Přejít na obsah

Posilovač řízení (servo) - teče olej


Honza TDi

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Ahoj, teče mi hydraulický čerpadlo posilovače řízení. Mám to vyndaný rozebraný a chci tam vyměnit gufero. Je tam gufero rozměru 17x29,9x7 , což není normalizovanej rozměr a nevím, kde něco takovýho koupit. Nemáte s tím zkušenost, nesháněl jste takový gufero někdo? Předem dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Ahoj, teče mi hydraulický čerpadlo posilovače řízení. Mám to vyndaný rozebraný a chci tam vyměnit gufero. Je tam gufero rozměru 17x29,9x7 , což není normalizovanej rozměr a nevím, kde něco takovýho koupit. Nemáte s tím zkušenost, nesháněl jste takový gufero někdo? Předem dík!

http://www.rubena.cz/

Tady se hodne gum. dilu - pro Skoda .a.s. shanel jsem neco, ale nebylo to prodejny i kdyz se to tam vyrabelo. Tak se poptej a mrkni na rozmery

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Ahojte,chci se zeptat zda je možný někde nechat opravit servo řízení.Začal mě z něho utíkat olej,nejspíš kolem nějakého gufera.Jde to vůbec rozdělat a vyměnit nebo se to musí koupit nový :feve: Díky

Mě měnili servo na služební octavii a stálo to asi 25 tis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dotaz: jak je to s olejem v servu ten se nemění? V knihách jsem nic nenašel. Že by se neměnil?

Příklad: v manuál. převodovce je dle výrobce doživotní náplň oleje, ale jak jsem tady vyčetl tak už ho pár lidí měnilo. I já měnil po 120tkm.

Jak je to s tím servem?

Měnil jste někdo v servu olej?

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj všem!

Mám dotaz ohledně úbytku oleje v servu u oktávky 1.9 66 kW, r.v. 1997. Před týdnem mi začalo šeredně vrzat řízení, bylo evidentní, že se jedná o posilovač. Kouknul jsem do nádobky s hydraulickým olejem a byla dost pod minimem. Koupil jsem tedy olej do posilovačů 1l za 260 a nalil. Stačilo trošku a opět jsem byl na ryskách. Po týdnu ale opět podobná situace. Takže jsem tam dneska nakouknul co se děje a zjistil jsem že levá manžeta na tyči řízení posilovače je od oleje...takže to někde teče do té manžety. Co s tím? Ubývá to relativně pomalu, takže přemýšlím zda se mi nevyplatí spíš kupovat obyčejný hydraulický olej (70 kč/l na benzině) a jednou za týden to dolít než to dávat měnit? Co si myslíte o téhle závadě, má někdo zkušenosti? Kolik stojí případná oprava?

Díky za info!

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Ahoj všem!

Mám dotaz ohledně úbytku oleje v servu u oktávky 1.9 66 kW, r.v. 1997. Před týdnem mi začalo šeredně vrzat řízení, bylo evidentní, že se jedná o posilovač. Kouknul jsem do nádobky s hydraulickým olejem a byla dost pod minimem. Koupil jsem tedy olej do posilovačů 1l za 260 a nalil. Stačilo trošku a opět jsem byl na ryskách. Po týdnu ale opět podobná situace. Takže jsem tam dneska nakouknul co se děje a zjistil jsem že levá manžeta na tyči řízení posilovače je od oleje...takže to někde teče do té manžety. Co s tím? Ubývá to relativně pomalu, takže přemýšlím zda se mi nevyplatí spíš kupovat obyčejný hydraulický olej (70 kč/l na benzině) a jednou za týden to dolít než to dávat měnit? Co si myslíte o téhle závadě, má někdo zkušenosti? Kolik stojí případná oprava?

Díky za info!

Jirka

No odpoji to od trubek, povolu sroub k rizeni, vytahnou cepy rizeni a povelej cele hreben. rizeni a vytahnou jednou stranou cele ven. Pak se povoli ridici tyc, prachovka dolu a tak dale

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm, to se zdá jako celkem moc práce:( Asi bych to těžko jako amatér zvládnul sám co... zkusím se poptat v servisu jak by to viděli. Stejně se musím někde stavit a nechat svařit vejfuk... Kdyby ještě někdo měl nějakou zkušenost s tekoucím servem, tak budu rád.

Díky.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
hmmm, to se zdá jako celkem moc práce:( Asi bych to těžko jako amatér zvládnul sám co... zkusím se poptat v servisu jak by to viděli. Stejně se musím někde stavit a nechat svařit vejfuk... Kdyby ještě někdo měl nějakou zkušenost s tekoucím servem, tak budu rád.

Díky.

Jirka

Tady u nas v Náchode je firma co dela gufera primo i do Skodovky - mozna tam najdes podobne ci stejne rozmery, ale ne od prodejce Skody ale Rubena :)

http://www.rubena.cz/Default.asp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ja stejny problem resil asi pred 3 mesicema...vsude mi rekli ze se to neda opravit, mesic sem doleval olej ale stale se to zhorsovalo (zalezelo taky na rezimu mesto/dalnice) a sehnal sem rizeni na vrakaci za 2500...musis ho akorat prohlednout, jestli funguje a nekdo Ti ho tam da...ja sem spokojen, zadny problem od Te doby...tezke je sehnat levne a dobre. Nekde mi rekli i bura za rizeni, to sem jim chtel tukat na celo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo, tak to neni potěšující, že se to bude zhoršovat:(

Bohužel vrakáč tady v dosahu znám jenom jeden (Mladá Boleslav - Hejtmánka) a tam mi řekli, že tam ještě oktávky nemají, že je to moc brzo a každej opravuje... no moc se mi tomu nechce věřit, ale říkali to... ještě tam zajedu... ale nejdřív se musím poptat v servisu jestli by to opravili nebo ne.... Ja to sam asi nezvládám, podle toho co je napsáno výše...

Kdyby měl někdo čistě náhodou tip na někoho na opravu v regionu Ml. Boleslav.... :)

J.

Ahoj ja stejny problem resil asi pred 3 mesicema...vsude mi rekli ze se to neda opravit, mesic sem doleval olej ale stale se to zhorsovalo (zalezelo taky na rezimu mesto/dalnice) a sehnal sem rizeni na vrakaci za 2500...musis ho akorat prohlednout, jestli funguje a nekdo Ti ho tam da...ja sem spokojen, zadny problem od Te doby...tezke je sehnat levne a dobre. Nekde mi rekli i bura za rizeni, to sem jim chtel tukat na celo :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem!

Mám dotaz ohledně úbytku oleje v servu u oktávky 1.9 66 kW, r.v. 1997. Před týdnem mi začalo šeredně vrzat řízení, bylo evidentní, že se jedná o posilovač. Kouknul jsem do nádobky s hydraulickým olejem a byla dost pod minimem. Koupil jsem tedy olej do posilovačů 1l za 260 a nalil. Stačilo trošku a opět jsem byl na ryskách. Po týdnu ale opět podobná situace. Takže jsem tam dneska nakouknul co se děje a zjistil jsem že levá manžeta na tyči řízení posilovače je od oleje...takže to někde teče do té manžety. Co s tím? Ubývá to relativně pomalu, takže přemýšlím zda se mi nevyplatí spíš kupovat obyčejný hydraulický olej (70 kč/l na benzině) a jednou za týden to dolít než to dávat měnit? Co si myslíte o téhle závadě, má někdo zkušenosti? Kolik stojí případná oprava?

Díky za info!

Jirka

Zrovna nedavno jsem zahledl nejaky "sajrajt" na benzine, ktery muze takovyto prusak omezit. Nezkousel jsem, uvazuji o preventivnim pouziti...

http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=555

Popis:

Předchází a utěsňuje úniky oleje bez demontáže. Regeneruje gumová a neoprenová těsnění a O-kroužky, vrací jim pružnost a měkkost. Lze použít do všech běžně obchodovaných olejů specifkací Dexron II-, Dexron III-, Ford- a LHM nebo obdobných olejů se specifikací pro servořízení. Přípravek je použitelný rovněž do manuálních převodovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...