Přejít na obsah

Zmizel klínový řemen


Maroš

Doporučené příspěvky

Ahoj po dvouměsíční odstávce jsem zjistil ,že na mé O1 TDI 81kw začal na volnoběh pískat klíńák. 2 dny jsem na to kašlal a dneska jedu po dálnici asi 150 a najednou se mi rozsvítí dobíjení- jedu dál a při zatáčení nejde servo. Dojel jsem domů - asi 50 km.( nad 2500 ot měl motor divnej zvuk). Normálně jsem zaparkoval otevřel haubnu a koukam -chybí klíńák.Chvíli jsem hledal aspoń jeho trosky , ale nikde nic. Je to normální?? A je složité ho v domácích podmínkách nahradit( asi nikam nedojedu) ?? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj po dvouměsíční odstávce jsem zjistil ,že na mé O1 TDI 81kw začal na volnoběh pískat klíńák. 2 dny jsem na to kašlal a dneska jedu po dálnici asi 150 a najednou se mi rozsvítí dobíjení- jedu dál a při zatáčení nejde servo. Dojel jsem domů - asi 50 km.( nad 2500 ot měl motor divnej zvuk). Normálně jsem zaparkoval otevřel haubnu a koukam -chybí klíńák.Chvíli jsem hledal aspoń jeho trosky , ale nikde nic. Je to normální?? A je složité ho v domácích podmínkách nahradit( asi nikam nedojedu) ?? Dík

co nepřivaříš to ti ukradnou, chajzly jedni :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj po dvouměsíční odstávce jsem zjistil ,že na mé O1 TDI 81kw začal na volnoběh pískat klíńák. 2 dny jsem na to kašlal a dneska jedu po dálnici asi 150 a najednou se mi rozsvítí dobíjení- jedu dál a při zatáčení nejde servo. Dojel jsem domů - asi 50 km.( nad 2500 ot měl motor divnej zvuk). Normálně jsem zaparkoval otevřel haubnu a koukam -chybí klíńák.Chvíli jsem hledal aspoń jeho trosky , ale nikde nic. Je to normální?? A je složité ho v domácích podmínkách nahradit( asi nikam nedojedu) ?? Dík

Kupit novy klinovy remen nahodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde taky o to proč spadnul.Jestli byl v háji nebo je v háji kladka a nebo třeba řemenice na altíku :feve:

Přesně tak, jde o to proč "zmizel". Třeba se kousnul altík nebo kladka, takže bych zkusil protočit rukou všechny řemenice a případně opravit a dát novej řemen, je to práce na deset minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

to já si říkal že do rozvodů vydrží a ejhle. Dopoledně mě probudí telefon na chalupě a do tří odpoledne že musím být v Brně. Sednu do toho nastartuju jdu škrábat okna,najednou pecka auto se zachvělo a dosti napuchřelý řemínek se trhl. Ihned skočim do druhýho auta, stihl sem to jakž takž že mi v sobotu nezavřeli. Ale výměna na 10 minut možná tak u benzína. Mě to trvalo hodinu a to sem kmital jako nikdy. Rychle na dílnu,zaplať pánbůh že mám jámu. Kolo dolu,plast.podběh,spodní boční plast,hadičky od fitru,to sání od IC a pak i světlo abych dostal zpět tu sponku na kterou samozřejmě nemám správný kleště. V 11 sem koupil řemen a v jednu už sem vyrážel a stihnul to přesně.

Editováno: , autor: dadaoct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to já si říkal že do rozvodů vydrží a ejhle. Dopoledně mě probudí telefon na chalupě a do tří odpoledne že musím být v Brně. Sednu do toho nastartuju jdu škrábat okna,najednou pecka auto se zachvělo a dosti napuchřelý řemínek se trhl. Ihned skočim do druhýho auta, stihl sem to jakž takž že mi v sobotu nezavřeli. Ale výměna na 10 minut možná tak u benzína. Mě to trvalo hodinu a to sem kmital jako nikdy. Rychle na dílnu,zaplať pánbůh že mám jámu. Kolo dolu,plast.podběh,spodní boční plast,hadičky od fitru,to sání od IC a pak i světlo abych dostal zpět tu sponku na kterou samozřejmě nemám správný kleště. V 11 sem koupil řemen a v jednu už sem vyrážel a stihnul to přesně.

To jo u benzínu je to pohoda ale TDI to je náročnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jste měli pravdu zmizela taky řemenice z alternátoru.Nevíte kolik samotná stojí a kde ji seženu ?-Hradec K. Akorát ta práce na 10min? musel jsem rozdělat sání,pal.fitrl vyndat světlo atd...

No ale řemenice je věc jedna ta stojí origo asi 1800 + pár korun něco kolem 100,- podložka pod to ale jestli není zkur...á ta hruška co na ní ta řemenice je , protože většinou to bylo na sračku a muselo to jít i s altem :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...