Jump to content
Martin 3500

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?

Recommended Posts

Zdravím, koupil jsem Fabii RS 2005.. byl problém s kroužkem pod volantem, ten se vyměnil, základní nastavení a funguje, servo pomáhá ale svítí stále kontrolka volantu s vykřičníkem, na místě při prudkém zatočení volantu jakoby nepomůže, při normálním točení pomáhá krásně.. Najel jsem na diag a nikde žádná chyba, na jaké jednotce by se ta chyba měla ukázat? Nebo nějaké rady prosím? Děkuji.

Pokud svítí kontrolka, tak je na 100 % uložená v ŘJ serva.

Z popisu to vypadá na snímač úhlu.

Řízení mi vycedilo olej, takže jsem objednal repasované řízení: https://repaserizeni.cz/6y2/90904-repasovane-rizeni-koyo-skoda-fabia-i-6y2-top-kvalita.html a chlap mi volá, aby si ověřil, že mám KOYO. V tý chvíli jsem zjistil, že jsou dva druhy. Já nevim co mam. On mi tvrdil, že je ideální to vyndat a pak je to jasný. To já ale nechci. Zatim leju náplň a jezdim a chci to vyměnit kus za kus a tohle rozbité jim poslat. Jaké jsou znaky ? Jak to jinak poznat v autě? S jistotou samozřejmě.

Metoda dle vin ukázala na KOYO

Pokud máš Vag tak jse podívej co tam máš,jinak pokud jsi tohle vlákno trošku pročetl tak ti nemůže delat problem poznat okem co tam máš.

Řešim patálii s řízením. Ráno když jsem odjížděl tak pod autem skvrny od oleje. Nic jsem nezaznamenal, ale při jízdě už to lehce škubalo a jakoby neposilovalo. Zjistil jsem úbytek náplně a tak jsem to dolil. Teď to hodně hučí a asi se to rozpadne. S radostí jsem zjistil, že se to repasuje, ale to co nevim je jaký mam. Našel jsem https://repaserizeni.cz/45578-fabia-i a dva druhy. Jakési TRW a KOYO. Jak to poznám takhle z motorového prostoru jakou tu lahůdku tam mam? Prosím o radu. V servisu mi nabízeli řízení za 13 000 Kč, tak bych jim to rád dovezl..

Posted (edited)

Na DP fóru ti to někdo zjistí z VIN, co tam máš.

EDIT: Pokud bys to chtěl zjistit sám, tak znám dva způsoby. Oba jsou dost krkolomný. První je vlézt pod auto a kouknout na snímač otáčení řízení (TRW je hliníkovej ovál a dva šroubky na delších stranách, Koyo má jeden šroub a je černý). Druhej způsob je víčko nádobky (já ho mám pod akumulátorem). TRW má zelený víčko a Koyo tušim šedý.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Edited by SpeederBB

VAGem (VCDS) by to mělo být zjistitelné taky.

Tohle se řešilo pánové tady mockrát! Přes Vag to je zjistitelné na 100%,další způsob je: Vytáhnout kryt levé mlhovky z narazníku a prostě jsi přečíst co je na čerpadle!

Adresa 44     -------------------------------------------------------
   Řídící jednotka: 6Q0 423 156 AB
   Komponent: LenkhilfeTRW        V270
   Kódování: 10140
   Opravna #: WSC 73430
0 Nalezeny chyby:

Posted (edited)
V 17. 3. 2020 na 5:41, Tomáš Thomso Vaněk napsal:

Zdravím, koupil jsem Fabii RS 2005.. byl problém s kroužkem pod volantem, ten se vyměnil, základní nastavení a funguje, servo pomáhá ale svítí stále kontrolka volantu s vykřičníkem, na místě při prudkém zatočení volantu jakoby nepomůže, při normálním točení pomáhá krásně.. Najel jsem na diag a nikde žádná chyba, na jaké jednotce by se ta chyba měla ukázat? Nebo nějaké rady prosím? Děkuji.

Mám naprosto stejný problém. Za 5 let co mám Fabii mi odešlo 2x servo. Pokaždé jsem sehnal repas za 3500kč. Údajně odzkoušené na stolici pod zátěží. Servo funguje, ale jen při plynulém točení volantem, jakmile potřebuju třeba na parkovišti udělat rychlej manévr, tak servo brzdí volant. Vyměnil jsem i snímač. Diagnostika nic nehlásí, nikdo nic neví a já jsem na nervy. Řešení: Fábka půjde z domu!!!

Edited by Hanz244
Upozornění na reakci