Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Čus rád bych se zeptal, jestli někdo z vás neví, jak funguje servo u fábie. Potřeboval bych vědět, jestli po nastartování běží servo po celou dobu, nebo jestli se během jízdy vypíná. Moc vám děkuji za odpovědi Martin 3500.

nechapu moc toho psika,co mas v priloze .. :unsure:

jinak ma za to,ze servo bezi porad .. tot muj nazor ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus rád bych se zeptal, jestli někdo z vás neví, jak funguje servo u fábie. Potřeboval bych vědět, jestli po nastartování běží servo po celou dobu, nebo jestli se během jízdy vypíná. Moc vám děkuji za odpovědi Martin 3500.

nechapu moc toho psika,co mas v priloze .. :unsure:

jinak ma za to,ze servo bezi porad .. tot muj nazor ..

Cože?! Servo běží jen, když točíš volantem!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus rád bych se zeptal, jestli někdo z vás neví, jak funguje servo u fábie. Potřeboval bych vědět, jestli po nastartování běží servo po celou dobu, nebo jestli se během jízdy vypíná. Moc vám děkuji za odpovědi Martin 3500.

nechapu moc toho psika,co mas v priloze .. :unsure:

jinak ma za to,ze servo bezi porad .. tot muj nazor ..

Cože?! Servo běží jen, když točíš volantem!!

mel jsem za to,ze cerpadylko pracuje ihned po nastartovani motoru .. a samozrejme pracuje vice pri toceni volantu ..

u me fabie slysim servo pracovat porad .. takove lehke piskani .. co by to tedy podle tebe bylo .. ??

ale treba se pletu ..

at se vyjadri i ostatni ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servo po nastartování motoru běží ihned, odebírá 7A a je slyšet. Při otáčení volantem na místě na dorazech odebírá až 62A. Právě jsem to změřil u služební 1,4 50kW.

Ten odběr se mi poněkud nezdá. Pojistka je tam 50A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host V/// RS
Díky za rady mě v servisu strašili že ho mám rozbité, že se při 40km/h má vypnout.Takže na mě chtěli akorát vydělat :unsure:

CO ?? tak to su teda Ku.vy co si o sebe myslia v tych servisoch uz ma seru hajzli jedny :angry::disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, tak elektrohydraulický posilovač řízení (servo) pracuje ihned po nastartování motoru, ale jeho účinek není pořád stejný. Se zvyšující se rychlostí se účinek serva snižuje, aby měl řidič lepší "kontakt" s vozovkou a při 60 km/h se zcela vypne, protože už posilovací účinek není žádoucí. Alespoň tak jsem byl informován při koupi Fabie.

U elektrohydraulického posilovače je tedy podstatný rozdíl oproti hydraulickému posilovači řízení (např.ve Feliciích, tedy v těch, v kterých posilovač byl) v tom, že nepracuje pořád. Ale určitě se brzy ozvou místní fajnšmekři, kteří to objasní do detailů..... :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, tak elektrohydraulický posilovač řízení (servo) pracuje ihned po nastartování motoru, ale jeho účinek není pořád stejný. Se zvyšující se rychlostí se účinek serva snižuje, aby měl řidič lepší "kontakt" s vozovkou a při 60 km/h se zcela vypne, protože už posilovací účinek není žádoucí. Alespoň tak jsem byl informován při koupi Fabie.

U elektrohydraulického posilovače je tedy podstatný rozdíl oproti hydraulickému posilovači řízení (např.ve Feliciích, tedy v těch, v kterých posilovač byl) v tom, že nepracuje pořád. Ale určitě se brzy ozvou místní fajnšmekři, kteří to objasní do detailů..... :t

zcela se nevypne, zkus se rozjet třeba na 80 km/h vyřaď a vypni klíček (ale nevytahuj ho, to by ses možná smíchy neudržel) a pak si zkus zatočit volantem a poznáš, že to jde bez posilování citelně hůř. To Tě informoval asi někdo hodně informovanej.

Jinak se dá nastavit kódováním řídící jednotky posilovače asi pět různých charakteristik průběhu posilování, což jsem zkoušel, ale výrazný rozdíl jsem nepoznal, s vyjímkou kódování 160 což je pro tělesně postižené mrzáky, kdy čerpadlo běží stále skoro na maximální otáčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím pánové,

Chci se zeptat zda se již někomu stalo, že se mu za jizdy rozsvítila kontrolka servo řízení. Stalo se mi to asi po 20 minutách jízdy. Servo ale pořád fungovalo, když jsem zastavil a opět nastartoval servo již nesvítilo. Nemůže být nějaký špatný kontak, a kde???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, tak jsem byl u mechanika, ten mi řekl ať Fabulku přivezu, že to ale bude vadné čidlo snímače otáček volantu. Kolega měl ten samý porblém po dvou letech u nové Fabulky. V servisu vyměnili čidlo a bylo všechno zase v pořádku.. Jedu na diagnostiku ve čtvrtek, pak dám vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak takto to začínalo také. Po čase ti přestane posilovač fungovat a nebo naopak ti začne fungovat za jízdy v nejméně vhodnou chvíli. Projeví se to malou aretací, která mírně zakmitá volantem. Při vysoké rychlosti v zatáčce je to dost nepříjemná věc. Jo ještě se to pozná na mírném chvilkovém pohasínání přístrojovky.

Čidla jsou 2 druhy, dle modelu posilovače. Já mám ten dražší model, dnes jsem ho kupoval v MB za 2078,- Kč :angry: Cena čidla ve Škoda servisu cca 3200,- + práce :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz dnes jsem byl v servisu ŠKODA s tím že mě jde ztuha řízení,když jsem byl pro auto tak mě bylo zděleno ,že je nutná výměna řízení.Udajně nějde rozebrat a nějak namazat.prej technik nebyl schopen rozhejbat.

Tak mě připravil na nějakech 15000kč........

Měl taky někdo také problémy..případně kolik to stálo...

Řízení jde ,ale jde ztuha......neví také někdo jak k tomu dojde že řízení tak zatuhne.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz dnes jsem byl v servisu ŠKODA s tím že mě jde ztuha řízení,když jsem byl pro auto tak mě bylo zděleno ,že je nutná výměna řízení.Udajně nějde rozebrat a nějak namazat.prej technik nebyl schopen rozhejbat.

Tak mě připravil na nějakech 15000kč........

Měl taky někdo také problémy..případně kolik to stálo...

Řízení jde ,ale jde ztuha......neví také někdo jak k tomu dojde že řízení tak zatuhne.....

Tiez som mal pocit po nejakych 4 rokoch na starej fabke ze to ide tazsie ako na novom aute. Po prehodeni modu serva na invalida to bola brnkacka aj pri postrkovani v meste. Neviem ci este servo zije, lebo uz ma noveho majitela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam asi to same, rano jdu do auta , nastartuji a zacnu tocit a najednou strasne tezko jde volant a stale sviti kontrolka servorizeni , zajel jsem do servisu , tam na me cena asi do 4 tisic, rikam OK, odpoledne telefon - musel jsem dodat servisni knizku , nakonec z toho vylezlo ze je tam neco vetsiho a skodovka to udela v ramci garance tak nevim , cau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam asi to same, rano jdu do auta , nastartuji a zacnu tocit a najednou strasne tezko jde volant a stale sviti kontrolka servorizeni , zajel jsem do servisu , tam na me cena asi do 4 tisic, rikam OK, odpoledne telefon - musel jsem dodat servisni knizku , nakonec z toho vylezlo ze je tam neco vetsiho a skodovka to udela v ramci garance tak nevim , cau

to vyzera na pokazeny snimac serva a hnilu kabelaz - opravuju to aj po skonceni zaruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam asi to same, rano jdu do auta , nastartuji a zacnu tocit a najednou strasne tezko jde volant a stale sviti kontrolka servorizeni , zajel jsem do servisu , tam na me cena asi  do 4 tisic, rikam OK, odpoledne telefon - musel jsem dodat servisni knizku , nakonec z toho vylezlo ze je tam neco vetsiho a skodovka to udela v ramci garance tak nevim , cau

to vyzera na pokazeny snimac serva a hnilu kabelaz - opravuju to aj po skonceni zaruky.

jo mas pravdu, neco rikali o kabelech ( mozna i okousanych - pry jestli nebydlim na sidlisti , je tam vyskyt kun a potkanu , vlezou ti do spodku a vse rozkousou :p ) , myslim ze rikali ze je poškozená kabelaž, ale cenu rict nechteli , jen at prinesu serv. knizku a nic platit nebudu, nicmene auto jsem tam mel jeste na jarni prohlidce a zjistili mi, ze tece chladic, je pravda obcas kontrolka na panelu svitila a po chvili zmizela, takze se stejne platbe nevyhnu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...