Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Tak jsem dnesk koupil a pouzil dezinfekci klimatizace...koupil jsem myslim nejlepsi co se dalo tzn. od Wurthu. Cena 624 Kc s DPH.

Pouziti: Vypnuty motor. Demontovat stredovou schranku s vydechy zasunout hadicku co nejhloubeji do jednoho vedeni a nechat sprej pusobit asi 20s na vyparnik, potom pomalu povytahovat...dokoncit a vytahnout hadicku...vratit schranku a zasunout hadicku do leveho vydechu u ridice a nechat sprej pusobit a pomalu vysunovat hadicku. To same u spolujezdce. Nechat pusobit cca 1 hodinu, otevrit dvere nebo zasunout okynka, aby auto mohlo provetravat.

Po hodine nastartovat, pustit ventilator na plno a nechat provetrat cca 10 minut. Hotovo.

Tento postup mi rekli primo na prodejne Wurth. Nedelat za behu klimatizace, protoze hrozi vzniceni (horlavina).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.T. Jo, ma se to delat presne tak jak pises. :) Prave nevim jestli mam taky prefiltrovat R134a ;)

Mischicka: Staci kdyz si koupis tenhle sprej a udelas doma sam. Nabizi ho i ve Skodovce za 900-1000 Kč... :)

Jak casto menite pracho. & pylovy filtr?? Ja ted po 2,5 letech...ale docela jsem se zarazil jestli jsem koupil uhlikovy. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja jsem shanel to co doporucoval Karlos, vyrobky od Kenta. Nasel jsem tady vyhradniho distributora a vyjde jedna ta lahev na 390Kc... kdyz se to veme ve velkem. Takze pokud by mel nekdo zajem budu mit k dispozici 14 techto sprayu za tech 390 + postovne pokud to bude nekde z ruky :)

Ucinky jsou skvele, odebira to od nich take servis Skoda tady v Brne a nema to chybu a jeste ke vsemu to neni horlave :smich: :smich:

Hodim to jeste do inzeratu.

Editováno: , autor: Bladik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnesk koupil a pouzil dezinfekci klimatizace...koupil jsem myslim nejlepsi co se dalo tzn. od Wurthu. Cena 624 Kc s DPH.

Pouziti: Vypnuty motor. Demontovat stredovou schranku s vydechy zasunout hadicku co nejhloubeji do jednoho vedeni a nechat sprej pusobit asi 20s na vyparnik, potom pomalu povytahovat...dokoncit a vytahnout hadicku...vratit schranku a zasunout hadicku do leveho vydechu u ridice a nechat sprej pusobit a pomalu vysunovat hadicku. To same u spolujezdce. Nechat pusobit cca 1 hodinu, otevrit dvere nebo zasunout okynka, aby auto mohlo provetravat.

Po hodine nastartovat, pustit ventilator na plno a nechat provetrat cca 10 minut. Hotovo.

Tento postup mi rekli primo na prodejne Wurth. Nedelat za behu klimatizace, protoze hrozi vzniceni (horlavina).

Mam O II krátce a s čištěním po zimě nemám zkušenosti ale jak uvádíš tak tou hadičkou se přes ofuky ve voze dostaneš až k vyparníku?Po zimě to je celkem síla co z toho jde za vzduch.Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny, ta hadicka je v celku dlouha. Ja jsem jeste i sundal tu stredovou schranku abych se dostal co nejbliz. Nebo to muzes udelat jeste tak, ze vyndas pylovy filtr a nastrikas to tudy.

Jo, to mi povidej. Ano to taky chce vymenit i filtr aspon tak za 1 rok. (max. 2, po dvou uz to pekne smrdi) <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se chtěl zeptat, nemáte někdo zkušenosti s "CRC Airco kleen" ten je ještě jednoduší nastavíte klimu na HI, vnitřní recirkulace naplno všechny otvory pak odjistíte sprej a dáte mezi sedadla zabouchnete a díváte se jak to v autě "dýmý" nasává vzduch dezinfikuje a následně vyvětráte a je hotovo.

Zkoušel jste to někdo?? Jaký byl výsledek asi to bude horší než hadička, ale líbí se mi to. Je to triviálně jednoduchý.....

Vím že firma CRC snad dělá kvalitu.. ale zajímalo by mě jak je to s tímhle.

Kód produktu je CRC 214109.

Prodává to ELIT třeba a můžu to sehnat za 150,-Kč včetně DPH.....

Honza

Editováno: , autor: Jan155
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se chtěl zeptat, nemáte někdo zkušenosti s "CRC Airco kleen" ten je ještě jednoduší nastavíte klimu na HI, vnitřní recirkulace naplno všechny otvory pak odjistíte sprej a dáte mezi sedadla zabouchnete a díváte se jak to v autě "dýmý" nasává vzduch dezinfikuje a následně vyvětráte a je hotovo.

Zkoušel jste to někdo?? Jaký byl výsledek asi to bude horší než hadička, ale líbí se mi to. Je to triviálně jednoduchý.....

Vím že firma CRC snad dělá kvalitu.. ale zajímalo by mě jak je to s tímhle.

Kód produktu je CRC 214109.

Prodává to ELIT třeba a můžu to sehnat za 150,-Kč včetně DPH.....

Honza

Tak to je docela"brutální" co na to interiér-sedačky..tapec....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doma to je sice levnější, ale "jen" si natříkáš desinfekční sprej do průduchů......ale v servisu zkontrolujou i natlakování a mohou zjistit i případné úniky....to doma nelze.....

U rok stareho auta neocekavam uniky ci maly tlak...to si dam zkontrolovat jednou za tri roky a hlavne uplne nekde jinde a ne ve Skoda servise kde si za to uctujou nesmyslne ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děláš dobře :-) , já to plánuju taky tento týden,protože druhá civilizace začíná dávat najevo,že se usadila v mém ventilačním potrubí :smich:

Přesně tak. Medium si doma sám nedoplním, takže když už, tak ať to udělají odborníci, poloviční řešení nemá cenu.

U rok stareho auta neocekavam uniky ci maly tlak...to si dam zkontrolovat jednou za tri roky a hlavne uplne nekde jinde a ne ve Skoda servise kde si za to uctujou nesmyslne ceny.

A taky nejedu do škodovky, ale do Barum servisu, kde mi mezitím udělají kola, autorizáky škody nepodporuju :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...