Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Prosím o radu. Senzor úhlu natočení (TRW) jsem měnil již vícekrát, po intervalu ca. 5 let. Nyní naposledy před půlrokem. To mi z něj při demontáži vytekla docela nechutná sra*ka a shnilý senzor jsem doloval ven. Vysušil jsem, zatěsnil, půl roku vše fungovalo a nyní opět zkrat. Tentokrát mě při demontáži zůstal v ruce senzor rozlomený na 2 půlky, ale především při demontáží vytekla asi deci oleje, čistého. Poradíte, co tento průsak může způsobovat a co všechno bude nejspíše třeba přetěsnit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj,také jsem řešil podobnou věc.Fábia 1.4MPi,r.v.2001,servořízení TRW.Za jízdy se rozsvěcela kontrolka serva a servo vynechávalo.Oleje v něm bylo dost a nikde netekl.Snímač polohy volantu vypadal také v pořádku.Zkusil jsem ho vyměnit za jiný z vrakoviště,chvíli vše fungovalo jak má,pak to začalo zase.Takže jsem přivezl z vrakoviště i TRW čerpadlo a vyměnil ho.Alespoň jsem si ho vybalil z toho drolícího se molitanu.Ale ouha,hned druhý den servo zase vynechávalo. Podle diagnostiky 00816-snímač servořízení přerušení/zkrat na plus,sporadická.Takže v konečném finále jsem objednal nový  snímač polohy volantu,zamontoval ho a od té doby všechno funguje,jak má. Takže u těhle TRW systémů pozor na různé starší díly,kterými se to snažíte opravit.Pokud to jde,použijte raději nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj bando,

 

chtěl bych se zeptat moudřejších a zkušenějších. Máme v rodině Fabii 1 1.4 MPI. Výbavou totální holota. Včera se na ní odpojilo servo a po půl dnu zase šlo. Dělá to skoro každý den. Po vypsání z VAGu sporadické chyby. Vymazány a budou sledovány dále. Co mě ale zarazilo je, že vypisuje v palubní jednotce chyby 1324 a 0778. Dle mého laického názoru jsou to ale chyby spjaté s ESP a 4x4, což samozřejmě ale moje social edition nikdy neměla a nemá.

 

Toto jsou jediné chyby, které nejdou smazat a stále se hned vrací. Je možné, že je jednotka špatně nakódovaná?

 

Čidlo natočení volantu pro servo jsem dělal asi před dvěma lety, koupeno za novější upravený model. V diagnostice se v bloku hodnot zobrazuje úhlová rychlost otáčení, odebíraný proud servem bez zásahu do volantu je 4A. Světla nepohasínají a cca 5 minut sledování hodnoty otáček serva a odebíraného proudu neukazují na žádnou jinou nesrovnalost ohledně serva.

 

Budu vděčný za každou dobře míněnou radu ohledně mého problému.

 

Díky

 

Zbyněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

 

mám problém se svou Fabií 1, 1.4 MPI, r.v. 2000 a doufal jsem, že by mě tu někdo už trochu zkušenější mohl trochu nasměrovat.

Takže problém - náhodně se po určitém počtu ujetých km (3, 20, 50) rozsvítí oranžová kontrolka posilovače řízení a jde cítit, jak posilovač přestává fungovat až nakonec přestane. Z motoru nic neteče, baterie je čerstvě měněna, žádné jiné kontrolky nesvítí a světla neblikají. Zkusil jsem po tom, co se kontrolka zapla na semaforu vypnout zapnout motor a posilovač opět začal fungovat a vydržel dalších 40 km jízdy.

 

Z informací na internetu jsem došel zatím k předčasnému závěru, že by se mohlo jednat o špatnou kabeláž, tedy problém s kabelovým svazkem - špatný vodič, někde špatný kontakt atd. Rád bych se proto na vás obrátil o radu jestli je můj názor správný a jestli je nějaký způsob jak tuto poruchu blíže diagnostikovat a třeba ji zkusit sám opravit :) 

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud svítí kontrolka, tak je v ŘJ uložená nějaká chyba - chtělo by ji přečíst, budeš tedy potřebovat VAG, pak se dá pokračovat dál. Mohou to být kabely, může to být ŘJ, servo se může přehřívat kvůli závadě v mechanické části řízení a nebo úplně něco jiného....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdarec, na Fabii mi nefunguje posilovač s následujícími chybami.

 

01309 - Power Steering Control Module (J500)

             49-10 - No Communications - Intermittent

00566 - Steering Assistance Operation

             27-00 - Implausible Signal

01288 - Terminal 30; Steering Assist

             07-00 - Signal too Low

 

Začal jsem tím, že jsem se dostal k servu. To vypadá OK,. Konektory bez problém (žádná koroze). Kabeláž na první pohled taky OK, ale úplně nevím, kam přesně se dívat.

 

Díky za rady co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Dobrý den včera sem dal plný rejt  fabie 1,4 16V rok výroby 2006 jednička a najednou šel volant těžce a na palubce se rozsvítila kontrolka volant a vykřičník. S autem se nedá vůbec řídit hrozně těžce jak kdyby něco odešlo. Prosím vás o rady? Stále svítí i když vypnu a zapnu motor. Kolik si mám připravit na opravu? Dneska budu volat do servisu. Děkuji za odpovědi. S pozdravem Martin Drajko 

Editováno: , autor: martis65
Špatně
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj...chci se zeptat....řeším na otcovém autě problikování světel lomeno posilovač řízení posiluje neposiluje přeposilovává...zjistil jsem, že je pravděpodobně problém v tom senzoru úhlu...tak jsem se o to začal zajímat...je to, co jsem vyfotil na fotkách ten senzor??TRW?? jakým nejinteligentnějším způsobem a pokud možno co nejjednodušeji v domácích podmínkách do vyměnit? vím, že to drží na 2x torx, ale nějak jsem nepřišel na to kde to končí v nádobě na kapalinu...a druhý dotaz....vyfotil jsem i tu nádobu a zajímalo by mě jak zjistím, že je jí tam málo? čuměl jsem do toho jak kočce do řiti a nepoznal jsem z toho nic...vylučovací metodou bych nejdřív chtěl zjistit, jestli jí není málo a popř. dolít..:sleep: ...servus

IMG_20180928_105250.jpg

IMG_20180928_105301.jpg

IMG_20180928_105721.jpg

IMG_20180928_105823.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim mam nasledovny problem pred dvoma dnami mi menili servo..daval som repas KOYO + snimac...servo slape super ale hoc kedy mi z nicoho nic zasvieti kontrolka volantu a zostane svietit zmazat sa da iba cez VAG ..ale servo ide stale ziaden problem..len ta debilna kontrolka chyby mi pise tri len netusim ci to s tim ma dajaky suvis :

 

Adresa 44: Posilovač řízení        Labely: SVO\6Q0-423-156.clb
   Řídící jednotka: 6Q0 423 156 AA
   Díl: LenkhilfeKYO        V957  
   Kódování: 10140
   Dílna #: WSC 31414  
   VCID: 6ED2F6242A9704310B-50E6

1 nalezena chyba:
00816 - cidlo posilovace rizeni (E250) 
            27-00 - neverohodny signal

 

Adresa 09: Centrální elektrika        Labely: SVO\6Qx-937-049-C.lbl
   Řídící jednotka: 6Q1 937 049 C
   Díl: 00 BN-SG.           1S33  
   Kódování: 09354
   Dílna #: WSC 13765  
   VCID: 3B740F702965A199FC-5072

1 nalezena chyba:
01598 - napeti baterie 
            07-10 - signal prilis maly - Sporadická

 

Adresa 08: Klima/topení        Labely: SVO\6Q0-820-045.lbl
   Řídící jednotka: 6Y0 820 045 
   Díl: Klimaanlage        X0830  
   VCID: 72EAE2543EAF20D1EF-5072

1 nalezena chyba:
65535 - ridici jednotka: chyba v pameti 
            00-00 - -

Editováno: , autor: whiscool
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...