvracia to tvrdenie, ze uhliky dava Skoda standart do aut s climatronikom. Proste NIE, davaju sa tam klasicke pelove, len na vyziadanie tam daju uhlikove....

post-10527-1218464570_thumb.jpg

post-10527-1218464605_thumb.jpg

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca o 19tej dom, tak prihodim foto

TJ: vyvracia to tvrdenie, ze uhliky dava Skda standart do aut s climatronikom. Proste NIE, davaju sa tam klasicke pelove, len na vyziadanie tam daju uhlikove....

Zalezi od servisu. Niekde davaju niekde nie. Ja som dal tiez pelovy, ten ma vsak jednu nevyhodu. Ked je velke vlhko napr. na jesen tak sa nasaje tekutinou a potom fakt ide tazsie vzduch. Inac spokojnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Na stránke Škody k novej OII píšu o nejakom novom filtri ku klime, je to taky ako sa stále používa alebo je to niečo nové? :help:

S klimatizací je navíc standardně montován i kombifiltr (kombinace pylového a prachového filtru s aktivním uhlím), který se stará o čistotu vzduchu přiváděného do interiéru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...