Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Tak je mi jasne že poistkami to plavat nebude..Ja som myslel či nie kvoli tomu servu že to robi nejake hovadiny ale tak vies od ženy dostat rozumne vysvetlenie ..Ano Huči ked das na doraz to robi tiež od kedy ho mam ...Takže to že vypina tzm snimacom nebude? Preto hovorim že skontrolujem poistky či nemaju zly kontakt atd a všetko prestriekam kontoxom kua..

Editováno: , autor: Fabia353ZR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pomerane servo ide normálne vypadlo iba tri krát behom troch týždňov aj to ina na chvilu píše v centrálnej elektrike  v 44- serve chyba žiadna riadacka bola menena v cimbu tak je otázne ci to nebola chyba z toho auta a preto nejde vymazať. Nerozumiem tomu prečo. Však kuknite video a foto pomeral som naozaj všetko. Otázne je ci snímač uhlu je G85 vo fabii nemá byť g250? neviem musím to kuk. Ved pozri co sa dalo som pomeral. diel 1servo meranie bez motora.JPG

Fabia Snimac Uhlu 1 centralna elektrika.PNG

Fabia Snimac Uhlu 1 -44 servoriadenie.PNG

 

 

Editováno: , autor: Fabia353ZR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snímač úhlu řízení je na volantu a slouží pro potřeby ESP, pokud toto v autě nemáš, tak si rovnou můžeš jít podat ruku s kolegou před tebou :-)

na servu je snímač úhlu natočení. Jakou přesně ŘJ ti tam měnili?

 

Edit: schválně: kolik máš najeto? je to 170 až 200 tis. ?

Jinak servo se diagnostikuje zapnuté, tedy se spuštěným motorem

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja viem ze sa to meria pri nastartovanom motore nie som lama z diagnostikou robím denno denne  na videu mas aj nastartovane vid video. Menili riadiacu jednotku motora. Ja hovorím otom či ťa chyba snimača uhlu nie je z predošlého auta z ktoreho ta riadacka bola. Nakolko servo ten snímač nevypisuje tak preto s pýtam. ci to nie je je možné. Takže podľa teba treba vymeniť ten snímač.?preto som dal aj video kde točím volantom atď. tie fotky som dal iba tak viem ze sa meria pri nastartovanom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A snímač tam fyzicky určite je. To som pozeral už dávno inak by to písalo chybu aj na palubaku keby tam nebolo. ESP to nemá iba ABS a ASR. Len keď všetko funguje a vypne sem tam tak preto s pýtam ci ta chyba naozaj nemôže byť iba z toho auta z ktoreho je riadacka  a preto sa nedá vymazať? A že inak je snímač ok. Chápeme sa? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,mám teprve měsíc Fabii 1.4. 55 kw Combi,při jízdě se stává že volant najednou jde jako dost z volna do strany,jako když najedu na led a proklouzne to,pak žačne svítit kontrolka na servo,olej tam je,ještě jsem kontroloval  s mechanikem servo,říkal že je dobré,nevíte co to může dělat,a když to začne dělat,ještě žačnou slabě blikat budíky na km a hodiny. Díky za odpovědi,Luboš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde je výpis chyb diagnostiky od toho mechanika ? Nejspíš snímač natočení. Bez výpisu to nezjistíš. To blikání by měl být už jen přidružený problém, Motor serva si vezme celkem dost "z elektriky".

 

Jinak máš tu celé dlouhé vlákno o servořízení tak si to nastuduj.

Editováno: , autor: Alma
.edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, potřebovala bych poradit mám škodu fabia1 začalo mi blikat servo řízení poté začal tuhnout volant chvilkama to šlo a pak zase ne asi před 14ti dny to přestalo blikat a už to jen svítí a volant už je zatuhlý pořád měnila jsem servvo olej vyčistila jsem to koupila i novou baterii myslela jsem si,že to bude snímač,ale byla jsem u mechanika na diagnostice a nešlo se mu spojit se servo řízením se vším ostatním se spojil říkal,že i myslí,že je to čepadlo,ale nevim to jistě tak nevím jak dál chtěla bych vás poprosit o radu jestli někdo nevíte co to může byt a ještě takova mala otázka je lepší čerpadlo koyo nebo trw ? Moc děkuji za rady... Nicol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nebo může být problém drátech, které k servu vedou. Před koupí serva by to chtělo zkontrolovat svorkovnici a proměřit datové vedení - tuto chybu může způsobovat i vyhnilý kabelový svazek. Jestli je lepší trw nebo koyo je zbytečné řešit - stejně tam můžeš dát je to, co tam bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wittmann dobrá nechám první zkontrolovat toto . A jinak vím,že tam musí být to co tam je mě jen mechanik řekl,že je lepší trw,že se koyo pořád rozbíjí a ,že v případě,že tam budu mít koyo,že bude pro mě lepší si nechat předělat celé řízení na trw,ale zase to stojí 15tisíc tak proto se ptám jestli to má cenu .. Jinak děkuji za radu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...