Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

tak mám za sebou výměnu celého čerpadla serva, super akce za 9 tis. (r.v. 2000)

Tak už mám taky po výměně. Projevovalo se to občasným výpadkem (celkem asi 4x) a poté posilovač řízení vypověděl službu úplně... Stálo mě to 9 tis. (komplet nové čerpadlo TRW) + ještě něco práce. :feve:

Poznatek č. 1: Bohužel kaputt servočerpadla asi u našich starších ročníků nejsou výjimkou (mám r.v. 2000).

Poznatek č. 2: Není to ani nájezdem (mám 52 tkm) ale spíš fyzickým stárnutím dílu a nebo špatným technologickým postupem při výrobě dílu...

(dnešní čerpadla už nejsou obalená "molitanem" co drží vlhkost a zalitá v plastu). :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zrejme aj mna postihol tento problem uz sa mi stalo 3- krat ze vypadol posilovac a raz sa rozsvietila kontrolka. svetla aj pristrojovka pohasina bude treba vymenit TRW G 250 snimac podla mna na 100%. ale mam otazku na tych co ho menili alebo vedia.

da sa to vymenit aj doma, myslim tym ci je treba nejake specialnejsie naradie a tak popr. ked treba odpojit baterku ci nebude treba potom VAG a tak.

ak to niekto robil hodia sa informacie.

p.s.: pre tych co poznaju tak tusim firma TRW ma pobocku v novom meste nad vahom, resp. kto ho kupoval viem ze cca 3 tisic stoji ale nerad by som ho kupil niekde za 4 ked by sa dal zohnat za 2tsk. ak ma niekto typ trenciansky kraj tak moze hodit. diki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrejme aj mna postihol tento problem uz sa mi stalo 3- krat ze vypadol posilovac a raz sa rozsvietila kontrolka. svetla aj pristrojovka pohasina bude treba vymenit TRW G 250 snimac podla mna na 100%. ale mam otazku na tych co ho menili alebo vedia.

da sa to vymenit aj doma, myslim tym ci je treba nejake specialnejsie naradie a tak popr. ked treba odpojit baterku ci nebude treba potom VAG a tak.

ak to niekto robil hodia sa informacie.

p.s.: pre tych co poznaju tak tusim firma TRW ma pobocku v novom meste nad vahom, resp. kto ho kupoval viem ze cca 3 tisic stoji ale nerad by som ho kupil niekde za 4 ked by sa dal zohnat za 2tsk. ak ma niekto typ trenciansky kraj tak moze hodit. diki

Vymeniš si sam a da sa už kupit aj za 2500.-sk len sa musiš jednat. Ono to je len predažene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte!!!

Prispejem alebo podelím sa aj ja so svojími poznatkami ohladom toho"slavnehoServa TRW".Prežil som aj výmenu snímača,výmenu kábloveho zväzku a nakoniec aj výmenu celého SERVA TRW.

Za 100% problemov môže vlhkosť - voda ktorá sa dostala aj do samotneho telesa servomotora.Pri mraze mi zamrzol rotor motora a následkom velkého prúdoveho nárastu odišiel výkonový tranzistor BUK 9508.Pri rozobraní bola elektronika celá mokrá a potiahnutá sivou vrstvou niečoho ako prášok.Riešil som to výmenou serva ktoré bolo búrané ale motor bol OK.Všetko robota doma v garáži,lebo so servisom nemám dobré skusenosti,to by bolo na dlhé písanie.

Ak treba môžem poradiť aspoň takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK!!!

Naletovať sa to dá ja som letoval aj tie silné kontakty a potom som to celé z vnútornej strany vyplnil DENTACRYLOM.Zdalo sa mo že tá voda sa tam dostala okolo tých gumičiek na tom konektore,ale to je len môj dojem.

Ten spodok ide dosť ťažko von treba odrezať tú tesniacu hmotu.

Tak mnoho zdaru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam problem zo servom. Ide mi tazsie volant a niekedy to aj povoli ze to ide lahsie. Pocas jazdy tak pri prejdenych cca 30tich kilometroch mi

dost casto blikaju svetla a na cerpadle od serva pocujem taky bzucivy zvuk. Po prejdeni cca 50tich kilometrov mi zacne blikat kontrolka ktora po vypnuti a naslednom zapnuti motora zhasne alebo ak nevypnem auto tak mi po prejdeni dalsich cca 30tich kilometrov zhasne sama od seba. Viem ze dovodom blikania svetiel je servo lebo asi ked v nom nieco blbne tak to stahuje prud.Neviem komu mam verit lebo nechcem investovat vela penazi do dielov ktore to nevyriesia. Jedni rozpravaju ze je vadny SNIMAC RIADENIA a ini rozpravaju ze treba vymenit cele servo co nieje lacna vec. Ak moze niekto poradit vopred dakujem. Mam SKODA FABIA 1.4 50Kw, r.v. 2001, TRW. Precital som si cele forum ale som z toho jelen.Mam si najprv odpojit ten snimac a vysusit ho? Moze niekto poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam problem zo servom. Ide mi tazsie volant a niekedy to aj povoli ze to ide lahsie. Pocas jazdy tak pri prejdenych cca 30tich kilometroch mi

dost casto blikaju svetla a na cerpadle od serva pocujem taky bzucivy zvuk. Po prejdeni cca 50tich kilometrov mi zacne blikat kontrolka ktora po vypnuti a naslednom zapnuti motora zhasne alebo ak nevypnem auto tak mi po prejdeni dalsich cca 30tich kilometrov zhasne sama od seba. Viem ze dovodom blikania svetiel je servo lebo asi ked v nom nieco blbne tak to stahuje prud.Neviem komu mam verit lebo nechcem investovat vela penazi do dielov ktore to nevyriesia. Jedni rozpravaju ze je vadny SNIMAC RIADENIA a ini rozpravaju ze treba vymenit cele servo co nieje lacna vec. Ak moze niekto poradit vopred dakujem. Mam SKODA FABIA 1.4 50Kw, r.v. 2001, TRW. Precital som si cele forum ale som z toho jelen.Mam si najprv odpojit ten snimac a vysusit ho? Moze niekto poradit?

Ked si to teda čital tak odmot. kable, hladina oleja, senzor a potom čerpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja keď sa oteplí plánujem vyskúšať jednu vec.

Nakódoval som začiatkom zimy servo na mód s ESP snímačom a tzv AUDI W10 režim

Kódovanie bez ESP je 00180

Kódovanie s ESP snímačom 01280

Kto pohladá, nájde aj moje obrázky k tomu...

S späť k tej veci: nakolko si myslím že servo berie signál natočenia volantu zo snímaču ESP pod volantom, skúsim odpojiť snímač origo serva a uvidím čo sa stane :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ten istí problem so servom zo zaciatku zacalo preblikavat teraz svieti v kuse servo ide sem tam stuhne.Vela som sa tu dozvedel len ako zistit ci je chyba v cidle kabloch alebo cerpadle.Hlavne ako postupovat?Este jedna otazka co sa vlastne udeje ked odpojim kabel od cidla :help: ,po odpojeni prestane svietit kontrolka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...