Přejít na obsah

Diagnostika Fabia II a Roomster (kabely a sw)


Igor

Doporučené příspěvky

Chcem sa opytat (snad Igora, Cosbyho ci Profora...a inych profikov) existuje nejaky manual co vsetko sa da prisposobit na Roomster, pripadne nakodovat cez KKL OBD II kabel? Bo funguje mi len na verziu VAF COM 409.1 a tam su len skoda Fabia a Octavia...este nie Roomster...kedze je to viac ako dva roky stary soft. Taktiez tym padom ani novsi VIS neviem zohnat ako 2.0. Comu je Roomster podobnejsi...Fabii I alebo Octavii I?

Je nejaka prirucka na prisposobenie ci kodovanie? Ak ano, ako sa vola a pripadne kde sa da stiahnut...alebo viete inak poradit?

Vdaka chalani!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romanko: Manuál ani príručka na kódovanie bohužiaľ k dispozícii nie je, pretože najnovšie sa v koncerne diagnostika robí cez GFF (Guided Fault Finding). Na to sa používa nie VAG, ale VAS, čo je väčší a šikovnejší a podstatne drahší brat VAGu. Pripojí sa auto, spustí sa hľadanie a prístroj vypíše prípadné nájdené chyby, ich príčinu a aj možný spôsob/postup odstránenia - odpadá hľadanie chýb v DP.

Čomu je Roomster podobnejší? Je to taký hybrid medzi O1 a F1, ale po stránke elektroniky skôr k F1. Samozrejme sú nejaké nové veci a nové RJ. Na diagnostiku Roomstera stačí staršia verzia VAGCOMu, novšia vezia je úplne zbytočná, keďže ak dobre viem, longcoding u Roomstera nie je. Možno by ale stálo za to spraviť aktuálny autoscan súbor aj pre Roomster, aby bolo jasné, ktoré RJ idú diagnostikovať a nastavovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JaKr ty si geeenius! :worthy Presne taketo nieco hladam...ale na Roomster... Naaaajdi, pleeeease! :palec:

v pondělí jedu pro nového rooma pro montéry, tak provedu scan jednotek, ale je to jen praktik, tak uvidím co v něm vůbec bude a pak to porovnáme,

jinak geeenius nejsem, to je výsledek tohoto fóra a lidí na něm a DP, jinak tady je to co hledáš

http://de.openobd.org/skoda.htm

jen room ještě není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si dám medzi tasky pripraviť nejaké podklady k Roomsteru - ale bude to beh na dlhú trať, keďže trpím akútnym nedostatkom času :ph34r: Určite sa to ale zíde aj pre FII...

tak to zmastíme spolu, pošli co máš, však výše uvedené je tvá zásluha, za níž patří VEŘEJNÝ DÍK IGOROVI,

jsem si teď jak mám hlad vzpoměl na ten dvojitej hambáč v BA :):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Óóo, prestaňte, lebo sa začnem červenať :wub: Hambáč bol fajn, bolo aj veselo, keď sme v koši hľadali nemenovaného člena fóra z Východu :D

Zatiaľ som s Romankom riešil kódovanie parkasistenta - skúšali sme vypnúť pípnutie pri zaradení spiatočky. Nakódovanie RJ rovnako, ako má Fabia1, bolo neúspešné. Pozrel som sa do VASu, a je to naozaj inak. Akurát je tam trocha chaos, pretože podľa tabuľky, čo sa ako kóduje vyjde iné kódové číslo, ako keď sa prejde cez kódovací postup a na jednotlivé voľby sa odpovedá áno/nie.

Podľa popisu možností kódovania je nastavenie Roomster+manuálna prevodovka+žiadne ťažné zariadenie+žiadne pípnutie pri zaradení spiatočky = 011020, kdežto pri step-by-step kódovaní vyjde číslo 011120. Teraz už len skúsiť, čo je správne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak spravne boli oba. Ak som dal jedno ci druhe, pipanie zmizlo. Takze to je pozitivna sprava. Len teda neviem co ta jedna 1 a 0 tam znamenaju. Aby mi to dobre hlasilo. :) Snad ziaden problem. Ak budes mat cas, tak skus sa niekoho popytat...pripadne aj vy chalani (Cosby, profor a iny machri). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se konečně dostal k tomu co jsem slíbil, co se týká přizpůsobení - je stejné s fábkou, kódování teda vůbec nevím, podle mých aut, co jsem napojil na vag to může být jiné i stejné, u bsg je to otázkou kódování zámku víka, ale pravděpodobně to bude stejné - room má 17422, komfotka je stejná - kódování pro lin t.j 19, palubka - pokud by byla stejná, pak by musel mít room kontrolku obložení (netuším jestli ji auta mají a lehat na zem se mi nechtělo), kódování palubky je 17101, takže to bude chtít další zkoumání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakr: Vieš pozrieť, či sedí to kódovanie komfortky? Ja som sa hral s VASom a keď som v komfortke kódoval ľavostranné riadenie (áno/nie), diaľkový centrál (áno/nie), alarm (áno/nie) a na všetky otázky som odpovedal áno, dostal som longcode "018C008A3C53C8" :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JaKr ja tuším chcem byť tvojim montérom.... :D naša farba ak sa nemýlim :)

Igor je macher

a ano hambače boli mňam až na to že ma Bemo nazval Midžom Bjukenenom......ts...... :D

tak jsem se konečně dostal k tomu co jsem slíbil, co se týká přizpůsobení - je stejné s fábkou, kódování teda vůbec nevím, podle mých aut, co jsem napojil na vag to může být jiné i stejné, u bsg je to otázkou kódování zámku víka, ale pravděpodobně to bude stejné - room má 17422, komfotka je stejná - kódování pro lin t.j 19, palubka - pokud by byla stejná, pak by musel mít room kontrolku obložení (netuším jestli ji auta mají a lehat na zem se mi nechtělo), kódování palubky je 17101, takže to bude chtít další zkoumání.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakr, pre mna je to v nezrozumitelnej forme to co si napisal. :( Sorry, ale nie som v tom az tak doma. Neexistuje nieco podobne ako si dal vyssie ten pdf subor s kodovanim a prispusobenim riadiacich jednotiek FABIE, ale na roomstra? Vies sa k takemu niecomu dostat a naskenovat to? :) Lebo ako pisal Igor, ten parkasistent sa koduje uuuplne inac a dokonca mu to vyslo 2x iny kod...coz je blbost. No ja som skusal zadat oba kody a oba funguju...teda aj podla prirucky a aj podla VASu. Tak neviem v com je chyba... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakr, pre mna je to v nezrozumitelnej forme to co si napisal. :( Sorry, ale nie som v tom az tak doma. Neexistuje nieco podobne ako si dal vyssie ten pdf subor s kodovanim a prispusobenim riadiacich jednotiek FABIE, ale na roomstra? Vies sa k takemu niecomu dostat a naskenovat to? :) Lebo ako pisal Igor, ten parkasistent sa koduje uuuplne inac a dokonca mu to vyslo 2x iny kod...coz je blbost. No ja som skusal zadat oba kody a oba funguju...teda aj podla prirucky a aj podla VASu. Tak neviem v com je chyba... :(

v podstatě kanály přzpůsobení jsou shodné s fábii, kódování nevím, to budu muset vyzkoušet na více autech, roomy mám jen dva a ještě stejné, komfortka je stejná tutově,

nic nového nemám, zkusím poshánět, ale když se budete držet přizpůsobení z fábie, nic nezkazíte, dnes jsem na jednom autě zprovozňoval dodatečné setření čelního skla podle přizpůsobení fábi, podobně jako triping na čtyři bliknutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakr: Vieš pozrieť, či sedí to kódovanie komfortky? Ja som sa hral s VASom a keď som v komfortke kódoval ľavostranné riadenie (áno/nie), diaľkový centrál (áno/nie), alarm (áno/nie) a na všetky otázky som odpovedal áno, dostal som longcode "018C008A3C53C8" :blink:

tak to je rozhodně blbost - room nemá dlouhé kódování, komfortka v roomu je 5J0 959 433, podobně jako v FI a kodovaní je jen pro odemknutí jedněch dveří nebo všech - t.j. 00018 resp. 00019, komfortka rooma je stejná jako u FI včetně kódování a přizpůsobení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JaKr ja tuším chcem byť tvojim montérom.... :D naša farba ak sa nemýlim :)

jedině červená, montéři mají teď na deset let vybráno :palec2: , tolik bylo právě feliciím které jsme vyměnili za roomy, jedna najeto 330K a druhá 350K, svoje jsem vyměnil po šesti letech a 360K, abych šel příkladem :) a tacháček má čestné místo v poličce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakr: Vieš pozrieť, či sedí to kódovanie komfortky? Ja som sa hral s VASom a keď som v komfortke kódoval ľavostranné riadenie (áno/nie), diaľkový centrál (áno/nie), alarm (áno/nie) a na všetky otázky som odpovedal áno, dostal som longcode "018C008A3C53C8" :blink:

tak to je rozhodně blbost - room nemá dlouhé kódování, komfortka v roomu je 5J0 959 433, podobně jako v FI a kodovaní je jen pro odemknutí jedněch dveří nebo všech - t.j. 00018 resp. 00019, komfortka rooma je stejná jako u FI včetně kódování a přizpůsobení

No, nehádam sa a po tom, čo som mal možnosť vidieť, ten VAS nemusí mať (a ani nemá) vždy pravdu... Mne to tiež bolo divné, prečo by zrovna táto RJ mala mať long coding, keď na všetkom ostatnom sa šetrilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Chlapci, nikde som nenasiel informacie o diagnostike FII. Ide vlastne len o info ake kable je mozne pouzit, aky software a co vsetko sa da s jednotlivymi kombinaciami spravit. Pripadne by bodlo sem hodit aj nejake ponuky na kable, resp. navody a nastavenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...