Přejít na obsah

Diagnostika Fabia II a Roomster (kabely a sw)


Igor

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám roosmtera r.v.07   :scooter:  a chtel bych si ho nakodovat, zkoušet různý vychytávky a tak, nebo sledovat diagnostiku.  :band

Co vše pro to potřebuji??

Nějaký kabel jsem našel tady: odkaz

pak nevim kde sehnat nákej ten software do PC

a pak teda jak se postupuje s tím nastavování a tak...nerad bych nastavil něco špatně  kol100

stačil by i odkaz s navodem   :kol-97: nebo kde se to řeší  :kol-35: , dík moc...   bůh vám to splať levným palivem :kol-95:

doufam že to neni =>:kol-74:

Editováno: , autor: IIIRazor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ten z odkazu nekupuj, tyhle modré nejsou moc kvalitní, ale nějaký takový by ti asi přesně stačil, pokud neplánuješ diagnostikovat i nějaké novější auto, nebo neplánuješ v brzké době výměnu za novější auto. Myslím, že se pořád tady v Bazaru dá koupit KKL kabel na verzi VAG-COM 409, ten by ti asi úplně stačil, myslím, že stojí asi 600 Kč.

Já občas taky mívám - KKL na starší auta, HEX-CAN na nová auta, ale momentálně nic nemám, mohu jen doporučovat. :-)

A řeší se to skoro všude. :-)

Nastavit špatně s tímhle kabelem nic snad nejde, je to takový "hloupý" kabel, kterým si maximálně změníš startovací dávku paliva, tedy nic, čím by sis mohl auto zlikvidovat. :-)

Software většinou dostaneš ke kabelu a nic jiného, než k němu dostaneš bys neměl používat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Myslim, ze je lepsi koupit Hex can kabel a mas vyreseno... Zkousel jsem vselijake blbosti - vcetne "VAG checkeru" a stalo to za prd... na kodovani - dlouhe se to nehodi a funkcne to taky nebyl zadnej zazrak.. Ted mam hex can a vse je v naproste pohode...

Prosimtě, můžu se zeptat, kde a za kolik si sehnal ten hex can kabel? Hodil by se mi jeden do FII. Vím, že je toho plnej internet, ale radši se zeptam někoho, kdo s tim máš zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš Fabii II před faceliftem, tak HEX-CAN nepotřebuješ a stačí ti klasický (levnější) KKL kabel. Jestli chceš ale kabel i do budoucna, nebo máš facelift, nebo chceš prostě jen nejnovější verze VCDS (Vag-Com), tak pak musíš pořídit HEX-CAN. Samozřejmě doporučuji koupit originál, stojí sice o pár stovek víc než klon, ale máš doživotní aktualizace zdarma a nemusíš se bát, že se ti sám zničí, když nahraješ jinou verzi VCDS než jsi měl na CD ke kabelu. Klon ti vždy pojede jen s verzí programu, která je s ním poskytnuta, nejnovější myslím 10.6.0, ale je o dost levnější, to je pravda...

Zas tak plnej internet toho není, minimálně ne v ČR, jelikož s tím jsou problémy s legálností - klon funguje tak, že někdo okopíroval originální kabel (HW klíč v něm) do tohoto kabelu - tedy je v něm ten klíč a to je prý nelegální...

Ale v zahraničí jich najdeš plno. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, nenašel jsem tu nic aktuálního, tak jsem založil toto téma.

Koupil jsem si kabel ELM 327 a software SCANMaster ELM a nemohu se spojit s novějšími škodovkami FABIA II, OCTAVIA II, prostě nic. Potřebuju vědět jestli je to kabelem, nebo protokolama. Jinak se spojim s TRANSPORTER T5, FORD C-MAX a úplná paráda. Tak jestli je tu někdo přez diagnostiku, který mně pomůže, budu velice spokojený člověk:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Potřebuju poradit jestli můžu na Roomstru vag-com 3.04 a kabelem kkl diagnostikovat (spojit, přečíst paměť závad) i řídící jednotku Airbagu. Při pokusu o spojení mě vag-com napíše varování že při pokusu o diagnostiku airbagu mě můžou vystřelit Airbagy. Tak můžu diagnostikovat a nebo ne i u fabie I 99? V programu VCDS Lite a kabel vag-kkl auto roomster mě nejedou kanály vyšší než 29 v čem je chyba (vyhodí nějakou hlášku o kabelu).

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak po dvou štamprlách a 1,5 měsíci odhodlávání jsem to dneska riskl. Po připojení a zadání adresy 15 Airbagy a odsouhlasení zříkání se zodpovědnosti ze strany výrobce programu Vag-com 4.091, se na palubním počítači rožla kontrolka Airbagů a na počítači mě vyběhla hláška o nepřipojení se. Program po mě chtěl Vypnout klíček zapalování (tlak a tep na infarkt), po vypnutí klíčku a potvrzení v programu, že jsem klíček opravdu vypnul, na mě vybafla další hláška s odpočítáváním od 30s.........0s. Po skončení odpočtu naskočila další hláška se žádostí o zapnutí zapalování a teprve teď ta kontrolka Airbagů zhasla. Po zapnutí zapalování a potvrzení hlášky došlo na lámání chleba (to už se mě třepaly ruky, v ústech jak na Sahaře, tep a tlak neměřitelný). Rožla se kontrolka Airbagů a program se pokusil o spojení s řídící jednotkou Airbagů, to se nakonec povedlo a mohl jsem si konečně přečíst paměť závad (naštěstí tam nic nebylo). A uložit informaci o řídící jednotce. Po odpojení kontrolka Airbagů zhasla a po vypnutí zapalování a odpojení kabelu a znovu zapnutí zapalování (kontrola jestli ta kontrolka zhasne a zhasla), jsem se rozhodl, že příště, pokud vyloženě nebudu muset, se na to vyprdnu, protože to za ty nervy nestálo. Ještě teď, když píšu tyto řádky, mi mlátí hercna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tak program by jsem mel dodanej se starym kabelem . Ale s tim novym uz je to koukam horsi. Takze jeho minimalni cena u nas je 20 liber a normalni asi kvalitnejsi verze vyjde na 200 liber. No to je pekna pecka teda i na Velkou Britanii za kabilek . :/  Moc diky za za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...