Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci,

Mám problém s posilovačem. Za poslední dva dny mi několikrát za jízdy vypadl, rozsvítila se kontrolka a volant ztuhl. Pomohlo vypnout a zapnout motor. Dnes je to třetí den a jezdím bez problémů. Z informací zde jsem usoudil, že by mohla být špatná pojistka. Je to možné, že by to bylo tím?

 

Pokud ano, jak ji mám vyměnit? Nevím o tom vůbec nic. Musi se něco udělat, vyndat baterka, vzít gumové rukavice? Nebo ji jen vycvaknu a hotovo? Náhradní pojistky mám.

 

Nechci čekat, než to zase vypadne. Mám škoda fabia 1.4 MPI 44 kW.

 

V jednom servisu v Holešovicích mi, aniž by auto vůbec viděli, rovnou řekli, že je nutná výměna čerpadla a že si mam připravit minimálně 10 tisíc, protože tam není co opravovat. V jiném servisu zase to, že to může být cokoliv i nějaká blbost. Myslím si, že v prvním servisu chtěli využít mě neznalosti a okrást mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, mar.se napsal:

Mně podobné chování dělal vadný snímač úhlu řízení. Ale může být i problém v konektorech na servu, v kabelech atd.

To by logicky dávalo smysl. Přijde mi, že je řízení trochu tužší. Ale nevím, jestli to není jen můj dojem. Taky jsi měl takový pocit? Vše dnes funguje jak má, akorát jak píšu, přijde mi řízení trošku tužší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to vzal do servisu a tam se to udělalo a pojistka byla v háji. Já myslel úplně jiné pojistky. No přepojili to na nějakou volnou pojistku abych mohl jezdit a zjistili, že když zatočí volantem, tak pohasínají světla. Sdělili mi, že to znamená, že servocerpadlo je nutné vyměnit, protože žere moc proudu, že to tam jiskří a proto to tu pojistku postupně odrovnalo. Taky jsem si dal do souvislosti, že nejspíš proto se mi před pár dny až týdny stalo to, že se z ničeho nic vybila po chvíli stání baterka a musel jsem volat asistenci.

 

Takže pohasínají světla při otáčení volantem a na základě toho se bude měnit servočerpadlo. Jezdit s tím teď pár dní ještě můžu, než mi ho seženou a pak co nejdřív na výměnu. Vzhledem k tomu, že zjistili, že je i v prdeli řemen, tak se budu snažit jezdit co nejmíň.

 

S tím řemenem mě dost vystrašili. Jako kdyby se mi to čerpadlo nerozbilo, tak by mě vůbec nenapadlo nějaký řemen kontrolovat a na výměnu oleje jedu až někdy koncem roku.

 

Kdyz už jsme u toho, je tady nějaké téma, co si takhle člověk má u tohohle typu auta průběžně kontrolovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud je "v prdeli" řemen, tak to taky nemuselo pořádně dobíjet a kvůli tomu můžou pohasínat světla při točení volantem (nepatrné pohasínání světel při točení volantem je OK). Takže možná bych nejdřív vyměnil řemen, zkontroloval nabíjení a pak až měnil servo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla údajně přepálená a prasklá. Říkal, že prý to celou dobu jiskřilo nebo tak něco. Říkal, že se za chvíli přepálí i ta druhá, jestli servo nevyměnim. Zkusím to zítra vyfotit, jestli to můžeš poznat.

Napřed to jenom blblo, stačilo restartovat motor a šlo v pohodě, po chvíli vypadlo. Pak to přestalo fungovat úplně a nepomohlo už ani to. Teď jezdím na tu druhou pojistku.

 

Děkuji moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že kdyby to byl zkrat, tak se pojistka přepálí a pak už ti servo nepojede vůbec. Podle toho co popisuješ to spíš vypadá, že pojistka praskla a pak to v té prasklině jiskřilo tak dlouho až se kontakt přerušil úplně a servo přestalo jet. Netvrdím, že to servo nemůže být vadné, ale moc se mi to nezdá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď nevím, co mám dělat. Co jim mám teda prosím přesně říct? Říct jim, ať výměnu tu pojistku, vymění řemen a počat pár dní, pak to zkontrolovat? To se mi vůbec nechce, už jen z toho důvodu, že autům vůbec nerozumím. Ale tak asi budu muset a k vůli tomu to sem píšu.

 

Když to u těch pojistek měřili, řekli mi, že prý to servo žere hrozně moc elektřiny a proto se musí vyměnit, nebo tak něco, že proto za chvíli vypálí i tu další pojistku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, začal mi z posilovače řízení silně unikat olej (během pár dní nádobka prázdná). Problém je v tom že si nejsem jistý kde přesně to uniká. Čerpadlo i hadice (kam až jsem došáhnul bez rozebírání ničeho) a prachovky na hřebenu jsou suché. Loužička oleje když nechám auto stát je uprostřed auta a až jakoby pod tunelem - ne pod motorovým prostorem a hřebenem kde bych ji čekal, po něčem mi to stéká. Chtěl bych se tedy zeptat zda nevíte ze zkušenosti kde by to mohlo unikat a zda se to dá diagnostikovat bez nějakého "velkého" rozebírání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdar bando. Potřeboval bych poradit se server. Pročetl jsme snad celé fórum, ale chci se ještě konkrétně ujistit.

 

Mám Škodu Fabii 1,4 MPI, 50 kW, 2001. Rozsvítila se mi kontrolka servořízení, svítí pořád. Přijde mi, že servo je v nouzovém režimu. Co se týče blikání světel, tak normálně svítí jak mají, akorát při koncové poloze volantu trochu pohasnou, ale to beru že čerpadlo jede naplno. Pojistky vypadají v pohodě (nekontroloval jsme je zkousečkou). Baterka je tak týden dozadu nabitá.

 

Diagnostika mi vypisuje chyby:

01309 - elektrohydraulické řízení, řídící jednotka, přerušovaný

01598 - napětí baterie, trvalé 

01290 - elektrohydraulické řízení, referenční napětí, zkrat na plus-pól baterie nebo zkrat na kostru, trvale

 

Dokážete mi poradit co to může být než budu kupovat snímač úhlu otáčení nebo čerpadlo?

 

Děkuji 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahojte prosim vas mam fabiu 1 1.4mpi 50kw 2000 trw.deje sa mi to,ze pri jazde posilovac posiluje veľa.skoro stále zápasím so servom.ja držím do ľava ono dáva do prava alebo moc do lava..ked idem rovno myka volantom do strán mozno pri 60 70 zacne..chvalabohu ked zatocim a drzim,auto ide tym smerom..niekedy mam pocit akoby predne kolesa isli kazde inym smerom..zapasenim vyberem zakrutu ale vyberem..kontrolka davnejsie obcas zasvietila ale uz bola dlho zhasnuta..auto bolo menit tlmice v servise a ine casti podvozku a ked sa vrátilo posilovač robil tieto extremy castejsie..cital som prestreknut kontakty, maličkosť najjednoduhsia pomoc..konektory odpojim, podarilio sa mi vybrat prvy a treti druhy nechcel ist.strekol som ich kontaktolom založil späť, nastartujem, na palubke kontrolka volantu  a servo tuhé..predtym nebolo tuhe vôbec, vzdy len moc posilovalo na hocijaku stranu..tak som teda skusil prvý a tretí konektor po jednom nezapojit , ze ci to nebude senzor natocenia volantu ale pri odpojdni prveho a potom iba tretieho konektoru ten posilovac blbol rovnako.. aj bez zapojeneho senzora volantu bolo tuhe ale zapasil som s volantom stale posilovalo do blba.Niekedy ide,dokonca malo kedy ide uplne nadherne.takze zapojil som opat vsetky tri konektory,startnem, kontrolka svieti ale uz posilovac posiluje..ked svieti kontrolka,fabia ide celkom pekne.obcas mykne volantom ale nieje to take dramaticke...ale prečo blbol posilovac ked boli odpojene konektory vzdy jeden.ze by cerpadlo?alebo senzor volantu?vag som nepozeral co sa skryva pod kontrolkou teraz..ked sa menili tlmice atd pytal som sa v servise ze auto akosy blbne a ze to bude servo cerpadlo..mohlo by robiť toto?zda sa mi ze svetla neblikaju a poistky su ok l..volant mäkne robi si co chce..tuhy nebyva iba ten jeden pripad co som opisoval

Editováno: , autor: JesuaHamasia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte prosim vas mam fabiu 1 1.4mpi 50kw 2000 trw..vymenil som cerpadlo, prestrekol konektory..2 dni vyzeralo ze je ok a na treti nastartujem a zase kontrolka svieti a servo je tuhe a po par km kontrolka zmizne a servo ide krasne..preco ta kontrolka zrazu hned pri starte a zrazu za chvilu vsetko ide? Ok takze cerpadlo vymenene to odstranilo samovolne mykanie volantom a kontrolka svietila koli elektrike pod vzduchovym...aspon zatial to tak vyzera

Editováno: , autor: JesuaHamasia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...