Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Zdravim, měl bych prosbu o radu. Už asi týden jezdím bez serva. Když se mi to stalo poprvé servo nešlo cca 10 min, podruhé šlo až druhý den a potřetí to bylo teď naposled stím, že jeden den asi hodinu fungovalo. Dnes jsem byl u mechanika, napíchl to a vypsalo to chybu ŘJ řízení. Prošli sme svazek, ten je v pohodě, hladina oleje v servu taky. Zajímalo by mě zda to může být čidlo natočení volantu nebo jestli je servo K.O.??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím , já tomu nerozumím, ale podle projevu o kterých se zde píše bych poctivě zkontroloval: (jak mechanik kontroloval svazek?) takže změřit dle dokumentace datové vedení, rozebrat a zkontrolovat napájecí silové vedení včetně plechové pojistky  a konektorů.

Vyměnit se to dá vždycky. Jestli není servo napájeno, tak nebude ani komunikovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím,mě se to nezdá. Nechal bych znovu třeba někde jinde ověřit dva kabely CAN  a jsou tam dvě napájení +12V, +samozřejmně kostra.  Navíc snímač natočení má taky napájení od serva. To, že to chvíli šlo, chvíli ne, mne připadá na možnost problém napájení.

Přeci jen to není zas tak levná záležitost jej hned měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jestli jste to vše poctivě ověřili, změřili pod zátěží, a klešťákem a jste si jisti tak ti asi opravdu nezbyde nic jiného než ho vyměnit.

Ještě bych ho zkusil kuchnout jestli tam něco nebude viditelného na elektronice.

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=64043

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no záleží, jak to šlo/nešlo. Respektive, jestli to umíralo během jízdy, nebo se to nerozjelo hned po nastartování. Konkrétně v TRW odcházejí výkonové tranzistory, které mají na starosti pole, které roztáčí rotor. Pokud jeden znich zdechne, tak se motor z určitých poloh nedokáže roztočit (hned po startu to nefachá).

Na svém servu jsem se to pokušel opravit, bohužel jsem nechtěl čekat až z Číny dojdou stejné tranzistory, takže jsem tam dal nějakou - ne dobře zvolenou náhradu - chvíli to fungovalo, pak to zdechlo úplně.

To kuchnutí je v rámci "poznání" určitě dobrý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišel jsem ráno k autu nastartoval a jel, servo šlapalo normálně. Ujel jsem cca 30 km, pak to dvě hodiny stálo a potom když sem jel zpět tak cca po kilometru se vyplo a od tý doby nic. Servo mám Koyo.

Editováno: , autor: vosa88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...