Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Dal som precistit klimu, nebol som pri tom, len potom to strasne smrdelo po cpavku. Ze by nejaky cpavkovy sprey ? Je pravda, ze ten kysly zapach sa odstranil, ale neviem, ci aj ostatni to pozoruju, ked sa po jazde vypne klima, tak do auta ako keby siel taky vlhky vzduch. Preto ked uz vchadzam do nasej ulice vypnem klimu a otvorim okno, aby sa to nejako vyvetralo. Neviem ale, ci to je spravne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

sice je tohle téma už skoro rok starý, ale narazil jsem tady na pár otázek ohledně filtrů, díval jsem se do dílenské příručky a tam je psáno jen o pylovém a prachovém filtru v 1 a ten se nachází pod nohama spolujezdce, žádný druhý by tam podle té příručky být neměl a to jak u climaticu tak ani u climartonicu. Jestli se pletu tak mě opravte.

tady ten čistič klimaztizace od Sonaxu vypadá celkem zajímavě http://www.oleje-shop.cz/product/sonax-cistic-klimatizace-antibakterialni

Editováno: , autor: jirka mz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jirka mz -- ten Sonax je poměrně levný a mě to pomohlo--uvidím na jak dlouho.

Jinak pokud by někoho zajímalo to čištění ultrazvukem ---tak v síti Bestdrive je to 800kč za to čištěni, 500kč za vyčištění media + něco za doplnění + nový filtr. Takže tohle bude asi ten důvod proč většina z nás experimentuje se spreji různých značek.

Ale fakt je ten že nám loni vyčistily ultrazvukem služebního superba a pořád je to na výbornou! (po roku najeto přes 80tisíc)Sám technik říkal že jednou za dva ,tři roky to chce ultrazvuk a mezi tím ty spreje můžou docela fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý rok nechávám klimu vyčistit v servisu pomocí ultrazvukového čističe. Když sednu do auta tak sice nesmrdí, ale čas od času (je to asi závislé na poměru míchání vzduchu z radiátoru a výparníku) začne klima smrdět. Je to takový ten typický zápach nevyčištěné klimatizace. Minulý rok jsem to nevydržel a během léta klimu ještě jednou vyčistil pomocí pěnového spreje Wurth ale to pomohlo také jen na pár dní. Už nevím co s tím. Filtr měním 2x ročně, čištění také 2x ročně a k tomu někdy ještě sprejem. Vždy to má účinek jen na pár dní. Ale když přijedu do servisu, pustím klimu na plný výkon, topení na plný výkon a nic. Nesmrdí. Co a jak lze ještě vyčistit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechej odsát staré chladivo a dát si kompletně nové, a před dojezdem klimu vypínej aby "doběhla" tím se stihne vysrážet veškerá voda a nebude v systému zustávat voda a vlhkost. když bude v systému zustávat voda = vlhkost = plísně = smrad. veškeré ty různé spreje a dezinfekce sice pomáhají ale ne napořád.

Vím že mi teď bude hodně lidí argumentovat že klimu mají zapnutou stále a nikdy jí nevypínají a nikdy ji nic nesmrdělo al takhle to prostě je :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a zeptam se, kdyz stojis na miste se zapnutou klimou, mas pak pod autem louzicku vody? Protoze muzes mit ucpany odtok a ta vysrazena voda se tam pak zbytecne drzi, smrdi a kazi :)

A kdyby si mel ten vyparnik uz hodne bleee :D nejaka desinfekce ti nepomuze, pak jedine rozebrat a poradne vycistit primo a nebo vymena :kol-32:

Jinak Adleros ma pravdu ;) chce to nechat chvilku vysusit vzduchem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladivo v klime je vymenene tohle jaro. Louzicka pod autem byva. V jakych mistech je odtok klimy? Napadlo me do toho odtoku nacpat hadicku od cisticiho spreje a vycistit vyparnik timto zpusobem. Auto mam dva roky a smrdi od zacatku :-( Klimu pravidelne vypinam pred dojezdem domu, ale nepomaha. Vyparnik musi by skutecne hodne "zadelany".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adleros má pravdu, souhlasím, nechávat před dojezdem vyfoukat. od té doby mám pokoj se smradem. V autě před tímto jsem to nedělal a po roce to začalo neskutečně smrdět....Teď používím klimu opravdu jen když to už nutně potřebuju, kolikrát jezdím s otevřenými okny. Mě také pak pobolívává v krku z těch rozdílů teplot....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím Vás,

mám prosím problém se smradem po vypnutí klimatizace - větrání na ECO mód. Během zapunté klimatizace smrad není. Smrad se vyskytuje pouze při zapnutém ECO, nebo při úplně vypnutém větrání.

Provedeno:

Sprej sonax v interiéru při zapnuté klimě a vnitřní cirkulaci.

Vyměněn pylový filtr.

Vysátá, zdezinfikovaná a doplněná náplň do klimy.

Nyní hodinové čištění (nejsilnější) ozonem v servise.

Stále smrdí. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už bude bordel na výparníku, je to prej pěkná rozdělávka. Já tohle měl na jedničkové oktávě, když jsem jezdil stále na zapnuté AUTO s klimou. Pak to po roce začalo smrdět a i přes čištění jsem se toho nezbavil. Resp. zbavil prodejem auta :D

Výrobce v návodu doporučuje jezdit na automatiku, ale nedělá to dobrotu. Já osobně klimu zapínám jen opravdu v nutných případech, jinak jezdím bez ní na stažené okno. A když je zapnutá, tak před koncem nechám 10min vyfoukat na bez AC (u starého systému ECO). A nesmrdí ani omylem :)

Ona klima také není nic zdravého a pokud není venku víc jak 25, tak ji nezapínám.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevedel som uz ako si pomoct. Vypinal som klimu 5 minut pred prichodom do ciela a stale to smrdelo, otvaral som okno, stale bolo zle. Tak som to robil tak, ze som klimu 5 minut pred cielom vypol, ale ventilator som pustil najsilnejsie. Neviem, ci vzduch sa vtedy prehana aj cez klimu, ale po case to prestalo smrdiet. A teraz mam dojem, ze to co tam zostavalo, tie zbytky, neviem coho, tie akoby sa vyfukali. Mozno sa mylim, ale nateraz sa mi to zda dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Když jsem měl ještě jedničkovou octu, tak sem jí nechal vyčistit ultrazvukovou parou od Wurthu za 700 a se smradem sem měl nadobro pokoj. Byl sem s tim opravdu strašně spokojen. Teď sem si koupil 2 roky starou octu s 20tis najeto a když zapnu klimu, tak první minutu cejtim chemii a trochu ponožky :-D Tak sem to tou parou nechal taky vyčistit, ale výsledek 0. Smrdí to pořád stejně :-( u Tý první octy bylo krásně vidět, jak sáním u  spolujezdece (u nohou) se ta pára nasává a ofukama de ven. U nový octy mi přijde, že se při recirkulaci ta pára vůbec nenasávala. Nevíte, jestli octa 2 FL nemá to sání někde jinde ? V návodu to neni a nikde sem to nenašel :-( Mam climatronika a vim, jak fungujou ty 2 módy, ale i když mam danou manuálně rec.tak mi přijde, že se ten vzduch pod tim kastlikem spolujezdce nesaje a že to tahá někde jinde....díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Taky přispěju svou troškou do mlýna. Téměř rok a půl jsem bojoval se smradem z klimy. Fakt ocet..nešlo v autě vydržet. Nepomohly žádné z preferovaných sprejů (a to ani čištění 3x po sobě), vyfoukávání výparníku 10min před ukončením jízdy, nic. Začal jsem se pomalu smiřovat s rozděláním palubky a vyčištění samotného výparníku ručně. Nedávno (cca 2 měsíce zpět) jsem objevil v blízkosti bydliště čištění ultrazvukem cena 300-400,- Kč pro O2..po prvním vyčištění to bylo o 100% lepší - z klimy vytekl nehorázný zelený hnus, ale pořád to bylo trochu cítit. Po týdnu jsem tam zajel znovu, znovu vyčistil a od té doby mám naprostý klid a žádný smrad (ani když bylo 38C ve stínu)..samozřejmě před dojetím vždy vysuším klimu..třeba to taky někomu pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hanesek>> odtok tam samozřejmě je, ale taky to můžeš mít ucpaný humusem pokud ti po vypnutí klimi nedělá loužičku. Jestli ale vypínáš před dojezdem tak tam nemůže být. Btw to vypnutí před dojezdem je zdravé nejen pro klimu :kol-31:

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A prozradíš, kde teda ten výtok je? Mě teče voda jakoby z pod plastového krytu na pravé straně za předním kolem. Ten jsem ještě nesundával, vždycky když mám auto zvedlé tak na to zapomenu... Jinak já používám desinfekci od Würtha a to se mi osvědčilo nejvíc. Po těch  pěnách to vydrželo daleko míň. Stejně je to zajímavé, známý má 4 roky starou Kiu Ceed a klima mu nesmrdí ani když to nenechává vysoušet, ani filtr neměnil a klima je furt ok ... Jinak věřím, že ten uv čistič bude nejlepší, ale nevím, že by ho v mém okolí nějaký servis měl...

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hanesek>> To že smrdí když jí vypneš a vysušuješ je známka toho že už je výparník zarostlej humusem.

179>>Když odendáš u spolujezdce bočnici středovýho tunelu a odklopíš koberec tak je tam hadička. Jeden konec je napíchlej do odtoku od výparníku a druhej do tunelu kastle odkud to teče ven. Pokud ti teče tak je to OK. Jak sem psal, ještě mi to nikdy nesmrdělo a pokaždý se mi taky nepodaří dosušit, někdy je prostě třeba zastavit. Známýmu u pažouta smrděla po 3letech a už to taky nechladilo páč byl téměř bez chladiva. Dezinfekci dělám tím co zrovna koupím, podle mě to jsou všechno stejný šmejdi :D

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...