Přejít na obsah

FI- brzdové světla


feliz navidad

Doporučené příspěvky

Včera jsem zjistil, že mi na FI neustále svítí brzdová světla. Přesněji řečeno, při zapnutí obrysových světel se rozsvítí všechna brzdová asi na 90% jasu, při sešlápnutí brzdy pak svítí naplno. Jsou-li obrysovky zhasnuty, brzdové světla se chovají normálně, až na ten detail, že při sešlápnutí brzdy se rozsvítí zároveň levé obrysové světlo. Nemáte někdo ideu, v čem to může být? Ještě se mi asi tak 5-10 min po vyjetí rozsvítí kontrolka EPC, po vypnutí motoru zhasne a tak pořád dokola, zhruba týden. Auto jinak jezdí normálně.

Dnes jsem to připojil na VAG-COM, byly tam 2 chyby:

17979- Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570-35-10.... Intermittent

16955 - Shareware Version

P0571-35-00... Kupte si plnou verzi bla bla bla.

Na netu jsem našel, že 16955 je chyba spínače brzdových světel, ale nevím, co je P0571-35-00. Že by trvale? Jenom nevím, jak může souviset vadný brzdový spínač s rozsvícením levého obrysového světla :hm Ve schematech nemají nic společného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnešní odpoledne trávil ležením mezi sedačkou řidiče a brzdovým pedálem. Vadu brzdového spínače můžu vyloučit, neboť po odpojení konektoru se to chová stejně - zapnutím parkovaček se rozsvítí brzdové. Propojením kontaktu č. 1 a 4 na konektoru brzdového spínače se zase rozsvítí kromě brzd i levá parkovačka. Měřením, zkoušením a hledáním jsem nakonec dospěl k následujícím zjištěním:

- při vypnutých světlech a šlápnutí na brzdu se rozsvítí brzdové tak jak mají a kromě nich i levá obrysová světla a pokud neběží motor, pípá bzučák

-brzdová světla svítí při zapnutých obrysových světlech i při vyndání pojistky

- k rozsvícení brzdových světel stačí jen svítící levá parkovačka, resp. levé koncové světlo.

- při vyndání pojistky levé parkovačky se brzdová světla chovají normálně a levá parkovačka a koncové světlo nesvítí.

Píšu si to sem také proto, abych to nezapomněl, až budu pokračovat v bádání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes jezdil celý den bez pojistky levých obrysovek, aby brzdová světla svítily jak mají. Odpoledne jsem vrátil zpět pojistku, že budu pokračovat v hledání závady a ouha! Obrysové svítí tak jak mají a brzdové také. Takže závada je "odstraněna", bohužel netuším, čím to mohlo být. Budu muset počkat na příští výskyt. Samoorganizující se hmota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,

Tak mám velice podobný problém, který je zde popsaný, jen mi schází to řešení. Nevíte někdo?

- při vypnutých světlech a šlápnutí na brzdu se rozsvítí brzdová světla tak jak mají, pípá bzučák

- při zapnutých obrysových a potkávacích světlech stále svítí brzdová světla

- ve VAGu v části, kde se zobrazuje, zda je pedál sepnutý - 00xx (0000 není sepnutý, 0011 je sepnutý) se mi při rozsvícení brzdových světel zobrazuje hodnota 0001 (nešlapu na pedál).

- při vyndání pojistky č.34 levé koncové světlo se brzdová světla chovají normálně a levé koncové světlo nesvítí.

Co byste mi poradili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes mi najednou začaly trvale svítit brzdová světla. Vyndal jsem tedy pojistku a začalo svítit EPC. Myslíte že se jenom zadrhl snímač brzdového pedálu, nebo může být problém jinde? Bez brzdových světel bych jezdil nerad...

EDIT:

Výpis z VAG:

16955 - Spinac brzdovych svetel -F Nesmyslny signal

Editováno: , autor: AlastorM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsem zapojil k autu přívěsný vozík, od té doby neustále svítí brzdová světla a kontrolka EPC. VAG hlásiil chybu snímače brzdového pedálu, ten jsem vyměnil, brzdová světla ale svítí pořád. V den kdy to začalo navíc rupla pojistka brzdových světel, když tam dám novou, tak se velmi rychle zahřívá. Je tu někdo schopen mi poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Ahojte.

Ja mám tiež menší problém s brzdovými svetlami, len trošku opačný. Brzdové svetlá sa mi rozsvecujú príliš neskoro. Musím silnejšie tlačiť na pedál, aby začali svietiť. Niekedy sa mi stáva, že pred križovatkou, alebo v kolóne úplne zastavím a svetlá sa mi stále nerozsvietili. Myslel som, že bude vadný brzdový snímač, tak som si ho dal vymeniť, no po výmene sa nič nezmenilo.

Dá sa toto nejako nastaviť, aby sa mi svetlá rozsvietili takmer hneď ako sa dotknem brzdového pedála? Lebo takto je to dosť riziko jazdiť. Keď nechcem, aby do mňa niekto narazil, tak musím dupať na brzdu zbytočne silno, aby si ten za mnou všimol že brzdím.

Ďakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známým to taky dělalo na fabce, že brzdové světla svítili až když člověk stál na pedálu.

Měli to v servise a v servise říkali, že je to ok :feve: mi to tedy ok nepřijde, ale jak to řešit nevím jelikož jsem po tom nebádal.

Teď nevím jak je tam ten spínač umístěn, ale možná by šel podložit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám problém se zadními brzd. světly. Stalo se mi to, že při příjezdu do práce mi začali samovolně svítit. Takže jsem vytáhl brzdový spínač z konektoru a zhasly. Koupil sem pro jistotu nový, který jsem připojil zpět ale můžu ho mačkat jak chci, ty brzdy stále svítí (+ ROSVÍTILA SE KONTROLKA EPC). Na VAG pojedu až v sobotu, nicméně bych se chtěl zeptat, jestli se stalo někomu něco podobného, popř. bych potřeboval poradit co stím. Napadlo mě ukostření, tak jak přijedu domů tak se na to mrknu....Jo a možná by stálo za zmínku, že mi už 14 svítí kontrolka chyby el.motoru...Na VAG byl vadný snímač teploty chlad. kapaliny, který jsem z důvodu špatného počasí a nedostatku času nestačil vyměnit. Mohlo by to mít něco společného? Osobně si myslím, že NE, ale pro jistotu se ptám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám problém se zadními brzd. světly. Stalo se mi to, že při příjezdu do práce mi začali samovolně svítit. Takže jsem vytáhl brzdový spínač z konektoru a zhasly. Koupil sem pro jistotu nový, který jsem připojil zpět ale můžu ho mačkat jak chci, ty brzdy stále svítí (+ ROSVÍTILA SE KONTROLKA EPC). Na VAG pojedu až v sobotu, nicméně bych se chtěl zeptat, jestli se stalo někomu něco podobného, popř. bych potřeboval poradit co stím. Napadlo mě ukostření, tak jak přijedu domů tak se na to mrknu....Jo a možná by stálo za zmínku, že mi už 14 svítí kontrolka chyby el.motoru...Na VAG byl vadný snímač teploty chlad. kapaliny, který jsem z důvodu špatného počasí a nedostatku času nestačil vyměnit. Mohlo by to mít něco společného? Osobně si myslím, že NE, ale pro jistotu se ptám...

Nechci kecat,ale nový spínač na brzdovém pedálu začne správně fungovat až po nacvaknutí do konzoly.Je tam taková pojistka.Když se ten spínač vymontuje,tak už nepoužitelný.Taky mi pořád svítily.původně jsem tam měl se štelovací tyčkou.koupil jsem samo zeřiditelný,vyměnil a je klid už 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj všichni,asi se budete divit,co tady dělí ženská,ale prosím o radu .....

Jako všichni nebo spousta z vás řeším problém s kontrolkou ESP a kontrolku motoru....

ESP údajne byl problem brzdoveho cidla - nechala jsem vymenit ,ale kontrolka " moturek " porad sviti.Vsimla jsem si,ze mi nesviti

cele 3.zadni brzdove svetlo,sviti jen asi 1/3 - myslite si,ze to muze mit neco spolecneho ????? A nevite,jestli ve tretim brzdovem jsou zarovicky nebo uz LED ?? Musim kupovat komplet nove nebo je mozne jen vymenit zarovky ???

Mam Fabii I Combi r.v. 2001,,,Moc dekuju za radu ,Pavlína

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...