Přejít na obsah

Posilovač řízení (servo) - teče olej


Honza TDi

Doporučené příspěvky

Tak tohle by nemuselo být marný! Zajímavej tip! Snad teda je špatný jenom to těsnění... nevím co jinýho by tam mohlo odejít...

Díky ostatním na tipy na vrakoviště! Hodí se buď teď a nebo jindy až něco bude potřeba....

Zrovna nedavno jsem zahledl nejaky "sajrajt" na benzine, ktery muze takovyto prusak omezit. Nezkousel jsem, uvazuji o preventivnim pouziti...

http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=555

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Tak tohle by nemuselo být marný! Zajímavej tip! Snad teda je špatný jenom to těsnění... nevím co jinýho by tam mohlo odejít...

Díky ostatním na tipy na vrakoviště! Hodí se buď teď a nebo jindy až něco bude potřeba....

Myslis ze za 150 kc se to utesni? Nevim mozna to regeneruje vnitrni o krouzky a ruzne treci plochy, ale ze by to ucpalo ci primo nejak natahlo to vybehane tesneni - nevim nevim - rekl bych spise ze co mechanismus uvnitr - to pak jo to urcite muze nepatrne napr. zlepsit vlastnosi treci tak i mazaci, ale ze by to neco ucpalo a zvlast kde je furt pohyb :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zkusím ten vrakáč... přeci jen do auta s 450 tisíci km se mi zase tolik investovat nechce... :) Pokud by někdo měl nabídku na to řízení můžeme to probrat na mailu, přes PM a nebo na icq 159974222. Díky moc.

J.

Taky mi teklo koupil jsem komplet nový i s tyčkama za 7500 ,- nebo 8500 ,- teď už nevím
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Pred dvema lety mi zacalo take tect servo na strane u ridic. Nasledek polibku s autobusem. :aggressive: Servis Skoda mi tvrdil, ze se to neopravuje, jedine vymenit cele, ze to neni problem a i s praci to vyjde na 15000kc. Tak jsem sehnal v Praze na vrakaci jinej za 2tis komplet a nechal si ho v servisu vymenit, prace myslim 1000kc. Do dnesniho dne je v aute a v pohode.

Cauky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to řešil. Dokud jsem doléval po 100km tak to ještě šlo, ale velmi rychle se to zhoršuje a všude za autem zůstává olejová stopa.

Co si pamatuji, nový díl stojí cca. 20k kč, Škodovka ho mění jako X-ový díl za 10k kč a je to běžně neopravitelné.

Je to hnus, jedině vrakáč a spolehlivý zdroj. Já ho takhle vyměnil a za rok teklo zase. Nakonec se našel jeden z posledních ještě z automobilky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me zase rizeni na strane ridice treba pri vytoceni kol nekdy i pri jizde rovne v mensich rychlostech jakoby drnci skousel sem tahat za tycku a je vule primo v rizeni ne na tycce neni velika potahnu za tycku v rizeni lupne trochu se posune a pri toceni volantu bez zapleho klice je to jakoby bylo rizeni pridrhle pak povoli pri rychlem toceni do leva prava to dost mlati nevite co s tim resit neresit?pri vetsich rychlostech nic nepocituju pri mensich takovy ten neprijemny drncivy zvuk.jo tycky a cepy sou nove cca.5tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré ráno,

1) teď jsem volal jednomu opraváři a i když říkal, že řízení na Octavii nedělal, tak se mu nezdálo, že to nejde opravit... Říkal, že gumičky toho těsnění si běžně na jiný auta nechává vyrábět (např na Opel Omega to řízení stojí prý 40k a opravil h....), protože tyhle náhradní díly se neprodávají a muselo by se to koupit skutečně jako komplet řízení celý!

Ale zdá se, že stačí jen chtít a všechno jde opravit... a nebo ne? Jak to je opravdu?

2) jak je to se záměnou/kompatibilitou těch řízení? Jde dát do mr 1997 řízení novější, třeba z roku 2000? A nebo dokonce to co se montuje teď do Tour?

Díky za info, nevím zda mám shánět vyloženě jen 97 a nebo i z novějších aut...

Jirka

Editováno: , autor: jirka80s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad1) tak to byla blbá stopa, resp. nevyšla by nikterak levněji... opravář by vymontoval stará těsnění a nechal udělat nový, bohužel neuměl přesně říci cenu, ale na méně než 4000 to nevypadalo, samozřejmě s tím, že to nemusí být jen to těsnění, trakže by se to mohlo vyšplhat i o dost výše.... takže jsem to zavrhnul a nejdřív risknu ten vrakáč, ten vojkov vypadá solidně...

ad2) musím zjistit číslo toho posilovače, jde to podle VIN, tak zkusím zavolat někomu ve Škodovce, kdo by to byl schopný zjistit.... Podle toho čísla vykomunikuju s vrakovištěm shodný díl... záruku na to asi nedají, ale to výše zmíněné se zdálo solidní... nejdřív musím zjistit to číslo, bez toho se dál tak jako tak nehnu.... auto zatím odstavuju a budu jezdit busem :-/

Dobré ráno,

1) teď jsem volal jednomu opraváři a i když říkal, že řízení na Octavii nedělal, tak se mu nezdálo, že to nejde opravit... Říkal, že gumičky toho těsnění si běžně na jiný auta nechává vyrábět (např na Opel Omega to řízení stojí prý 40k a opravil h....), protože tyhle náhradní díly se neprodávají a muselo by se to koupit skutečně jako komplet řízení celý!

Ale zdá se, že stačí jen chtít a všechno jde opravit... a nebo ne? Jak to je opravdu?

2) jak je to se záměnou/kompatibilitou těch řízení? Jde dát do mr 1997 řízení novější, třeba z roku 2000? A nebo dokonce to co se montuje teď do Tour?

Díky za info, nevím zda mám shánět vyloženě jen 97 a nebo i z novějších aut...

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny. Pred chvili jsem parkoval pred praci a kdyz srovnavam kola, najednou se zaseklo servo a sel z motoru kour. Tak jsem vypnul motor, otevrel a vidim jenom komplet motor od oleje.

Nevite co to muze byt? Hadice, tesneni, servo?

Diky.

Zdaravim, zdřejmě rupla hadice! Hodně štěstí při opravě!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

takže nejdem zakladať novu temu ale napíšem to sem...

tak isto aj mne začalo nejak divne hučať riadenie ked som zatočil volantom... zistil som že nebolo dosť oleja v servo riadeni, dolial som, ale kamarát mechanik mi povedal že musím vymeniť celé riadenie(vraj to s dolievaním môže vydržať ešte pol roka)...

kedže mám Octavku r.v. 99, 1,6/55kW, nejdem do nej kupovať úplne nové riadenie, no a teraz ta otázka, je nejaký "postup" ako šetriť to riadenie kým nenájdem nejaké druhé použité? čomu sa vyhýbať, proste aby sa mi nestalo že mi za mesiac odíde riadenie uplne a ja nebudem mať ešte druhé doma...

a ešte jedna prosba... resp. otázka... je tu niekto kto by mi vedel takéto riadenie poskytnúť? ale POZOR som zo SR, Žilina...

vopred diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...